gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Elde Açma Börek Tarifi Buyrun

Konu, 'Hamur İşleri' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Ev Yapımı Açma Börek Yapılışı Resimli Ev Yapımı Açma Börek Tarifi

Sevgili melekler, hiçbir yemek insanın kendi elleriyle, emek vererek yaptığı gibi leziz olmaz, bunu hepimiz biliyoruz :) O yüzden de yemeklerimizi mümkün mertebe evde kendimiz yapmaya çalışıyoruz. Öyle ki artık dışarda tattığımız o müthiş lezzetleri evde kendimiz yapabiliyoruz. İşte o lezzetlerden biri olan ev yapımı açma börek tarifi ile karşınızdayız. Genelde börekçilerde yiyebileceğiniz bu harika börek artık evinizde, kendi mutfağınızda hazırlayabileceksiniz. Buyrun tarifimize.. :)

HAMUR MALZEMELERİ

4 su bardağı un
    1 çay bardağı yoğurt
    yarım çay bardağı sıvıyağ
    1 yumurta
    1 çay bardağından bir parmak eksik ılık su
    1 tatlı kaşığı tuz

ARASINA SÜRMEK İÇİN
    2 yemek kaşığı tereyağı
    1 su bardağı sıvıyağ

İÇ MALZEMESİ
    2 adet haşlanmış,ezilmiş patates
    1 çay bardağı rendelenmiş beyaz peynir
    biraz maydanoz
    karabiber,pulbiber

YAPILIŞI

Hamur malzemeleriyle çok yumuşak olmayan bir hamur hazırlayın.dört bezeye ayırıp,her bezeyi açabildiğiniz incelikte açın.

Bir yufkanın üzerine 4-5 kaşık yağ gezdirin ve her yerine yayın.Ben üç beze yapın,yufkalar büyük olduğu için 5 yemek kaşığı yağ gezdirin.

Daha sonra ince delikli bir eleğin içine 1 yemek kaşığı un koyup,yufkanın üzerine,her tarafına eşit olacak şekilde eleyin.

İki kenar kısmını karşılıklı gelecek şekilde hafifçe katlayı ki çıkıntı olmasın.

Hazırladığınız içten yufkanın bir kenarına koyun ve 3-4 parmak kalınlığında katlayarak rulo yapın.

Önce ortadan ikiye bölün.Sonra her parçayı dörde bölün.Yani her yufkadan 8 adet börek çıkacak.yağlanmamış tepsiye yerleştirin.

Üzerlerine artan yağdan bir fırça yardımıyla sürün.200 derecelik fırında üzeri kızarana kadar pişirin.Dilerseniz yufkaları açtıkdan sonra resimde görüldüğü gibi rulo halinde sararak tepsiye dizebilirsiniz..

Afiyet Olsun

Elde Açma Börek Tarifi Buyrun konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Lezzetli Samosa Börek Tarifi Buyrun Melekler

Lezzetli Samosa Börek Tarifi Buyrun Melekler

samosa börek samosa böreği Biz bayanların çay saati toplantıları meşhurdur bilirsiniz melekler :) Her ne kadar altına gelen zamlar sebebiyle altın günlerine büyük bir darbe inmiş olsa da bizler çay saatlerimizden asla vazgeçmedik :D:D İşte bu çay saatleri için hazırlayabileceğiniz leiz mi leziz samosa böreği tarifi ile karşınızdayız :) Malzemeler 1 kahve fincanı sıvıyağ 1 çay...
  2. Ev Yapımı Açma Börek Tarifi istiyorum

Ev Yapımı Açma Börek Tarifi istiyorum

Kızlar geçenlerde bir ev oturmasına gittik orda açma börek yapmışlardı ilk defa ev yapımı açma börek yedim şahane olmuştu çekindim tarifini de isteyemedim acaba aranızda Ev Yapımı Açma Börek Tarifini bilen var mı ki bana versin bende yapim:S
  3. Elde Açma Çarşaf Böreği Nasıl Yapılır Buyrun Tarifi

Elde Açma Çarşaf Böreği Nasıl Yapılır Buyrun Tarifi

Çarşaf Böreği Tarifi Çarşaf Böreği Nasıl Yapılır Sevgili melekler, hamur işi yapmak beceri ister, sabır ister. Hani eskiler derler ya eline yakışması lazım diye, tam da öyle :) Eğer elinize oklava aldığınızda eğreti durmuyorsa, birkaç deneme ardından ufak ufak hamur açmayı öğrenebildiyseniz şimdi size tarifini vereceğimiz müthiş börekle herkesin övgüsünü toplayacaksınız. İşte Karadenizin...
  4. İşte Sahur Böreği Tarifimiz Buyrun Melekler

İşte Sahur Böreği Tarifimiz Buyrun Melekler

sahur böreği sahur böreği tarifi Aslında şimdi tarifini vereceğimiz sahur böreği bildiğimiz tava böreği melekler. Ancak şipşak yapıldığı ve sahur için hafif ve doyurucu bir lezzet olduğu için sahur böreği de deniliyor. İşte bilmeyenlere sahur böreği tarifi ..:) Malzemeler : * 3 yufka * beyaz peynir * kaşar peyniri * urfa peyniri * dere otu Sosu için: * 1 su b. süt * 2 yumurta...
  5. Krepli İspanyol Böreği Tarifi, Buyrun!

Krepli İspanyol Böreği Tarifi, Buyrun!

ispanyol böreği, krepli börek, değişik börek tarifi Sevgili melekler, özel misafirleriniz için özel bir börek tarifi vermek istiyoruz sizlere. Hazırlaması biraz zaman alan ancak ortaya çıkan lezzetle takdir toplayacağınız ispanyol böreği için kıymalı iç hazırladıktan sonra krep yaparak, içle krebi doldurmanız, sonra da kızartmanız gerekiyor. Lafı fazla uzatmayalım ve tarife geçelim.......

Sayfayı Paylaş