gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Ego-İdeal

Konu, 'DEFG Melek Sözlük' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Ego, akıl proçeslerinin gerçekliği sınayan bölümüdür. Ego-ideal ise ego'nun bir öğesidir ve temelinde kişinin kendini ebeveyniyle özdeşleştirmesi ve olmak istediği gibi olmak için gösterdiği çaba vardır. Olgunlaşma sırasında ego-ideal değişebilir, ama genellikle kişinin özdeşleşme umudu duyduğu ve çabası gösterdiği bir ideali yansıtır.

Ego-İdeal konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. İdeal Beslenme

İdeal Beslenme

Beslenme ve sağlığa aşırı dikkat gösterilen günümüzde, birçok kişi mükemmel beslenmenin zîndelik, normalin üstünde enerji, güç ve hastalıklara karşı direnç sağlayacak bir diyet; yaşlanmayı geciktirecek ve insanı şişmanlatmayacak bir diyet peşinde koşmaktadır. Bu ilgi o kadar yaygındır ki, binlerce insan mükemmel yanıtı bulmak için çok fazla zaman ve para harcamaktadır. Böyle bir beslenme var...
  2. Ego

Ego

Ego, kişilik yapısının doğrudan doğruya dış ve iç ortamlarla ilgili bölümüdür. Id'den (bkz.) gelen içgüdüleri, toplumsal ve emosyonel bakımdan uygun eylemlere doğru kanalize eder. Bu işlemde çeşitli mekanizmalar sözkonusudur: algılama, motor hareket, gerçekliğin kabulü,güvenlik ve öz-korumayı sağlama arzusu. Ayrıca hafıza, duygu, düşünce ve genel senaaa fonksiyonu da rol oynar. Ego'nun...
  3. İdeal Kilonuz

İdeal Kilonuz

Zayıflatıcı bir kür uygulamaya başlama*dan önce böyle bir kür yapmanız gerekip gerekmediğini saptayın. Vücu*dunu/un dış görünüşüne verdiğinizönem .sizde bir ruh hastalığı haline gelmemeli. Aşırı sertliği ve aşırı hoşgö*rüyü bir yana bırakarak kewdinizi aynada seyredin. Günümüzde kadınla*rın çoğu sadece birkaç kilo fazlalıkları olduğu halde şişman olduklarını sanır*lar. Zaten, vücut yapilarımn...
  4. İd, Ego ve Süper Ego

İd, Ego ve Süper Ego

id ego süperego örnekleri id ego süperego örnek süper örnekleri Psikanalizin kuramsal kavramı "Ben" (Ego), "O" (id) ve "Benüstü" (Superego) terimleriyle anılan ve "Ruhsal Aygıt" da denilen, ruhsal bir organizasyondan yola çıkar. "Ben" (Ego), kişiliğin bir alt yapısıdır. Oldukça bağımsız bir işleve sahiptir ve dış çevre ile, "İd"...
  5. ---> İdeaL ßebek :)

---> İdeaL ßebek :)

Meleklerim hani bir cümle vardir , böyle bir ..... olsun, 100.000.000 milyar borcum olsun :D Bende bu cümleyi simdiki göreceginiz bebek icin kullanmak istiyorum :D:D Böyle bir bebegim olsun, 100.000.000 milyar borcum olsun hahaha Benim icin TAM bir Ideal bebek yupis yupis . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

Sayfayı Paylaş