gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.222
    Ödül Puanları:
    113

Ege biyografisi

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Ege’nin müziği, adı üstünde Ege ve Akdeniz’in eşsiz güzelliğini akıllara getiriyor hemen. Halikarnas Balıkçısı’nın 'bir kolu Kartaca’da, öbürü kuzeyde, Roma’da biten Verimli Hilal' dediği , Sümerlerin kıyılarına ‘Deniz kenarındaki güneş bahçesi’ adını verdiği Akdeniz ve Mısırlıların ‘Denizin yüreğinde yaşayan insanların memleketi’ dediği Ege… İşte Ege’nin müziği de İspanyol flamenkosunun, Yunan rebetikosunun, Arap oryantalinin ve Anadolu ezgilerinin birlikte yansıması, cümbüşü… Frigyen ve Arap-İspanyol karışımından oluşan Endülüs tarzından etkilendiğini söyleyen sanatçı, Akdeniz ve Ege’de uçuşan o bambaşka aşkları, ayrılıkları, vuslatları, özlemleri kısaca sevgi ve hayatları anlatıyor şarkılarında.

1969 yılında İzmir’de dünyaya gelen Ege, önce klavyeli sazlar eğitimi alarak müziğe ilk adımını attı. Daha sonra hayranı olduğu ünlü sanatçı Maria Rita Epik’le tanıştı. Hayatında bir kilometre taşı olduğunu söylediği Epik’ten uzun süre gitar ve bestecilik dersleri aldı. Kendi bestelerini yapmaya başladığı zaman albüm düşüncesi de kendiliğinden doğmuş oldu.

Ege biyografisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ege - Korkuyorum

Ege - Korkuyorum

Sensizlik bir boşluk içimde yeri dolmayan Özlemin bir yara durmayan kanayan Sen uzakta evinde uyurken sessiz sakince Bense düşler kurarım hayalin peşinde Korkuyorum çoğu zaman aşktan söz etmeye Bir gün gelir yollarımız ayrılır diye Kıskançlık ve özlem tanımadığım duygular Gecenin üçünde uyku bozan kaygılar Sevmenin ayrılığı dayanılmaz sancılar Yatak sanki cehennem işkence bu rüyalar...
  2. Ege - Keşke

Ege - Keşke

Keşke oyunlar oynamayıp Arasaydık birbirimizi Keşke ben senin sen benimken Esirgemeseydik sevgimizi Keşke yitirmeseydik herşeyi Anlamsız gurur girdabında Ah keşke Gel desem gelmezsin biliyorum Git desem dilim varmaz diyemiyorum Çoktan öldü içimdeki ümidim Çok uğraştım ama silemiyorum Kolay mıydı bu kadar kolay mıydı Elveda deyip bitirmek kolay mıydı Kolay mıydı bu kadar kolay mıydı Severken...
  3. Ege - İnanma

Ege - İnanma

Yolun açık olsun Diyorsun bana Mektubunda yazmışsın Nedir sendeki hal Neler söylersin yar Aşkımızda gözmü var İnanma yalan dolana Aldanma eller sözüne Aşkımıza göz koydular Beni böyle bırakma Yeter yaptığın bu naz Bana da acı biraz Bu aşkı biz yaşadık El sözüyle bozulmaz Söz-Müzik: Taner Çetin - Ege
  4. Ege - Gel

Ege - Gel

Duyuramam sesimi Ne yerin ne yurdun belli Bir ömür yaşadım bir gecede Ne adın ne sanın belli Biraz ötemde dururken Sanki ulaşılmaz gibiydin Gözlerin değince gözlerime Bir anda delirdim Ah ne güzeldin Yüreğim darda gel Hevesim olda gel Beni bir kez öpmek için gel Geceme dolda gel Rüyama gir de gel Ah sevişmek için gel Adını söyleme adresini verme Yalnızca bir gece bir gece daha gel İstersen...
  5. Ege Çubukçu Biyografisi

Ege Çubukçu Biyografisi

ege çubukçu biyografi ege cubukcu mete çubukçu biyografi şarkıcı Müzik hayatına amatör olarak lisede başladı. Liseler arası Tiyatrolara müzikler hazırladı. 2B adlı gurubuyla İzmir çevresinde yabancı Rap/Hip Hop parçaların coverlarından oluşan konserler verdi. Radyoculuk yıllarında elde ettiği samplelarla kendi müziğini de hazırlamaya başladı. Bu süreçte İzmir Coast adında köklü bir grupla...

Sayfayı Paylaş