gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Eğitim Alanında Bir Başarının Örneği

Konu, 'Egitim' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

[​IMG]Yıl 2003... Yıba Çarşısında küçük bir oda... Emek verilen, umut bağlanılan... Öğretmenlerimizin her şeyi... Hevesli, girişimci, kararlı üç genç...
    Öğretmenliği mesleği olarak değil İhtiyacı olarak bilen 3 eğitim sevdalısı...

Onlar da bilmiyorlardı…
    230 Bin Öğretmen adayı ve 1.000.000’u aşkın memur olmak isteyenlere umut olacaklarını,
    Sermayelerini, 1000 kat artıracaklarını…

Hedefleri o gün de aynı idi; işlerinde en iyi olmak,
    En iyi olmak için çalışmak... Yılmadan, durmadan...

Hedeflerine ulaşmak için kendilerine güvenmiş insanlara durmaksızın çalıştılar,
    300 Bin özgün soru için gecelerini gündüzlerine kattılar,
    2004 yılının sonunda ilk “Eğitim Bilimleri Konu Anlatımı Kitabı” emeklerinin bir ürünü olarak yayın hayatına gözlerini açtı…

Çok geçmeden,
    Çalışmanın, azmin, cesaret dolu adımların,
    2005 yılında “Eğitim Bilimleri ve Genel Yetenek Genel Kültür Soru Bankası” ve ardından aynı senenin Kasım ayında “Genel Yetenek Genel Kültür Kitabı Konu Anlatım Kitabı” yayın hayatına merhaba dedi.

Bizi, büyük bir aile yapacak anlayışın temeli işte bu kitaplar ile atıldı…

Ve bir gün;
    Kamu Personeli Seçme Sınavlarının insanlara iş konusunda umut olması bizi eğitimde İhtiyaç haline dönüştürdü.

Çıkardığımız KPSS yayınları ile Türkiye genelinde takdir edilmemiz, işimize olan şevkimizi bir kat daha artırdı…

Her başarı bir yenisini getirdi ve 2007 yılı yeni bir dönüm noktası oldu.
    İhtiyaç Akademi aileye katıldı! Türkiye'nin 6 iline uzanan bir yolculuk başladı.

Sınavlar zorlaştıkça eğitim ihtiyaçları fazlalaştı!
    Kendi enerjisini karşılayacak yeni yatırımlara girişti ve
    Franchise görüşmelerine ağırlık vererek birlikte kazanmayı kendine ilke edindi.

İlklere imza atan Öğretmenlerimize…
    KPSS alanına girdiği ilk yıl ISO 9001 kalite belgesini alan ilk yayınevi olduğumuz için,
    Gece gündüz çalışarak, KPSS sınavlarında en çok aynı soruları yakalayan kurum yaptığınız için,
    Kendilerine ve işlerine olan özgüven ile KPSS alanında ilk defa GARANTİ BELGESİ verebildiğimiz için,
    KPSS Sınavlarında Türkiye genelinde derecelere layık görüldüğümüz, yenilikleri yakalayan, araştırmalar yapan, hızlı ve şevkle öğretim yaptığınız için,
    Koşulsuz Müşteri Memnuniyetini basılı materyallere basmak için değil, uygulamak için yeni teknolojileri bünyesinde barındıran kuruluş yaptığınız için,
    Teşekkürler…

Birbirine ihtiyaç duyan, "Ben değil, biz!" demenin gururunu yaşayan büyük bir aileyiz! İnsana verdiğimiz değer, çalışanlarımıza duyduğumuz güven ve kurum olmanın sorumluluğuyla büyüdük, güçlendik.

Eğitim İhtiyaç’tır…

Eğitim Alanında Bir Başarının Örneği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eğitim Alanındaki "Kök Sorunlar"

Eğitim Alanındaki "Kök Sorunlar"

1. Tüm eğitim sisteminin tek elden yönetilmeye çalışılması, 2. Öğreti bütünlüklerinin -ayrı dersler, ayrı öğretmenler, ayrı üniteler yoluyla- bozulması, kavrayışın güçleştirilmesi, 3. Koşullandırmanın, temel eğitim felsefesi olusu (bu yolla sapkın ideolojilere de yöntem icazeti verilmiş oluyor), 4. İdeolojik koşullandırma yapmak isteyen örgütlerin öğrencileri tuzağa düşürmeleri, 5....
  2. Atatürk Devrimleri / Eğitim ve Kültür Alanındaki Devrimler - Harf Devrimi

Atatürk Devrimleri / Eğitim ve Kültür Alanındaki Devrimler - Harf Devrimi

Harf Devrimi,1 Kasım 1928’de Latin esasından alınan harfler, (Türk dilinin özelliklerini belirten işaretlere de yer vererek) “Türk Harfleri” adıyla 1353 Sayılı Kanunla kabul edilmiştir. Yazı dilinde kullanılan Arap harflerinin yerine Türk harflerinin alınmasını ifade eden Harf Devrimi yapılmıştır. Aslında Atatürk, 9 Ağustos 1928 gecesi İstanbul’da Sarayburnu Parkı’nda düzenlenmiş bir şenlik...
  3. Gerçek bir başarı öyküsü..

Gerçek bir başarı öyküsü..

gerçek bir başarı öyküsü gerçek başarı öyküleri Doğuştan kolları ve bacakları olmayan Nick Vujicic'in sadece iki parmağı olan sağ ayağı var ama o bunu başarıya çevirmeyi bilmiş. Böyle bir dezavantajla hayata gelen Vujicic bunu avantaja çevirmeyi başarmış. Öyle ki her şeye sahip ama mutsuz insanlar bile onu dinleyerek moral bulabiliyor. Avustralyalı, şimdi 26 yaşında ve bir yaşam gurusu....
  4. Azim değil,bir başarı öyküsü

Azim değil,bir başarı öyküsü

başarı ve azim azim öyküleri engelli bir sporcunun hayatı engelli başarılı sporcuların hayatı sporcuların başarı öyküleri Henüz bebeklik çağında geçirdiği çocuk felci ve sonrasında uygulanan yanlış tedavi nedeniyle bacakları tutmayan ve yaşamını tekerlekli sandalyede sürdüren Antalya Büyükşehir Belediyesi Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Oyuncusu Ramazan Uçar, Türkiye'de önce engellilere...
  5. 2014 Teras Dekorasyonu Örnekleri İle Konforlu Alanlar

2014 Teras Dekorasyonu Örnekleri İle Konforlu Alanlar

2014 Teras Dekorasyonu Modelleri Yeni Sezon Teras Dekorasyonu Örnekleri Farklı Teras Dekorasyonları Teras dekorasyonları her zaman kişiden kişiye değişmekte ve herkesin zevkine göre farklı şekillerde düzenlenen ortamlar olarak bilinmektedir. Ev dekorasyonu ile teras dekorasyonunu uyumlu bir şekilde gerçekleştirenler olduğu gibi ev dekorasyonundan tamamen bağımsız ve özgürce hareket...

Sayfayı Paylaş