gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Efor Sendromu (Da Costa Sendromu)

Konu, 'DEFG Melek Sözlük' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

nöro-sirkülatuar asteni) Savaş sırasında özellikle askerlerde görülen bu duruma, barış zamanlarında veya sivil nüfusta ender rastlanır. Semptomları soluk kesilmesi, sol meme altı ağrısı, anksiete, taşikardi, çarpıntı ve efor durumunda bütün semptomlarda şiddetlenmedir. Hastalığın kapsamında yatrojenik faktörler önemli rol oynar. Ayrıca askeri hizmetten ayrılmak da, bu kalıplaşmış klinik tablonun oluşumunu harekete geçirebilir. Bkz. Psikosomatik Bozukluklar Kardiovasküler Sistem ve Psikosomatik Hastalık

Efor Sendromu (Da Costa Sendromu) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Hİperaktİvİte Sendromu

Hİperaktİvİte Sendromu

hiperaktivite sendromu hiperaktif bebek nasıl anlaşılır hiperaktivite nasıl anlaşılır bebeklerde Çocuklarda hiperaktivite sendromu Hiperaktivite sendromu nedir? �Attention-deficit hyperactivity disorder (ADHD)� birçok çocuk ve erişkinde görülen bir davranış biçiminin ismidir. Bu sendromda kişide dikkat azlığı ve aşırı aktivite vardır ve bu genellikle hastanın yaşına kıyasla daha ağır ve...
  2. Sjögren sendromu

Sjögren sendromu

sjögren sendromu sjögren sendromu lenfoma ve gebelik bitkisel tedavi Sjögren sendromu nedir? Sjögren sendromu kuru göz ve kuru ağız bulguları ile karakterize kronik yani uzun süreli bir hastalıktır. Adını, ilk tanımlayan İsveç’li göz doktoru Henrik Sjögren’den almıştır. Sıklıkla romatoid artrit, lupus eritematozus, skleroderma ve polimiyozit gibi romatizmal hastalıklarla birlikte bulunur....
  3. Down Sendromu

Down Sendromu

down sendromu, nedir, belirtileri, başetme yolları, neden olur, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Doğuştan gelen hastalıklardan biri down sendromudur.Sabır ve özveri gerektiren down sendromlu bir bebeğin bakımı kolay olmamasına karşın, biraz gayret ve titizlikle bu hastalıkta ki pek çok sorunun altından kalkılabilinir. Down sendromu nedir ve neden...
  4. Kayınvalide Sendromu

Kayınvalide Sendromu

Kayınvalide Sendromu nedir kızlar galiba ben Kayınvalide Sendromu yaşıyorum bıktım bu kayınvalidemden bıktım!
  5. Mazhar Alanson da Tükenmişlik Sendromu Kurbanı!

Mazhar Alanson da Tükenmişlik Sendromu Kurbanı!

mazhar alanson, mazhar alanson haberleri, mazhar alanson tükenmişlik sendromu Sevgili melekler, Muhteşem Yüzyıl'ın eski Hürrem Sultan'ı Meryem Uzerli'den sonra bu kez usta müzisyen Mazhar Alanson da tükenmişlik sendromuna yakalandı. Ünlü sanatçı, 'Osmanlı Tokadı' dizisinin 20'nci bölümünde yapımcıya gidip "Beni affedin, çok yoruldum, çalışamayacağım" dedi. Yapımcı, durumu...

Sayfayı Paylaş