gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Eğitim-Sen'e Kadın Genel Başkan

Konu, 'Kadın Haberleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Eğitim-Sen'e Kadın Genel Başkan Eğitim-Sen'in hafta sonu yapılan Genel Kurulu'nda Zübeyde Kılıç Öztürk başkan seçildi. Sendikanın yedi kişiden oluşan yönetiminde dört erkek, üç kadın yeralıyor.
    BİA Haber Merkezi - Ankara

12 Mayıs 2008, Pazartesi

Nilüfer ZENGİN

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim-Sen)'in hafta sonu gerçekleşen 3.Olağan Genel Kurulu'nda yeni yönetim seçildi. Yönetime Zübeyde Kılıç Öztürk, Mehmet Bozgeyik, Serpil Açıl Özer, Mehmet Toğan, Mustafa Ecevit, Gülçin İspert, Sayım Gültekin seçildi. Yedi kişilik yönetimin üçü kadın, dördü erkek.

bianet'in Eğitim-Sen merkezinden aldığı bilgiye göre yönetim kurulunda görev dağılımı henüz yapılmadığı için, hangi sekreterlikte kimin görev yapacağı belli değil. Ancak bugün birçok gazete başlığını atmıştı: Eğitim-Sen Genel Başkanı Zübeyde Kılıç Öztürk.

Yönetime seçilenlerin aldıkları oylar şöyle:

Zübeyde Kılıç Öztürk (266 oy), Mehmet Bozgeyik (261 oy), Serpil Açık Özer (258 oy), Mustafa Ecevit (263 oy), Gülçin İspert (281 oy) ve Sayım Gültekin (262 oy).

Sendikalarda kadın temsili
    Sendikalarda kadın yönetici "yok" denecek kadar az. Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Türkiye Hak İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Hak-İş) ve Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) yönetimlerinde hiç kadın yok.

Konfederasyonlara bağlı 96 iş kolu sendikasında 93 erkek yönetici varken, sadece üç kadın başkan var: DİSK'e bağlı Bank-Sen başkanı Didem Aydemir, Dev-Sağlık-İş başkanı Arzu Çerkezoğlu ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na (KESK) bağlı Tüm Bel-Sen başkanı Vicdan Baykara. (NZ/GG)

Eğitim-Sen'e Kadın Genel Başkan konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kırsal Kesimde Kadın Eğitimi

Kırsal Kesimde Kadın Eğitimi

istihdam proje örnekleri kadın istihdamı projeleri kırsal kesimde yaşam kırsal kesimde eğitim kadın eğitimi Doç Dr. Özlen Özgen ile Uz. Araş. Gör. Hatun Ufuk'un bir makalesinden kesitler vermek istiyorum sizlere. (Ankara Üniversitesi) KIRSAL KESİMDE KADIN EĞİTİMİ 21.yüzyılın eşiğinde tüm ülkeler demokratikleşmek, çağdaşlaşmak ve geleceğe katkıda bulunmak istemekte, kalkınmanın odak...
  2. KKTC Meclisine kadın başkan

KKTC Meclisine kadın başkan

KKTC Cumhuriyet Meclisi Başkanlığına, Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Güzelyurt Milletvekili Fatma Ekenoğlu yeniden seçildi. devamı
  3. Kişilik Eğitimi Programının Genel Hedefleri

Kişilik Eğitimi Programının Genel Hedefleri

kişilik eğitimi Rehberlik saatlerinde yapılacak etkinliklerle öğrencilerde aşağıdaki davranışların (veya benzerlerinin ) geliştirilmesi amaçlanmalıdır: 1. Hangi alanlarda, ne ölçüde yetenekli olduğu konusunda doğru ve ayrıntılı bilgi sahibi olma, 2. İlgi duyduğu alanları belirleyebilme, 3. Gerçek ve sürekli ilgiyi özentiden ayırt edebilme, 4. Plan yapabilme ve bunu uygulayabilme, 5. Mesleğini...
  4. Erken Genel Eğitim Programları - Erken Eğitim

Erken Genel Eğitim Programları - Erken Eğitim

ERKEN ÇOCUKLUK DÖNEMİ EĞİTİMİ Temel Kavramlar ve Önem Erken eğitim, 0-6 yaş (0-72 ay) çocukların ev ve kurum ortamlarında bedensel, zihinsel, duygusal ve sosyal yönden gelişmelerini desteklemek amacıyla yapılan eğitime denir. Erken eğitim, 0-3 (0-36 ay) takvim yaşına sahip çocuklar için erken çocukluk eğitimi dönemi; 3-6 (37-72 ay) takvim yaşına sahip çocuklar için ise okulöncesi...
  5. Yalın - Başka Hayatların Kadını

Yalın - Başka Hayatların Kadını

aşk biraz kendine yalan söylemek gibi yalın aşk biraz yalın kendine yalan söylemek gibi hani göçmen kuş her yere yakışıp hiçbirinde kalamamak Başka hayatların kadını Ben seni hiçbirşeye inandıramamışım Razı olmuşumda karşı durmuşum kendime Ah bir içim su selvi de boylu Eksik aklıyla her oyun onun oyunu Bizbize düşman bizbize yabancı Uyanmaz mısın şimdi uyanmaz mısın Toparlanmaz mısın sen...

Sayfayı Paylaş