Eğitimli emlakçılar geliyor

Bilge Gökçen

Yeni Üye
Üye
Eğitimli emlakçılar geliyor
emlak ve emlak yönetimi iş imkanları emlakçılık sınav soruları
İstanbul Aydın Üniversitesi Emlak Yönetimi Sertifika Programı ile RETÜRK’ün özel eğitim programı birleştirilerek verilecek ortak eğitimler sonunda girişimciler YÖK onaylı sertifika alacaklar

Gayrimenkul sektörünün hızla büyüyen lider markalarından RETÜRK Emlak ve Gayrimenkul Danışmanlık bir yandan franchising ağını genişletirken bir yandan da emlak eğitimine destek veriyor. 2006 yılında Kocaeli Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Programı ile başlayan ‘Eğitimli Emlakçı’ sosyal sorumluluk projesine bir yeni halka daha eklendi. Halen 35 acentesiyle Türkiye çapında hizmet veren RETÜRK, 2008 yılı içerisinde İstanbul Aydın Üniversitesi işbirliğiyle emlak sektörünün profesyonellerine Yüksek Öğrenim Kurumu (YÖK) onaylı emlak sertifikası verecek.

İstanbul Aydın Üniversitesi Emlak Yönetimi Sertifika Programı ile RETÜRK’ün özel eğitim programı birleştirilerek verilecek ortak eğitimler sonunda girişimciler YÖK onaylı sertifika alacaklar. 25 saat sürecek olan ve hafta içi–hafta sonu alternatifleri bulunan sertifika programından RETÜRK acenteleri ücretsiz yararlanacak. Eğitimler tüm girişimcilere açık olacak. Eğitim sonrasında yoluna RETÜRK çatısı altında devam etmek isteyen gayrimenkul sektörü profesyonelleri ise kendilerine sağlanacak çok özel şartlardan yararlanacak.

‘Eğitimli Emlakçı’ sosyal sorumluluk projesinin ikinci halkasında RETÜRK, İstanbul Aydın Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Programı öğrencilerine de yerinde eğitim, staj imkanı ve iş garantisi haklarını sağlayacak. RETÜRK aynı zamanda İstanbul Aydın Üniversitesi’nde ‘Emlak Pazarlama’ ve ‘Emlak Komisyonculuğu Teknikleri’ adı altında iki ayrı derste de eğitimci olarak görev alacak. İstanbul Aydın Üniversitesi – RETÜRK işbirliği kapsamında ayrıca ‘RETÜRK Kariyer Günleri’ adıyla organize edilecek seminerlerde öğrenciler ve girişimcilerle bir araya gelinerek bilgi ve deneyimler paylaşılacak.

Proje kapsamında Kocaeli Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetim Bölümü öğrencilerine RETÜRK Yönetim Kurulu Başkanı Aşkın Çınar tarafından ‘Emlak İşletmeciliği ve Portföy Yönetimi’ dersi de veriliyordu. RETÜRK tarafından yürütülen ‘Eğitimli Emlakçı’ projesinin ilk halkasında, Kocaeli Üniversitesi Emlak ve Emlak Yönetimi Programı öğrencilerine, tüm RETÜRK acentelerinde staj yapma imkanı ve yine RETÜRK acentelerinde iş garantisi sağlanıyordu.

Geri