Eldeki nasır nasıl geçer

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

 1. eldeki nasır nasıl geçer el nasırı nasıl geçer elde nasır elde eldeki tedavisi
  eldeki nasır, eldeki nasırlar, eldeki nasır tedavisi, eldeki nasır nasıl geçer, el nasırı, el nasırı tedavisi, elde nasır tedavisi, eldeki nasır ahmet maranki


  Prof. Dr. Ahmet Maranki'nin eldeki nasırlar için, çnerdiği bitkisel tedavi yöntemi hakkında bilgiler sunuyoruz bu yazımızda sizlere Melek'ler.

  [​IMG]


  Nasır genellikle el ve ayakların devamlı sürtünen kısımlarındaki üst derinin sertleşmesi neticesinde oluşan ve üzerine baskı uygulandığında acı veren sertleşmiş deri tümseğine denir. Nasır oluşmasının nedeni o bölgedeki derinin sürekli sürtünmesi ve basınca maruz kalmasıdır.

  Ayak derisinde görülen nasırın sebebi genellikle ayak numarasından daha küçük ve sıkı ayakkabı giyilmesidir. Derinin boynuzumsu tabakasının, uzun müddet süre gelen basınç ya da sürtünmesi sebebiyle, bazı bölgelerde kalınlaşır. Nasırlar, ucu içeriye bakan, piramide benzemektedirler. Derinin geniş alanlarında meydana gelen sertleşmeler faydalı ve koruyucudurlar, ancak küçük olanları acı verirler. Özellikle ayaklarda oluşan nasırın evde tedavisi genellikle olumlu sonuç vermez ve bir hekime başvurulması gerekir.

  Nasır ile ayak tabanlarında oluşan ağrılı ve mikroplu siğilleri birbirine karıştırmamak gerekir. Nasır genellikle kişinin yaptığı bir iş sonucu ortaya çıkar. Örneğin çiftçilerin ve işçilerin elleri genelde nasır tutar. Bu yüzden nasırın tedavisi için en önemli şey nasırı oluşturan sebepleri ortadan kaldırmak olmalıdır.

  Prof. Dr. Ahmet Maranki nasır tedavisi ve nasır kürleri

  Kırmızı soğan sıkılıp suyu ile nasırlı bölgeye, günde 3-4 kere, kompres yapılır. Bir diğer nasır bitkisel tedavi yöntemi ise şöyledir: Domates dilimlenir ve bu dilimler nasır üzerine sürülür.

  Prof. Dr. Ahmet Maranki limonun da nasıra iyi gelen bitkilerden olduğunu belirtmektedir. Bunun için, limon dilimleri, yatmadan evvel, nasırların üzerine sarılıp bağlanır. Sinirotu ile tedavi için ise sinirotu yaprağı sıcak suyun içinde yumuşatılır ve daha sonra yumuşayan yapraklar nasır üzerine konur.

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. eldeki nasır nasıl geçer

  ,
 2. el nasırı nasıl geçer

  ,
 3. eldeki nasırlar nasıl geçer

  ,
 4. elde nasır,
 5. el nasiri,
 6. elde çıkan nasır nasıl geçer,
 7. elde nasır tedavisi,
 8. elde nasır nasıl geçer,
 9. ellerdeki nasır nasıl geçer,
 10. eldeki nasıra ne iyi gelir,
 11. Eldeki nasır,
 12. el nasırına ne iyi gelir,
 13. ellerdeki nasırlar nasıl geçer,
 14. el parmakta nasır tedavisi,
 15. eldeki nasırlar