gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Elektriğe aynı anda indirim ve zam geldi

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Sanayi elektriğinde indirim, konutta ise zam kararı alındı. Elektrik fiyatları 1 Ocak’tan itibaren uygulanmak üzere yeniden belirlendi. 1 Ocak 2009'dan itibaren konutta kullanılan elektrik yüzde 1.18 zam ile 19.8 YKr’ye çıkacak.
    Sanayi elektriğinde abonelerin çoğunun dahil olduğu kesimde fiyat yüzde 0.46 indirimle 17.1 YKr’ye, iletim sistemine bağlı büyük sanayicilerin dahil olduğu kesimde ise yüzde 1.57 indirimle 14.1 YKr’ye inecek.

Ticarethanelerde kullanılan elektriğe yüzde 0,77, tarımsal sulamada kullanılan elektriğe yüzde 1,49, aydınlatmada kullanılan elektriğe ise yüzde 1,41 zam yapıldı.

Elektriğe aynı anda indirim ve zam geldi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Elektriğe yüzde 15 zam

Elektriğe yüzde 15 zam

Daha elektriğe yapılan zammı sindiremeyen tüketici, doğalgazda yüzde 17'lik artışla sarsıldı Doğalgaza gelen zam elektrikte yeni artışı tetikledi. Elektriğe, ekimde yüzde 10-15 zam şimdiden kesinleşti.. Elektrik ve doğalgazda otomatik zam uygulaması, can yakmaya başladı. 1 Temmuz'da elektriğe yapılan yüzde 21 zammın şokunu atlatamayan tüketici, doğalgaz fiyatlarında dünden geçerli olmak...
  2. Elektrik fiyatlarında indirim

Elektrik fiyatlarında indirim

Elektrik fiyatları konutta yüzde 1.58, sanayide 1.66 indirildi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), elektrik fiyatlarını, abone gruplarına göre yüzde 1,5 ile yüzde 1,89 arasında değişen oranlarda ucuzlattı. EPDK Başkanı Hasan Köktaş, Kurulun dün yapılan toplantısında, 20 elektrik dağıtım şirketinin yeni perakende elektrik satış tarifelerinin görüşülerek karara bağlandığını ve bu...
  3. Elektrikte 'şaka gibi' indirim

Elektrikte 'şaka gibi' indirim

Elektrik fiyatlarında yüzde 1.5 ile yüzde 1.89 arasında değişen oranlarda yapılan indirim yarın yürürlükte. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) onayladığı, elektrik fiyatlarını abone gruplarına göre yüzde 1.5 ile yüzde 1.89 arasında değişen oranlarda indirim yarından itibaren yürürlüğe giriyor. Üç ayda bir yapılan otomatik fiyat ayarlaması sistemi çerçevesinde, 20 elektrik dağıtım...
  4. Doğalgaz ve elektrikte indirim

Doğalgaz ve elektrikte indirim

1 Mayıs'tan itibaren yeni tarife geçerli olacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Selahattin Çimen, ''Hem doğal gazda hem elektrikte fiyatların yukarı doğru değil, aşağı doğru gideceğini söyleyebilirim'' dedi. Çimen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğal gaz indirimi konusunu şeffaf bir şekilde yürüttüklerini belirterek, doğal gazda 2008 yılının Temmuz ayından itibaren maliyet...
  5. Elektriğe yüzde 20 zam hazırlığı!

Elektriğe yüzde 20 zam hazırlığı!

Sonbaharda elektriğe yeniden zam yolu göründü. Kamunun toptan elektrik satan şirketi TETAŞ, üretim maliyetleri arttığı gerekçesiyle EPDK'dan yüzde 20 zam istemeye hazırlanıyor. Sonbahar aylarında elektriğe yeniden zam yolu göründü. Kamunun toptan elektrik satan şirketi TETAŞ, üretim maliyetleri arttığı gerekçesiyle Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu'ndan yüzde 20 zam istemeye hazırlanıyor....

Sayfayı Paylaş