gebe
  1. abay_1981

abay_1981 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

ek gıda

Konu, 'Deneme Odası' kısmında abay_1981 tarafından paylaşıldı.

benim 3,5 aylık oğlum var.hiç anne sütü veremedim.o yüzden çok üzgünüm.şimdi ek gıdalara geçmek istiyorum.ilk neyle başlamalıyım

ek gıda konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. gıda hileleri

gıda hileleri

- Ufalanmış peynir birleştirilip yeniden kalıp peynir yapılıyor. - Dana kıymaya tavuk sakatatı katılıyor. - Sütün yağı alınıp yerine margarin konuluyor. - Küflü kaşarlar eritme peyniri yapılıyor. - Tavuk dönerin içine tavuk derisi, bağırsak, paça ve sakatatlar baharatlanarak karıştırılıyor. - Kırmızı bibere kiremit tozu ekleniyor. - Kalitesiz bulgura boya katıp ayıp örtülüyor. -...
  2. Gıda allerjisi

Gıda allerjisi

Gıda allerjisine 3 yaşından küçüklerde %8, erişkinlerde ise %2 sıklığında rastlanır. Gıda allerjisinden sorumlu birkaç özel gıda vardır: çocuklarda süt, yumurta, yer fıstığı, balık ve fındık; erişkinlerde ise yer fıstığı, fındık, balık ve kabuklu deniz hayvanları gibi. Gıda ile ortaya çıkan allerjilerde, deri, mide barsak sistemi ve solunum sistemi bulguları ortaya çıkabilir; bunlar allerji...
  3. Gıda Mühendisliği

Gıda Mühendisliği

Gıda hammaddelerinin değerlendirilmesi ve gıda kaynaklarının nitelik olarak korunması, artıklarından yeni besinler oluşturulması, hammaddelerinden çok yönlü yararlanılması, böylece sağlıklı gıda çeşitlerinin artırılması konusunda araştırma ve eğitim yapar. Tarım, Orman, Sağlık, Maliye ve Gümrük, Sanayi ve Ticaret Bakanlıklarında, belediyelerde ve özel sektörde proje mühendisi, işletme...
  4. gıda alerjisi

gıda alerjisi

Gıdalar insan vücudunda birçok reaksiyona (tepkimeye) neden olabilir. Ancak gıdalara bağlı her reaksiyon allerji değildir. Gıdalarla oluşan reaksiyonların bir kısmı, o gıdayı alan her insanda oluşabilen reaksiyonlardır. Bunlar gıdalar içinde bulunan toksik veya mikrobik maddelere bağlıdır. Gıdalarla oluşan reaksiyonların diğer bir kısmı ise, sadece bazı kişilerde oluşur. Genel olarak 2 gruba...
  5. bebeklere ek gıda

bebeklere ek gıda

merhaba kızlar bebeklerinize 4.ayda verdiğiniz ek gıda neler acaba şuan bebeğim 2,5 aylık 4 ay olunca işe başlıycam yardımcı olursanız sevinirim tam da kış ayına denk geliyor.

Sayfayı Paylaş