gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Eğer Çocuğunuz Burnundan Nefes Alamıyorsa Ne Yapmanız Gerekiyor ?

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Çocuğum Burnundan Nefes Alamıyor Yardım

Çocuğum Burnundan Nefes Alamıyor Çözüm

Sevgili melekler, çocuklar büyürken türlü hastalıklara yakalanır, sağlık problemleri geçirebilirler. Önemli olan erken teşhis ve uygun tedavilerle doktorun vereceği tavsiyelere uymaktır. Aynı zamanda çocuk üzerinde iyi bir de gözlemci olmak gerekir. İşte gözlemlerinize dayanarak Çocuğum Burnundan Nefes Alamıyor Yardım diyorsanız, bu sayfamızda Çocuğum Burnundan Nefes Alamıyor Çözüm yolları nelerdir öğrenebilirsiniz...

Çocukların burnundan nefes alamamasının birden fazla sebebi olabilir. Soğuk algınlığı bunlardan birincisidir. Serum fizyolojik kullanılarak sorun düzeltilebilir.

Burun pompası kullanılarak çocuğun burnu açılabilir.

Ancak her ne olursa olsun basit bir nezle bile olsa mutlaka çocuk doktorunun görmesi gerekir.burun tıkanıklığında ,ortakulak iltihabına neden olabilmesi açısından ,kulak zarı muayenesi yapılması gerekebilir.ateşini iyi takip etmek lazım.ayrıca doktorunuz tıkanıklığı giderici ilaçlar önerebilir .

Eğer Çocuğunuz Burnundan Nefes Alamıyorsa Ne Yapmanız Gerekiyor ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gel... Korkuyorum... Nefes alamıyorum

Gel... Korkuyorum... Nefes alamıyorum

Hiç sevmedim kimseyi senin kadar.... Yüreğim yanmadı hiç bu kadar..." Bir el bazen neleri ayakta tutabiliyor hiç düşündünüz mü ve neleri yıkabiliyor tek başına ? Bir eli tutmak bir insanı hayata bağlamakla eş değerde olabiliyorsa eğer bunun adı ''AŞK'tır. Böyle bir eli tutmak hayatı bulmaktır belki de.... Hiç sevmedim seni sevdiğim kadar dersin birine ve sonra onun arkasına dönüp...
  2. Çocuğunuz Sürekli Burnunu Karıştırıyorsa Ne Yapmanız Gerekiyor ?

Çocuğunuz Sürekli Burnunu Karıştırıyorsa Ne Yapmanız Gerekiyor ?

Çocuğum Sürekli Burnunu Karıştırıyor Çocuğum Burnunu Karıştırıyor Ne Yapmalıyım Sevgili melekler, bu sayfamızda çocuklarının büyük bir bölümünün büyüme evrelerinde görülen burun karıştırma sorunu ile ilgili bilgiler vermek istiyoruz. Ne yazık ki bazısında ileri yaşllara kadar giden bu çirkin hareketin önüne geçmek isteyen, Çocuğum Burnunu Karıştırıyor Ne Yapmalıyım diyen meleklerimiz ve...
  3. Çocuğunuz Herşeyden Çabuk Sıkılıyorsa Ne Yapmanız Gerekiyor ?

Çocuğunuz Herşeyden Çabuk Sıkılıyorsa Ne Yapmanız Gerekiyor ?

Çocuğum Çabuk Sıkılıyor Çözüm Çocuğum Çabuk Sıkılıyor Yardım Çocuk sahibi olanların pek çoğu çocuklarının halk arasında söylendiği gibi maymun iştahlı olmasından yaptığı işlerden çabuk sıkılmasından şikayet eder. Eğer siz de Çocuğum Çabuk Sıkılıyor Yardım diyenlerdenseniz aşağıda ki makalede Çocuğum Çabuk Sıkılıyor Çözüm yollarını bulabilirsiniz. ( Bir önce ki konumuzda çocuğunuzun...
  4. Hamileyim nefes alamıyorum nedeni nedir?

Hamileyim nefes alamıyorum nedeni nedir?

Gebelikte vücudun oksijen ihtiyacı artar. Buna karşın ilerleyen aylarda rahmin yukarı doğru büyümesi ve göğsü sıkıştırmasından dolayı nefes alma zorlaşır. Gebelikte artan hormonlardan özellikle progesteron hormonu beyindeki solunum merkezini uyarır ve daha sık soluk alıp vermeyi tetikler. Bu nedenle gebelikte bir dakikada yapılan solunum sayısı hafif artar ve akciğerler daha fazla oksijen...
  5. Ne yapmam gerekiyor kızlar

Ne yapmam gerekiyor kızlar

Tedavi görüyorum 21inde yumurta çatlatma iğnesi vurulmuştum bi gün arayla ilişki demişti doktorum adetime 3 gün var ama istahım falan çok açıldı o günden sonra sizce test yapim mi 3 gün beklim mi ?

Sayfayı Paylaş