gebe
  1. suskun_gız

suskun_gız Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    14
    Ödül Puanları:
    0

Elektrik Carpmasi

Konu, 'İlk Yardım Çeşitleri' kısmında suskun_gız tarafından paylaşıldı.

rüya tabirleri elektrik çarpması rüyada elektrik çarpması rüya tabiri gebelikte hamilelikte Elektrik çarpması evlerdeki pirizler-elektrikli aletlerden kaynaklanan elektrik kaçakları, enerji iletim kablolarının kopması ya da direklere tırmanılması, yıldırım düşmesi ile ortaya çıkabilir. Deri üzerinde yanık, solunum ve dolaşım sisteminde bozukluk, bilinç kaybı sonucu düşme ve buna ba lı kırıklar elektrik çarpmasının muhtemel sonuçlarıdır. Elektrik çarpmasının damarlar üzerindeki etkisi, kalıcı, geç ortaya çıkan sorunlar yaratabilir. Tellere asılı, ya da elektrik tellerine temas halinde yerde yatarken bulunan kişide, elektrik çarpması düşünülmelidir. Bazen kazazede bayılmadan önce kablodan ayrılmayı başarmış olabilir. Kimi kısa süreli, düşük voltajlı elektrik çarpmalarında kazazedenin bilinci açık olup, cilt üzerinde dahi hiç iz bulunamayabilir.
    İlkyardım Müdahalesi Üç Aşamadan Oluşur:
    1. Elektrik akımı şalterden kesilmeli, bu yapılamıyorsa çıplak kablo ile kazazedenin teması iletken olmayan bir cisim kullanılarak kesilmelidir.
    2. Kaza ortamında hemen ilkyardımın ABC si kontrol edilmeli ve sa lanmalı, bilinç kaybı var ise koma pozisyonu verilmelidir.
    3. Yanık varsa bakımı yapılır, fiziksel ve psikolojik olarak rahatlatılır, kazazede aya a kaldırılmadan nakli sa lanır. Düşmeye ba lı kırık varsa tespit işleminden sonra nakil gerçekleştirilir.

Elektrik Carpmasi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sicak Carpmasi

Sicak Carpmasi

Güneşte fazla kalma sonucu ortaya çıkar. Güneş çarpması olarak da bilinir. Kazazede aşırı terlemektedir ya da terlemiştir. Vücut sıcaklı ı 40 derece ya da üzerinde olabilir. Nabız hızlı, bilinç bulanıktır. Aşırı susuzluk hissi, halsizlik ve a rılar vardır. Bilinç kapalı ise; Kazazede gölge, serin bir yere taşınır. ABC kontrol edilir, serinletilir. Bilinç açık ise Kazazede serin bir yere...
  2. Elektrik..

Elektrik..

rüyada elektrik çarpması rüyada elektrik çarpması ne demek çarpmak Hayatınızda birtakım ani değişiklikler sizin aleyhinize olacak. Eğer sizi rüyada elektrik çarpıyorsa, hayatınızın tehlikede olduğu anlamına gelir.Büyük bir güç olarak yorumlanır
  3. Elektrik lambası..

Elektrik lambası..

Rüyada elektrik lambasi gör-mek bir çok sekilde yorumlanir. Rüyada elektrik lambasi görmeyi,isik saçtigi için simsek yorumu ile tabir etmek gerekir. Rüya sa-hibi gördügü rüyanin sekline göre bu rüyayi simsek bahsinde ol-dugu gibi yorumlar.
  4. Elektrİk

Elektrİk

-senden elektrik alamiyorum -ben pil degilim! -senden elektrik alamiyorum kamil -yok oyle bele$e! -senden elektrik alamıyorum ilhan -başka birsey vereyim? -senden elektrik alamiyorum -kac gundur ugrasiyoruz burda, fisi prize bi taktirmadinki yavrum - senden elektrik alamıyorum... - çok zorlama, carpılacaksın... -senden elektrik alamiyorum -bi saniye izin ver? ben simdi duygularimi...
  5. "Elektrik alamadım"

"Elektrik alamadım"

Son yıllarda evlenmek isteyen genç kızla delikanlı bir araya geliyor. Ama sonra elektrik alamadıklarını söylüyorlar. Ne demek bu elektrik alamamak? Müsait bir ortamda, kendi evlerinde, pastanede veya bir tanıdığın evinde görüşüyorlar. Kız ile erkek kendi aralarında konuşuyorlar, birbirlerine soru soruyorlar, karşılıklı bilgi alıyorlar, çay-kahve içiyorlar. Evlilikten, hayattan...

Sayfayı Paylaş