gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Ekrem Dümer kimdir

Konu, 'Kim Kimdir ?' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

ekrem dümer kimdir, hayatı, kısaca hayatı, hakkında bilgiler, biyografi, filmleri

Yeşil Çam'ın iyi kalpli rollerinden tanıdığımız usta oyuncu Ekrem Dümer hakkında merak ettiğiniz tüm bilgiler bu yazımızda yer almaktadır Melek'ler!

Doğumu
    15 Ekim 1928
    İstanbul(1928-10-15)
    Ölümü
    9 Mart 2000 (71 yaşında)
    Fatih, İstanbul
    Etkin yılları
    1950-1997
    Eşi
    Nejla Dümer (?-2000)

Ekrem Dümer (d. 15 Ekim 1928 - İstanbul - ö. 9 Mart 2000 - Fatih, İstanbul) Tiyatro ve sinema sanatçısı.

1937'de Halkevleri'nde amatör oyuncu olarak tiyatroya başladı. 1947 yılında Sadi TekTevhit Bilge ve Aziz Basmacı tiyatrolarında çalışan sanatçı, uzun yıllar Şehir Tiyatroları'na emek verdi. 1954'ten itibaren sinema ve dizi filmlerde rol aldı. Tiyatrosu'nda profesyonel oyuncu oldu.

Oyuncu Yalçın Dümer'in de babası olan Ekrem Dümer, 9 Mart 2000 tarihinde Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'nde hayatını kaybetti.

Filmografisi

Ada 1988
    Anneler Ve Kızları 1971
    Arzu 1985
    Aşkım Günahımdır 1984
    Bekçiler Kralı 1979
    Birkaç Güzel Gün İçin 1984
    Bize Nasıl Kıydınız 1994
    Canikom 1979
    İmparator 1984
    Kapıcılar Kralı 1976
    Köpekler Adası 1996
    Rüya Gibi 1971
    Sapık Kadın 1988
    Seni Seviyorum 1987
    Ve Silahını Çekti 1972
    Yalan Dünya 1972
    Yüz Liraya Evlenilmez 1974)

Ekrem Dümer kimdir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ekrem Bora

Ekrem Bora

Ekrem Bora Bir sinema dergisinin (Yıldız) açtığı yarışma sonucu sinemaya geçti (1953). Alın Yazısı adlı filmle sinemaya başladı (1955). Önemli filmleri: Acı Hayat (Metin Erksan), Suçlular Aramızda (Metin Erksan), Bozuk Düzen (Haldun Dormen), Dikkat Kan...
  2. Ekrem Çelebi - Berivanım

Ekrem Çelebi - Berivanım

Dağ başında bir gül gibi Boynu bükük kalan yarim Dikenleri acılanan yüreğime eken yarim Bir gün sana bağlanmışım Ben kendimi unutmuşum. heey Aşkın ile kavrulmuşum, sevdan beni kül eyledi. (2x) Berivanım, berivanım, köy kokulu dağ ceylanım (2x) Berivanım, dağ çiçeğim Bir gün sana döneceğim Töreleri aşireti senin için yeneceğim Bir gün sana bağlanmışım Ben kendimi unutmuşum. heey Aşkın ile...
  3. Ekrem Bora kimdir

Ekrem Bora kimdir

ekrem bora kimdir, hayatı, biyografi, kısaca hayatı, hakkında bilgiler, filmleri Türk Sineması'nın usta dev isimlerinden olan Ekrem Bora hakkında merak ettiğiniz herşey burada Melek'ler. Bir sinema dergisinin (Yıldız) açtığı yarışma sonucu sinemaya geçti (1953). Alın Yazısı adlı filmle sinemaya başladı (1955). Önemli filmleri: Acı Hayat (Metin Erksan), Suçlular Aramızda (Metin Erksan),...
  4. Ekrem Özdemir kimdir

Ekrem Özdemir kimdir

ekrem özdemir ekrem özdemir, kimdir, hayatı, hakkında bilgiler, biyografi Spor program sunucluğu yapan Ekrem Özdemir hakkında merak ettiğiniz herşey bu yazımızdadır! Zağnos Paşa İlkokulunu ve Karesi Orta Okulu’nu Balikesir’ de okuduktan sonra Edirne Öğretmen Lisesi’ne başladı. Ardından Ankara Öğretmen Lisesi’ni bitirdi. Daha sonra 1979’da Gazi Üniversitesi’nden mezun olan Ekrem Özdamar...
  5. Ekrem Bora Rahatsızlandı

Ekrem Bora Rahatsızlandı

ekrem bora rahatsızlandı mide spazmı geçirdi haberleri melekler mekanı.com da Sevgili meleklerim. Ekrem Bora kimdir hepiniz tanırsınız ve ben onun hayranıyımdır. Bu gördüğüm haber beni gerçekten üzdü. Allahtan ucuz atlatmış. Bodrum’da önceki akşam, rahatsızlanarak ambulansla hastaneye kaldırılmış sanatçı Ekrem Bora’nın 77 yaşında mide spazmı geçirdiği ve solunum güçlüğü çektiği açıklanmış....

Sayfayı Paylaş