gebe
  1. kaprisli

kaprisli Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

Ekmek diyip geçmeyin

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında kaprisli tarafından paylaşıldı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası, İtalyanların meşhur ekmeği ``Cabata``yı ürün yelpazesine ekledi. Halk Ekmek Genel Müdürü Ali İlkbahar, Cabata ekmeğin, bileşimindeki zeytinyağı ile kalp hastalığı, tansiyon ve kolesterolü olan herkese iyi geldiği gibi, vücut direncini de artırdığını söyledi. Zeytinyağının kalp dostu bir besin olduğunun bilimsel çevrelerce kabul edildiğini, damar tıkanıklığını kontrol etmede, kolesterolü önlemede, tansiyonu düşürmede yardımcı etkisi olduğuna işaret eden ilkbahar, ``Zeytinyağı, yağ asidi dağılımı olarak yüksek oranda tekli doymamış yağ asidi içerir. Yapılan araştırmalarda zeytinyağının, en kolay hazmedilen yağ olduğu ortaya çıkmıştır`` diye konuştu.

Ankara Halk Ekmek ve Un Fabrikası AŞ`nin `Sağlığınız bizim için çok önemli` sloganıyla ekmek çeşitlerine bir yenisini ekleyerek, tam otomatik makinelerde, el değmeden Cabata ekmeğin üretimine başladığını bildiren Ali İlkbahar, Cabata`nın, özellikle sabah kahvaltıları ile ilköğretim öğrencilerinin beslenmelerinin vazgeçilmez ürünü olarak sofralardaki yerini aldığını söyledi.

alıntı

Ekmek diyip geçmeyin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bakmadan geçmeyin:)

bakmadan geçmeyin:)

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. Ekmek...

Ekmek...

rüyada birine su vermek rüyada bayat ekmek görmek ölüye su vermek ölüye yemek para Taze, yuşak yahut sıcak ekmek zahmetsiz helal kazanca ve bol nimete, Katıksız ekmek yemek garip yaşamaya ve yalnız ölmeye, Aşırı sıcak ekmek yemek gam ve kedere, Esmer ekmek yahut mısır ekmeği geçim sıkıntısıyla beraber dinde kurtuluşa, Pide ve yufka yemmek bol rızka yahut kısa ömre, Arpa ekmeği takva ve...
  3. göz torbaları diyip geçmeyin

göz torbaları diyip geçmeyin

göz torbaları göz torbaları neden oluşur torbalari gözaltı neden olur altı olur Göz altı torbaları bir çok şeyin habercisi olabilir!! Göz çevresindeki deri, son derece incedir ve elastikiyeti zayıftır. Ayrıca bu çevreyi gergin tutan sadece bir tek kas bulunur.Bu nedenle göz çevresi kolayca çöker ve bir barometre gibi tüm sorunlarımızı yansıtır. Sıvı tüketimi Göz altı torbalarının en başta...
  4. Sakız diyip geçmeyin !!!

Sakız diyip geçmeyin !!!

sakız sakiz sakız resimleri resmi Sakız çiğnemek pek de yararlı bir uğraş olarak görülmez. Hatta kimilerine göre ciddiyeti bozar. Ancak İngiltere de yapılan bir araştırma sakız çiğnemenin yararlarını ortaya çıkarttı. İlginç deney ve sonuçları. İngiltere de yapılan bir araştırmada, sakız çiğnemenin zekâyı geliştirebileceği sonucu alındı. Northumbrıa Ünıversıtesı ve Bılme-Kavrama Araştırma...
  5. okumadan geçmeyin

okumadan geçmeyin

Eşi bitkisel hayata giren bir erkeğin mektubu Seni ezberlemeye çalışıyorum.Kendini bana bırak, senden alabileceğim hiçbir şey yok, hele senin haberin olmadan asla.Gözlerine dokunmak için ne kadar uzun zamandır bekliyorum biliyor musun? Ya saclarını koklamak için? Yasemin gibi kokuyorlar... Belki de daha güzel. "Böyle kokmayı nasıl başarıyorsun?" derdim hep, Sen de bana,...

Sayfayı Paylaş