gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Eğer Çocuğunuz Hala Sizinle Uyumakta Direniyorsa...

Konu, 'Anne-Cocuk Sağlığı' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Çocuğum Benimle Uyuyor Ne Yapmalıyım Eyvah Çocuğum Benimle Uyuyor

Çocuğum Benimle Uyuyor Ne Yapmalıyım diyen annelerdenseniz bu sayfada paylaşacağımız bilgiler kesinlikle işinize yarayacaktır. Bazı çocuk kendi yatağına ve odasına kolaylıkla adapte olurken kimisi de annesinden ya da babasından ayrılmak istemez. Doğal olarak ta yaşı büyüdükçe bu sorun haline gelir. Bu sayfamızda sizlere Eyvah Çocuğum Benimle Uyuyor diyen meleklerimiz ve sayın misafirlerimiz için önemli bilgiler veriyoruz...,

Bir yaşına kadar çocuk yatağa alınmaya alıştıysa, sonradan gönderilmesi çok zor olur. O yüzden, onun yerine ebeveynler onun bulunduğu odadan ayrılabilirler.

3-4 yaşına kadar yataklarının, düşmeyecekleri bir yükseklikte olması lazım. Odalarında hafif ışık olmalı. Odada çocuğun dikkatini çekebilecek resimler ve oyuncaklar bulunmalı. Çocuğu uyaran sesler çok önemlidir.

Aile büyükleri ya da bakıcılarla çocukların aynı odada kalmalarını kesinlikle doğru bulmuyorum. Bence çocukların 7-8 yaşından sonra karşı cinsteki kardeşiyle aynı odada yatmaları da hiç sağlıklı değildir. Çocukların yatakları mutlaka ayrılmalıdır. En ideali; çocuğun kendi odasında tek başına yatmasıdır.

Genellikle annelerin özellikle yeni doğmuş bebeklerini odalarında yatırdıklarını hatta bebeğin yatağını kendi yatak odalarına kurduklarını gözlemliyoruz. Oysa bizim önerimiz bebeğin eve geldiği ilk günden itibaren kendi odasında yatmasıdır. Eğer bir oda hazırlama imkanı olmamışsa bile çocuğun yatacağı yer anne babanın yatak odası olmamalıdır.Ancak bir bebeğin özellikle de yeni doğmuş bir bebeğin neredeyse birkaç saatte bir annesinin bakımına ihtiyaç duyabildiği,zaman zaman kısa aralıklarla beslenmesi gerektiği de göz önünde bulundurulduğunda kurallar konusunda çok katı olmamak gerektiğini bilmek gerekir.

Eğer Çocuğunuz Hala Sizinle Uyumakta Direniyorsa... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Direniyorum...

Direniyorum...

Etimden çok içim acıdı, taşıdığım ruh acıdı. Bedenimde yaşadığım hiç bir acıyı aklıma getirmicek yaralar açtılar. Ruhumda son kalan parçayı korumak için belki de bu hırçınlığım hayatla her şeyle kendimle bile kavga edişim. Ben kendi duvarlarım içinde küçük sıradan sakın bir hayat istedim sadece. Her fırtınadan sonra artık bitti diyorum ama bitmiyor . Ayazın elleri, dudakları çatlattığı gibi...
  2. Çocuğum akşamları uykuya direniyor! Ne yapmalıyım?

Çocuğum akşamları uykuya direniyor! Ne yapmalıyım?

Birçok ailede akşamları yatma saati ile ilgili çocuklarla ebeveynler arasında anlaşmazlıklar çıkıyor. Ya çocuğunuz yatmayı reddediyor ya da yattı yatacak derken yatağından tekrar kalkıyor. Özellikle akşamları günün yorgunluğunu bir an önce atmak isteyen yetişkinler için bu durum son derece zahmetlidir. Hele bir de anne-baba çalışıyorsa ebeveynlerin zahmeti katmerleşiyor. Erken yaşlardan...
  3. Eğer bir çocuk...

Eğer bir çocuk...

arkadaşlar ben okudum çok hoşuma gitti ne kadarda doğru birde sizin okumanızı istedim evet evlatlarımızn yetişmesinde biz ebeveynlerin görevi büyük nasıl olmasını istiyorsak evletlarımıza öyle davranmalı ve onu öğretmeliyiz zor olsada bu bizim elimizde... Eğer, bir çocuk sürekli eleştirilmişse; Kınamayı ve ayıplamayı öğrenir. Eğer, bir çocuk kin ortamında büyümüşse; Kavga etmeyi öğrenir....
  4. Eğer Bir Çocuk

Eğer Bir Çocuk

- Kınanarak yaşarsa, suçlamayı öğrenir. - Düşmanca davranışlar içinde yaşarsa, kavga etmeyi öğrenir. - Alay edilerek yaşarsa, sıkılganlığı öğrenir - Utanç içinde yaşarsa, suçluluk duymayı öğrenir. - Hoşgörüyle yaşarsa, sabırlı olmayı öğrenir. - Teşvik edilerek yaşarsa, güvenmeyi öğrenir. - Değer verilerek yaşarsa, saygı duymayı öğrenir. - Eşitlik ortamında yaşarsa, adaleti öğrenir. -...
  5. Eğer Bir Çocuk;

Eğer Bir Çocuk;

eğer bir çocuk . . . . . . . Eğer bir çocuk; kavga ve gürültü içinde yaşarsa kavgayı öğrenir. • Eğer bir çocuk; korku içinde yaşarsa, korkmayı öğrenir. • Eğer bir çocuk; daima ona acıyan insanlarla beraber yaşarsa, kendini zavallı hissetmeyi öğrenir. • Eğer bir çocuk; kıskançlık içinde yaşarsa, nefret etmeyi öğrenir. • Eğer bir çocuk; cesaret ve heyecana değer verilen bir...

Sayfayı Paylaş