gebe
  1. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0

Eğer çocuğunuz sürekli dikkat çekmeye çalışıyorsa...

Konu, 'Çocuk Bakımı' kısmında mislinay tarafından paylaşıldı.

cocuklar dikkat cekmek için gıder duvara kafasını vurur kaldırır kendını yere atar yada yüksek bir sesle bağırmaya başlar.ve bu hareketleri artık sık sık yapmaya baslar. bu sorunu yasayan ailelerimiz varsa o anda "yapma yeter artık bagırmayı kes " demek yerine o odadan arkanızı dönün ve cıkın siz cıktıgınız anda bagırmayı kesıcektır. tabıkıde cocularımızıda ihmal etmemelıyız.........

Eğer çocuğunuz sürekli dikkat çekmeye çalışıyorsa... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eğer bir çocuk...

Eğer bir çocuk...

arkadaşlar ben okudum çok hoşuma gitti ne kadarda doğru birde sizin okumanızı istedim evet evlatlarımızn yetişmesinde biz ebeveynlerin görevi büyük nasıl olmasını istiyorsak evletlarımıza öyle davranmalı ve onu öğretmeliyiz zor olsada bu bizim elimizde... Eğer, bir çocuk sürekli eleştirilmişse; Kınamayı ve ayıplamayı öğrenir. Eğer, bir çocuk kin ortamında büyümüşse; Kavga etmeyi öğrenir....
  2. Çocukta Dikkat Çekme Mekanizması

Çocukta Dikkat Çekme Mekanizması

Çocukların çoğu bunu genellikle yapıyor.Dikkatleri üzerlerine çekmek için ellerinden geleni yapıyorlar:DBizimlede ilgilenin die kendileirni yerlere falan atıyorlar. Buyrunuz. Çocukta Dikkat Çekme Mekanizması Çogu cocugun ustalikla kullandigi bir yöntemdir. Bir grubun parçasi olamadigina inanan çocuk ilgi ve dikkat çekme amaciyla bu mekanizmayi kullanir.Olumsuz olan ve dikkat çeken...
  3. çocuğunuz nasıl ders çalışıyor?

çocuğunuz nasıl ders çalışıyor?

Sessiz ve düzenli ortamda ders çalışmanın daha verimli olduğunu düşünenlerdenseniz, yanılıyorsunuz… Bakın uzmanlar bu konuda ne söylüyor? Çocuğunuz ders çalışırken müzik mi dinliyor? Bütün ısrarlarınıza rağmen ödevlerini çalışma masasında değil de, koltukta mı yapıyor? Ya da bir eliyle yazı yazarken, diğeriyle kalem mi çeviriyor? Velileri telaşlandıran bütün bu davranışlar aslında çocuğun...
  4. Eğer Bir Çocuk;

Eğer Bir Çocuk;

eğer bir çocuk . . . . . . . Eğer bir çocuk; kavga ve gürültü içinde yaşarsa kavgayı öğrenir. • Eğer bir çocuk; korku içinde yaşarsa, korkmayı öğrenir. • Eğer bir çocuk; daima ona acıyan insanlarla beraber yaşarsa, kendini zavallı hissetmeyi öğrenir. • Eğer bir çocuk; kıskançlık içinde yaşarsa, nefret etmeyi öğrenir. • Eğer bir çocuk; cesaret ve heyecana değer verilen bir...
  5. Sürekli sakız çiğneyenler dikkat!

Sürekli sakız çiğneyenler dikkat!

AA'nın haberine göre, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Diş Hekimliği Fakültesi Ağız Diş Çene Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emel Bulut, çok sakız çiğnemenin çene diskini kaydırdığını ve çene gevşekliğine neden olduğunu bildirdi. Doç. Dr. Bulut, çene eklemi rahatsızlıklarının, çok sakız çiğneyenlerde daha fazla görüldüğünü söyledi. Sürekli sakız çiğnemenin çene kaslarına...

Sayfayı Paylaş