gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

El Beşir UCM'yi yok saydı

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Hakkında uluslararası tutuklama emri bulunan Sudan Devlet Başkanı El Beşir, Eritre'ye ziyarette bulunuyor. Eritre hükümetinin sözcüsü ve Enformasyon Bakanı Ali Abdu, Beşir'in resmi ziyaret için bugün Eritre'nin başkenti Asmara'ya geldiğini belirtti. "Günübirlik ziyaretin Eritre Devlet Başkanı İssaias Afevorki'nin daveti üzerine yapıldığını" ifade eden Abdu, "ziyaretin çok normal olduğunu" söyledi.
    Eritre'nin Uluslararası Ceza Mahkemesi'nin (UCM) kararını sorumsuz olarak nitelendirdiğini bildiren Abdu, devlet başkanlarının iki ülke arasındaki ilişkiler ve bölgesel konuları ele alacaklarını ifade etti. Sudan'ın komşusu Eritre, Lahey'de bulunan UCM'nin El Beşir ile ilgili kararını kınamış ve Sudan Devlet Başkanını ülkeye davet etmişti.

Bu ziyaret, Beşir'in Darfur'da işlediği savaş suçlarından dolayı hakkında tutuklama kararı çıkarılmasından sonra yurt dışına yaptığı ilk resmi ziyaret. El Beşir'in, Sudan dışına çıkması durumunda tutuklanma riskini de göze alması gerekiyor.

El Beşir UCM'yi yok saydı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ben seni yok saydım

Ben seni yok saydım

Ben seni yok saydım Sen bende uzak kaldın. Asla yanıma yakınlaşamayan, yakınımdaki seni tanımadığımsın. Sen benim uzaklarımda kalan sevgilisin. Uzaklardan gelip, yüreğime akan sevgili. Hep var olan ama asla var olamayan. Seni yok sayarak yaşamıma kattım. Sana düşler yakmadım geceler boyu. Şarkılar tutmadım fal olsun diye. Eksiktin ve eksik girdin yaşamıma. Sen aşkın acemisisin sevgili....
  2. Yıldız Tilbe - Sana Yok Yok

Yıldız Tilbe - Sana Yok Yok

Şu gam yükü taşınmıyor Sen olmayınca sevdiğim Dünya kahrı çekilmiyor Yüzün gülmeyince yarim Dertler benden el çekmiyor Ölüm bırakmaz peşimi Hakk'a bıraktım işimi Sever seven gider giden Ben ayrılamam ki senden Biter başlar yazlar kışlar Geceyi günü bilemem Hem sorudur hem de cevap Aşk ele geçmez bir kaçkap Yar sonumuz ne olacak Ben seni severim canımdan çok Kimseye olmaz sana yok yok Dünya...
  3. Dilek Budak - Sözüm Yok Sana

Dilek Budak - Sözüm Yok Sana

Yanarim alev alev Sevdan bu dile kolay Kanarim zaman zaman Yüregimde yanginin var Sözlerin kursun gibi sıkarsin gönlüme Darginim sensiz gecen hayalinle düslere Sözlerin agir gelir bana Vururum kendimi biran yollara Derdimi anlatamadim yar sana Daralir icim sözüm yok sana

Sayfayı Paylaş