gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

El yapımı öksürük şurubu

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

hamilelikte öksürük şurubu gebelikte öksürük şurubu hamileler icin hamilelikte kullanımı hamile Bir sogani ince ince kiyiyoruz....3 yemek kasigi seker ve 1/8 Su ile karisitirip kisik ateste isıtiyoruz....5 dakika hafifce kaynatiyoruz...
    2 - 3 saat bu karisimi beklettikten sonra bir tülbent yardimi ile suyunu cikartiyoruz...

Oksürük ve Soguk alginligi icin cok faydali bir surup arkadaslar...hic yan etkisi yok ve cokta hesapli....denemenizi öneririm...Tadi pek lezzetli degil ama igrenc sayilmaz...

2. latte77

latte77 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkürler paylaşım için :) öksürük için benim en iyi bildiğim yöntemse, bal. öksürük şuruplarının etken maddesi dextromethorphan diye bi madde ve bazı çalışmalarda balın bu maddeden bile daha etkin olduğu ortaya çıkmış. düzenli tüketilmesinde fayda var, çünkü çok çok fazla faydası var. özellikle çam balını tavsiye ediyorum. hem tam mevsimi hem de vücudun bağışıklık sistemini güçlendirici etkisi var. ayrıca demir, enzim, aminoasit ve mineral zengini bi bal, antioksidan etkisi de var.. düzenli tüketmeni tavsiye ediyorum yani :)

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    güzel paylaşım için teşekkürler
    bal gerçekten şifa kaynağı

El yapımı öksürük şurubu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. şuruplar

şuruplar

şurup tarifleri şurup tarifi şuruplar şeker şurubu nasıl yapılır şeker şurubu tarifi MALZEMELER 1.5 kg şeker 1 kg ahududu 30 gr limon tuzu HAZIRLANIŞI Ahududuyu ayıklayıp, temizleyin, sonra bol suda, meyveleri zedelemeden yıkayın. Bir süzgeçte süzün. Ahududuyu toz şekerle ovalaya ovalaya yoğurun ve şekerin tamamen erimesi için oniki saat kadar bir kenarda bekletin. Şeker tamamen eridiğinde...
  2. Şurup

Şurup

Manen yükselmeye, uzun ömre, mutlu hayata, ilim ve irfana delalet eder.Rüyada surup içmek, kisinin disardan alacagi ilim, söhret, bilgi gibi seyleri edindigine veya edinmek istegine baglanir. Bir baska yoruma göre de surup içmeyi uzun ömürle de tabir ederler. Bir baska rivayete görede: Rüyada surup içmek, tatli ise, menfaat, ilim, güzel geçim ve hayra; eksi ise, üzüntü ve kedere isarettir....
  3. Öksürük Şurupları Öldürüyor!

Öksürük Şurupları Öldürüyor!

bebeklerde öksürük şurubu öksürük şurubu isimleri şurupları isimleri şurupları bebekler için Soğuk algınlığı ve öksürük şurupları çocukları sakinleştiriyor. Peki bu şurupların öldürücü etkilerinden haberiniz var mı? Doktorlar, acil servise gelen bazı ailelerin çocuklarına sakinleşmeleri için aşırı dozda soğuk algınlığı ve öksürük şurubu içirdiklerini belirttiler. Yine aynı araştırmada 12 yaş...
  4. öksürük şurupları piyasadan toplatılıyor mu ?

öksürük şurupları piyasadan toplatılıyor mu ?

Bir arkadaşım artık öksürük şuruplarının toplatılacağını sağlığa zararları olduğunu söyledi. Bütün öksürük şurupları mı toplatılacak, korkuyorum çünkü kızıma veriyordum :S
  5. Öksürük İçin Ev Yapımı Soğan Şurubu Tarifi

Öksürük İçin Ev Yapımı Soğan Şurubu Tarifi

ev yapımı öksürük şurubu, evde öksürük şurubu nasıl yapılır, öksürük şurubu tarifi Sevgili melekler, evet yanlış okumadınız. Öksürük şurubu yapmak için kimyager olmanız gerekmiyor. Evde kendiniz ve çocuklarınız için öksürüğe karşı bir şurup yapabilirsiniz. Bunun için gerekli malzeme sadece soğan ve toz şeker. Bir tane kuru soğanı rendeleyerek üstüne yeteri kadar göz kararı toz şeker koyun...

Sayfayı Paylaş