gebe
  1. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

'EĞER' değil, 'ÇÜNKÜ' değil, 'RAĞMEN' sevin

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

Masumi Toyotome diye bir Japon yazmış bu yazıyı 'Dünyada sevilmek istemeyen kişi yok gibidir diye başlıyor Ama sevgi nedir?, nerede bulunur?, biliyor muyuz?' diye soruyor Sonra anlatmaya başlıyor Sevgi üç türlüdür

Birincinin adı 'Eğer' türü sevgi
    Belli beklentileri karşılarsak bize verilecek
    sevgiye bu adı takmış yazar Örnekler veriyor: eğer iyi olursan baban,
    annen seni sever Eğer başarılı ve önemli kişi olursan, seni severim
    Eğer eş olarak benim beklentilerimi karşılarsan seni severim
    Toyotome en çok rastlanan sevgi türü budur diyor Karşılık bekleyen sevgi
    Yazara göre evliliklerin pek çoğu 'Eğer' türü sevgi üzerine kurulduğu için
    çabuk yıkılıyor Gençler birbirlerinin o anki gerçek hallerine değil,
    hayallerindeki abartılmış romantik görüntüsüne aşık oluyor ve beklentilere giriyorlar

İkinci tür: 'Çünkü' türü sevgi
    Toyotome bu tür sevgiyi şöyle tarif ediyor: Bu tür sevgide kişi bir şey olduğu,
    bir şeye sahip olduğu ya da bir şey yaptığı için sevilir Başka birinin onu sevmesi,
    sahip olduğu bir niteliğe ya da koşula bağlıdır Örnek mi? Seni seviyorum
    Çünkü çok güzelsin (Yakışıklısın) Seni seviyorum Çünkü o kadar popüler,
    o kadar zengin, o kadar ünlüsün ki Seni seviyorum
    Çünkü bana o kadar güven veriyorsun Seni seviyorum
    Biri dışa gösterdikleri öteki yalnızca kendilerinin bildiği İnsanlar sandıkları kişi
    olmadığımızı anlar ve bizi terk ederlerse korkusu buradan doğar
    İkincisi de ya günün birinde değişirsem ve insanlar beni sevmez olurlarsa endişesidir
    Japonya'da bir temizleyicide çalışan dünya güzeli kızın yüzü patlayan kazanla
    parçalanmış Yüzü fena halde çirkinleşince, nişanlısı nişana bozup onu terk etmiş
    Daha acısı ayni kentte oturan anne ve babası, hastaneye ziyarete bile gelmemişler,
    artık çirkin olan kızlarını Sahip olduğu sevgi, sahip olduğu güzellik temeli
    üstüne kurulmuş olduğundan bir günde ölmüş Güzellik kalmayınca sevgi de
    kalmamış Kız birkaç ay sonra kahrından ölmüş
    Japon yazar toplumlardaki sevgilerin çoğu 'Çünkü' türündendir ve bu tür sevgi,
    kalıcılığı konusunda insanı hep kuşkuya düşürür diyor
    Peki o zaman, gerçek sevgi, güvenilecek sevgi ne? Ve işte sevgilerin en gerçeği:

Üçüncü tür sevgi: 'Rağmen'
    Bir koşula bağlı olmadığı için ve karşılığında bir şey beklenmediği için?
    Eğer türü sevgiden farklı bu Sevilen kişinin çekici bir niteliğine dayanıp
    böyle bir şeyin varlığını esas olarak almadığı için Çünkü türü sevgi de değil
    Bu üçüncü tür sevgide, insan Bir şey olduğu için değil, Bir şey olmasına rağmen
    sevilir Esmeralda, Quasimodo'yu dünyanın en çirkin, en korkunç kamburu olmasına
    Rağmen sever Asil, yakışıklı, zengin delikanlı da Esmeralda'ya çingene
    olmasına rağmen tapar Kişi dünyanın en çirkin, en zavallı, en sefil insanı olabilir
    Bunlara rağmen sevilebilir
    Her şeye rağmen sevmek sevilmek ya da
    Gerçekten de güzel ve özel 'Çünkü'ye ve 'Eğer'e gerek kalmadan

'EĞER' değil, 'ÇÜNKÜ' değil, 'RAĞMEN' sevin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. eğer değilsen ölü!

eğer değilsen ölü!

Sana derim ey velî kıl beş vakit namazı Eğer değilsen ölü kıl beş vakit namazı Ezan okur müezzin çağırır Allah adın Yıkma din direğini kıl beş vakit namazı Hep kanat çırpar kuşlar, tesbih okur ağaçlar Himmet alın kardeşler kıl beş vakit namazı Namazı kıl zikreyle, elin götür şükreyle Öleceğin fikriyle, kıl beş vakit namazı Aklın namazda olsun, mahşerde yüzün gülsün Kabrinde ışık olsun kıl...
  2. EĞER değil, ÇÜNKÜ değil RAĞMEN sevin

EĞER değil, ÇÜNKÜ değil RAĞMEN sevin

Masumi Toyotome diye bir Japon yazmış bu yazıyı. “Dünyada sevilmek istemeyen kişi yok gibidir diye başlıyor. Ama sevgi nedir?, nerede bulunur?, biliyor muyuz?” diye soruyor. Sonra anlatmaya başlıyor... Sevgi üç türlüdür. Birincinin adı 'Eğer' türü sevgi. Belli beklentileri karşılarsak bize verilecek sevgiye bu adı takmış yazar. Örnekler veriyor: eğer iyi olursan baban, annen seni sever....
  3. EĞER' değil, 'ÇÜNKÜ' değil, 'RAĞMEN' sevin

EĞER' değil, 'ÇÜNKÜ' değil, 'RAĞMEN' sevin

'EĞER' değil, 'ÇÜNKÜ' değil, 'RAĞMEN' sevin Masumi Toyotome diye bir Japon yazmış bu yazıyı. “Dünyada sevilmek istemeyen kişi yok gibidir diye başlıyor. Ama sevgi nedir?, nerede bulunur?, biliyor muyuz?” diye soruyor. Sonra anlatmaya başlıyor... Sevgi üç türlüdür. Birincinin adı 'Eğer' türü sevgi. Belli beklentileri karşılarsak bize verilecek sevgiye bu adı takmış yazar. Örnekler veriyor:...
  4. mecbur değildin !!!

mecbur değildin !!!

Beni böyLe sersefiL etmeye Mecbur deqiLdin ayrıLıqa Yüreqimi parçaLamaya Mecbur deqiLdin 'Sen deqiL miydin hep şöyLe diyen!' diyerek başLamayacaqım bu yazıma Bu yazımda sözLerden bahsetmeyeceqim merak etme NasıLsa hepsi senin için aqızdan çıkan önemsiz şeyLer, öyLe deqiL mi? AyrıLıqı qetiren saatLere Lanet okuyorum artık Kadere isyansa isyan Adını sen koy işte HayaLLerim...
  5. Ben seni SANA rağmen sevdim...

Ben seni SANA rağmen sevdim...

BEN SENİ BÖYLE SEVEBİLMEYİ SEVDİM Sen benim sevgimi değil, ben sana sevgimi harcadım sevgilim! Ben seni öyle sevdim üstüne alınma sebebi sen değildin. Seni ben sevmek istedim diye sevdim! Sevmek için seni seçtim, pişman da değilim! Ben sende, sen dâhil kimsenin göremediklerini sevdim, sakladıklarını, gizlediklerini sevdim. Ben senin sevilmeye değer bulmadığın taraflarını sevdim....

Sayfayı Paylaş