gebe
  1. renesme

renesme Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    28

Einstein'dan dünyanın en zor sorusu.

Konu, 'En İlginç Bilgiler' kısmında renesme tarafından paylaşıldı.

Einstein'dan dünyanın en zor sorusuymuş bu forumun ukalalarına gelsin.. (Einstein bu soruyu dünyanın %98 inin çözemeyeceğini söylemiş ki burda bizim forumdan bahsediyoruz. Bu, durumumuzun çok vahim olduğunu gösteriyor.) Kurallar:

1)5 farklı renkte 5 ev var.
    2)Her evde 5 farklı ülkeden birer kişi oturuyor.
    3)Bu 5 kişi farklı marka sigara içiyor, farklı marka içecek içiyor ve farklı cins hayvan besliyor.
    4)3. maddede belirttiğim gibi sigara, hayvan ve içeceklerden hiçbiri aynı cins değil!

Açıklamalar:

1.) İngiliz kırmızı evde yaşıyor.
    2.) İsveçli köpek besliyor.
    3.) Danimarkalı çay içiyor.
    4.) Beyaz evin solunda yeşil ev var.
    5.) Yeşil evin sahibi kahve içiyor.
    6.) Kuş besleyen Palmall marka sigara içiyor.
    7.) Sarı evin sahibi Dunhill marka sigara içiyor.
    8.) Tam merkezde yaşayan kişi süt içiyor.
    9.) Norveçli ilk evde oturuyor.
    10.) Kedi besleyen kişinin evinin yanındaki evde oturan kişi Blend marka sigara içiyor.
    11.) Dunhill marka sigara içen kişinin yanındaki evde oturan kişi at besliyor.
    12.) Bluemaster sigara içen kişi aynı zamanda bira içiyor.
    13.) Alman, Price marka sigara içiyor.
    14.) Mavi evin yanındaki evde oturan kişi Norveçli.
    15.) Su içen kişinin yanındaki evde oturan kişi Blend marka sigara içiyor.

SORU: BALIĞI KİM BESLİYOR??

ben soruyu inceledim. "yanındaki"yle sağ mı sol mu belirtmemiş bize matematik hocamız sordu. okuldaki 5 matematik hocası 2 saatte çözmüş. internetten araştırma yapmadan dürüst bir şekilde uğraşırsınız inşallah. ben cevabı biliyorum bu arada. sorusu olan sorsun. hadi kolay gelsin!

2. Biraz uğraşınca oluyo ben tek başıma yarım saatte hiç yardımsız buldum... Cevap: ALMAN OLAN BALIK BESLİYOR.
    Norveç:
    Danimarka:
    İngiliz:
    Alman:

3. GüneşVeAy

GüneşVeAy Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    43
    Adsız2.jpg Valla yarım saat rahat harcadım soruya nerden gördüm bunu :)) neyse yinede dünyanın en zor sorusunuda çözdüm derim artık :) evet alman balık besliyor ayrıca benim gibi almansa bira içer diyip yazmayın öyle yapınca biraz karışıyor bu almanın bira içtiği falan yok :)

Son düzenleme: 17 Mart 2013
  4. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

cevap beyaz ewin sahibidir

5. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

dünyanın en zor sorusu
    1 saatim gitti. çok karışık gözüküyor ama basit. alman balık besliyor. ohhhhhhhhhh! ne güzel dünyanın en zor sorusunu çözdüm.

6. selena10_

selena10_ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    nasıl alman oluyo ya anlamadım .s.s

Einstein'dan dünyanın en zor sorusu. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Dünyanın en zor sorusu

Dünyanın en zor sorusu

Pragmatist bir manifestonun edimsel imgelenmelerine öykünen yaptırımları karakterize eden kuramların tümünü gerçekleyebilme yetisine haiz bir öngörümsel önerme varyantı olarak kabul edilse de, içsel çatışıklıkları pasivize etmenin bilişsel algılanması söz konusu olduğunda pitoresk bir tümevarım sağlayabilecek bir betimlemeyi, en marjinal kulvarlarda, ayrımlanabilir ve determinist bir tarzda...
  2. Dünyanın en zor oyunu!!!!!

Dünyanın en zor oyunu!!!!!

dünyanın en zor yemek oyunu dünyanın en zor oyunu zar oyun yemek oyunları zar Dünyanın en zor oyunu .Dünya üzerinde sadece 3 kişi bitirmiş.30 bölümden oluşuyor http://www.flash.gen.tr/files/filess/zor.swf
  3. En zor üc Zeka sorusu..

En zor üc Zeka sorusu..

en zor zeka soruları ve cevapları en zor zeka soruları ve cevapları dünyanın sorusu 1) Bütün gün boyunca aynı soruyu sorup her seferinde farklı cevap aldığımız soru nedir? 2) Bir otobüsde 7 cocuk var 7 cocugun 7 cantasinda 7 kedi 7 kedinin 7 yavrusu vardir burdaki ayaksayisi kactir? 3) Aşağıdaki dizenin son iki harfini bulunuz. A-D-S-İ-?-? Cok zor degilmi :laugh:
  4. Dünyanın En Zor Mesleğini Öğrenmek İster misiniz?

Dünyanın En Zor Mesleğini Öğrenmek İster misiniz?

dünyanın en zor mesleği, en zor meslek, dünyadaki en zor meslek Sevgili melekler, muhtemelen Amerika'da gazete ve internet üzerinden sahte bir iş ilanı veriliyor. İlana pek çok kişi müracaat ediyor. Yüzyüze görüşme internet üzerinden yapılıyor ve iş arayanlara işin kapsamı anlatılıyor. Anlatılana göre iş, dünyanın en zor mesleği. Bakın bakalım neymiş dünyanın en zor mesleği :D:D [MEDIA]

Sayfayı Paylaş