Ekmekten Kolay Pizza

Konu, 'Ekmekler&Pideler' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye

ekmekle yapılan pizza ekmekten kolay pizza kolay tost ekmeğinden ekmek

Malzemeler

1 adet ekmek
    3 adet domates
    5 adet sivri biber
    1 su bardağı rendelenmiş kaşar peyniri
    2 adet sosis ( küçük ise 4 adet )
    1 yemek kaşığı sıvı yağ

Yapılışı

Domateslerin kabuklarını soyarak rendeleyelim. Biberleri de ince ince doğrayalım. Bİr tava içerisine sıvı yağı dökelim ve doğradığımız biberleri biraz kavuralım. Daha sonrada domatesleri ekleyelim tuzunuda ayarlayarak biraz daha pişirelim. Ekmeği dilimleyelim ve bir tepsiye yerleştirelim. Üzerlerine hazırlamış olduğumuz domates ve biberli harcı yayalım. Sosisleri halkalar şeklinde dilimleyelim ve ekmeklerin üzerine yerleştirelim. En üste de rendelediğimiz kaşarları yayalım. Fırına sürerek 160 derecede pişmeye bırakalım. Kaşar peynir eriyip kızardığında fırından alalım. Afiyet olsun…

2. :osqe:

:osqe: Yeni Üye

teşekkürler..süper

3. 1melek

1melek Üye

bu gerçekten çok lezzetli oluyor hemde kolay ben denedim.

4. HaYaL

HaYaL Daimi Üye

ooo süper bir fikir eminim de çok lezzetli olur...

Ekmekten Kolay Pizza konusuna benzer içeriklerimiz
  1. kolay pizza

malzemeler: 8dilim kenarları çıkartılmış tost ekmeği 50gr eski kaşar rendesi yarım kangalsucuk(kalın dilimlenmiş) 4tane yumurta 700mg süt süslemekiçin kekik 1tane iri domates(halka halka doğranmış) yapılışı: fırın kabını yağlayın ekmekleri küçük loklmalara ayırıp fırın kabına yerleştirin.üzerine peynir serpip,sucukları koyun.süt ve yumurtayı çırpıp malzemenin üstüne dökün.üzerini streçleyip...
  2. pizza kulesi

pizza kulesi pizza kulesi hakkında bilgi hakkında kısa bilgi pizz resmi
  3. kolay:)ramazan pideli pizza

pideli pizza ramazan pideli pizza ramazan pidesi ile oktay usta tarifi pideden yapımı Malzemeler : 1 ramazan pidesi sosu için: 1 çorba k.salça 2 çorba k.zeytinyağı tuz,karabiber,kekik su Üzeri için: kaşar peyniri sosis,sucuk,domates siyah zeytin Hazırlanışı : Ramazan pidesini fırın tepsisine alın.Sosu için bir kapta salça,zeytinyağı,tuz,karabiber,kekik bir miktar su ilave edip...
  4. kolay pizza tarifi

kolay pizza tarifi kolay bir pizza nasıl yapabilirim?
  5. Evde Kolay Pizza Tarifi istiyorum sizden

Selam ben ve çocuklarım pizzayı çok seviyoruz ara ara dışarda yiyoruz ama pek beğenmiyoruz pizzayı evde kendim yapmak istiyorum ama nasıl yapacağımı bilmiyorum bana Evde Kolay Pizza Tarifi verirseniz çok sevinirim.

Sayfayı Paylaş