gebe
  1. Pasaklı Tanrıça

Pasaklı Tanrıça Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0

*eldalote*

Konu, 'Burası benim köşem...' kısmında Pasaklı Tanrıça tarafından paylaşıldı.

*eldalote* Moda bu sene okulunuzda siz populer olacaksınız. ;)

Birbirinden güzel eastpak çantalarını kalem kutularını sizlerle paylaşacağım ve ayrıca okul gömleğinizim üstüne giyebileceğiz veya kendinizin yapabileceği şeyleri sizlere söyleyecağim =)

Bu yılki rengimiz pembe mor ve koyu yeşil =) asker yeşili değil.Bu çanta uyumlu bu sene.

Ayrıca, sezon çantaları arasında bulanan Macy isimli model özellikle genç kızların gözdesi olmaya aday. Çarpıcı renk seçenekleri ve kullanışlı tasarımı bu modeli benzerlerinden bir adım öne çıkarıyor. Çantalarda göze çarpan en önemli detaylar; bol cepli olmaları. Eastpak çantalar; Sportworks, İntersport, Ayakkabı Dünyası, Nezih Kitabevi, D&R, Megavizyon gibi seçkin mağazalarda satılıyor.

veya bu pembe renkli çanta :)

Evet şimdide giysiye geldi sıra şimdi sizin okul giysinizi aşağıdaki kızlardaki gibi farz edersek :)

bu beyaz gömlegin üstüne güzel durabilecek hırkalar ve kısa kollu giysiler güzel olur =)

bu üstteki favorim :)

işte bu günlük bu kadar yorumlarınızı bekliyorum boş vaktimde tekrar yazacağım =)) :6:

Son düzenleme: 13 Eylül 2009
  2. Pasaklı Tanrıça

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    :) meleklerim yazıyı düzelttim yorumlarınızı bekliyorum...

Son düzenleme: 13 Eylül 2009
  3. ..αѕi_мєℓєk..

..αѕi_мєℓєk.. Banned

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    ellerine sağlık canım cok gusel ama bisim okulda bu kılıkda hayatta dolaşamayı asarlar keserler :D

4. Pasaklı Tanrıça

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    haha :) yok bişi olmaz :)))

5. Pasaklı Tanrıça

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    keni yapabileceğiniz basit giysiler eşyalar vb.
    Çogu kişi kitap okumayı sever bende öğle vede kendi kitap ayraçlarımı yaptım sizlere göstermek istedim ve nasıl yaplacağını anlatacağım.

read me diye yazan belli bir kartonu konuşma balonu seklinde kesip ucunu uzun bırak süsleyerek üstüne read me "oku beni" yazıyorsunuz =)

fare şeklin olan; istediğiniz bir renk kartonu kalem şeklinde kesiyorsunuz göz kulak ve bıyık yapıyorsunuz . farenin kuyruk olacağı yeri arkadaş ipi sokarak uhuyla yapıştırıyorsunuz sonra üstüne küçük bir kartonla tekrar yapıştırıyorsunuzki ip kolayca çıkmasın sonra üstüne zımba basıyorsunuz ip çıkmıyacak durama geliyor :)

mavi şeker gibi olan sopayı şekille göstereyim bu ok kolay ama anlatamam bu şekilde :)

Kırmızı kalp şeklinde olan ve yanları açık küçük küçük kalpleri olan kalp;

Pembe kitap ayracı üstünde 2 kalp olan ayraç ise; 2 kalp orta ve küçük boyutlarda yapılır.en alttaki pembe şeyde anlatması zor aslında herkez bilir ama kare bir kağıt 4 yerden katlanır büzüştürüp üçgen haline getirilir 2 tane yer arkaya kıvrılır kolayca olur ama böyle anlatılmıyor işte onunda internette falan resmi yok güzelce göstermek için =))

yeni yazılarlarla tekrar burada bulaşım hoşcakalınn köşemde olmanız dileğiyle =))

6. NaZMeLeK

NaZMeLeK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    çok tatlısın.emeğine sağlık canım.şuna bayıldım:)

7. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    çok farklı bir köşen olmuş...köşen hayırlı olsun tatlım :kiss:

8. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
  9. Pasaklı Tanrıça

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    hepinize teşekkür ediyorum =) yeniliklerle geleceğim tekrar .9

10. NaZMeLeK

NaZMeLeK Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
  11. Pasaklı Tanrıça

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler pearlheart resim için :) :) ve geldiğin için ;)

12. »| HeRCai |«

»| HeRCai |« Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    20
    Ödül Puanları:
    38
  13. HaYaL

HaYaL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    229
    Ödül Puanları:
    83

14. Pasaklı Tanrıça

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    çok teşekkürler sizinde bayramınız kutlu olsuuuun köşeme geldiğiniz için sağolunnn =)))) hayal :kiss: ve hercai :kiss:

15. Pasaklı Tanrıça

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    güzel cümleler kurun

Ve işte size yeni getirdiğim konu

Dilinizi değiştirin…

“Yetişemiyorum!.. Hiç vaktim yok!.., Neden herkes beni arıyor!..”

İyi seçilmiş kelimeler iyi seçilmiş yiyecekler gibidir ve bize güç verir. Kötü seçilmiş kelimeler ise aslında bizi şikayet ettiğimiz durumun içinde tutar. Bazı durumlarda haklıyızdır ve haklılığımızı vurgulayan kelimelerle cümle kurarız. Tabi biz haklı iken başkaları da haksız olan durumlarda, kimse haksızlığı ile ilgili kelime kullanmadığından pek tabi haksızlık yaptığını da hissetmemektedir.

Kelimeler hislerimizi ifade eden araçlarımız olduğu gibi bazen hislerimizi de belirleyen araçlardır. Büyük konuşmacıların bizi harekete geçirmek istediklerinde söyledikleri önemli sözleri biliriz ama aynı kelimelerin kendimizi duygusal açıdan harekete geçirmek için kullanılmasına ilişkin kendi gücümüzü bilmeyiz.

Güçlü ve olumlu kelimeler bizleri güçlendirerek eyleme geçiren önemli motive araçlarıdır.
    Tabi bazı kelimelerde tüm motivasyonumuzu bozar. Başkalarının ya da kendimizin kullandığı ve motivasyonumuzu, enerjimizi düşüren kelimelerin farkında olmalı ve durumumuzu değiştirmek için önce dilimizi değiştirmeliyiz. Yani o kelimelerden kurtulmalıyız yerine mümkünse güçlendirici kelimeler seçmeliyiz. Kızgınlığımızı bile ifade etmek için “Kızgın” yerine “Bozuk” ya da “Biraz rahatsız” vb…diyebiliriz.

İnsan her zaman düşündüğü gibi söylemez, yani her düşündüğü şeyi söylemez ama her söylediği şeyi düşünür. Ve durum böyle olunca kullandığınız kelimeler düşünceyi, düşünceler duyguyu, duygular davranışı, davranışlarda kaderinizi tayin ediverirler.

Kelimelerin bizi biyolojik olarak etkileyebildiğine bir örnek vereyim.
    Şimdi birkaç kelime kullanacağım ve sonuçta gerçekte dediğim durum oluşmaya başlayacaktır. “Limon sarı ekşimsi bir tadı vardır. Sulu sulu bir büyük limonu sıkarsanız aynı zamanda ağzınızda sulanabilir.” Yani limon görmediğiniz, sıkmadığınız halde ağzınız şu anda sulanmışsa bunun nedeni o biokimyasal reaksiyonun gerçekleşmesine sebep olan kelimeleri kullanmamdır.

İyi, hoşgörülü, nazik ve ılımlı biçimlerde davranabilmek için işe öncelikle kelimelerimizi ve düşüncelerimizi organize etmekle başlamalıyız. Huzur verici kelimelerle cümle kurduğunuzda tabiî ki huzuru hissetmeye başlarsınız. Zaten olumsuz kelimeler kullanırken olumlu duygular içinde olmayı ummuyorsunuz değil mi? Yani bir şey isterken de kelimeleri seçmeliyiz. Zira siz hiç konuyla ilgisiz, anlamsız kelimeler kullanarak “Beni ez, büz, huzursuzluk ver…Allah’ım… vs.. vs.. gibi dua eden birini gördünüz mü ?

Hepimiz hemen hemen her zaman birine “Beni sinirlendiriyorsun… Bu davranışın beni kızdırıyor. Canımı sıkıyorsun. Kimse beni dinlemiyor, anlamıyor. Vs. vs. gibi aslında içinde tespit ve analiz var gibi görünse de daha çok yargı kokan kelimelerle cümle kurduğunda ne biz ne de karşı taraf kendini iyi hissetmeyecektir.

“Beni sinirlendiriyorsun.” Yerine
    “Ben gerginim ve sakinleştiğimde görüşelim.”
    “Bu davranışın beni kızdırıyor.” Yerine
    “Ben şu şekilde davranmanı tercih ederim. Tabi nasıl davranacağın senin seçimin.”
    “Kimse beni dinlemiyor.” Yerine
    “Beni dinlemeleri için ne yapmalı ve nasıl davranmalıyım?”
    “Yağmur var, hava kapalı ve ben çok sıkılıyorum.” Yerine
    “Bugün kendimi iyi hissetmek için ne yapabilirim?”

Şeklinde kelimelerle cümle kurun ve iyi hissetme sürecinizi başlatın.
    Zira söylediğiniz gibi düşünüp, hissedecek ve davranacaksınız.
    Boşuna “Ağzından çıkanı kulağın duysun!” dememişler.
    Unutmayın düşündüğünüz her şeyi söylemezsiniz ama
    söylediğiniz her şeyi düşünür ve hissetmeye başlarsınız.

Bir deneme yapalım.. Yarından itibaren size “Nasılsınız?” diye sorduklarında “Ehh işte.. iyi diyelim iyi olsun vs.. “ yerine “Harikayım!...” deyin bakalım ne olacak?

Değişim için şimdi tam zamanı haydi bakalım…
    Kolay gelsin…

*eldalote* konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Eldalote'nin Falı GELLL :D

Eldalote'nin Falı GELLL :D

Handanca Ablamız çok yoğun olduğu için bazı fallarınıza ben bakmak isterim isteyenler bu yazının altına yorum yaparak bana bildirebilirler.(yalandeğil) Bakılan fallar: Ateş,Ay,Bulut,Bakla,Çay,Çiçek,Domino, Duman,El,Güneş, Harf,Kahve,Kitap,Kemik,Kum,Kur'a, Nohut,Nokta,Papatya,Renk,Sigara,Su, Tesbih,Yaprak,Yonca,Yüzük,Zar ve son olarakta Tarot falıdır seçin beyenin bana söyeleyin bakayım bende,...

Sayfayı Paylaş