gebe
  1. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0

Elektrik kabloları ortadan kalkıyor

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında PeLiNiM tarafından paylaşıldı.

Kablosuz iletişin yaygınlaşmasının ardından,dünya artık kablosuz şarj dönemine hazırlanıyor...

Yeni geliştirilen bir sistem sayesinde çok kısa süre sonra bilgisayarlar, cep telefonları ve televizyonlar prize ihtiyaç duymadan hem kullanılabilecek hem de şarj edilebilecek. Fizik dünyasında yeni bir devrin başlangıcı olarak kabul edilen bu teknoloji, ABD’den WiTricity firması tarafından geliştirildi. Elektriği kablosuz olarak havadan ileten bu teknoloji, boşta duran bir ampülün yanmasını sağlarken bilgisayarın da durmadan çalışmasına imkan veriyor.

Piller ortadan kalkacak

Bu teknolojinin yaygın hale gelmesinin ardından kilometrelerce uzunluğundaki kabloların artık ortadan kalkacağını söyleyen uzmanlar, yılda 40 milyon adet üretilen şarj edilebilir pil döneminin ise kapanacağını söylüyorlar. Enerjinin manyetik dalgalarla yayıldığı için herhangi bir tehlikesi olmadığına dikkat çeken uzmanlar, teknolojinin Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nden Marin Soljacic’in eseri olduğunu belirtiyorlar. Şarjı biten cep telefonunun uyarı sesi nedeniyle üç gece üst üste uykusundan uyanarak buna bir çözüm bulma yoluna gittiğini belirten Soljacic, belirli bir frekansta uygun resonansın gönderilmesiyle devrime imza atmayı başarmış.

İnsana zararı yok

Biri evin merkezi elektrik akımına bağlanan, diğeri de elektronik cihaza bağlanan iki sargı bobini birbirleri arasında elektromanyetik akım alışverişi yapıyor. Bu sayede havadan elektrik akımı iletilmiş oluyor. İnsan vücudu üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi bulunmadığı belirtilen bu sistemin şimdilik bazı dezavantajları da bulunuyor. Duvardaki bir prize takılan küçük bobin, en fazla 2 metre uzaklıktaki bir televizyona elektrik gönderebiliyor ancak bu mesafenin önümüzdeki dönemde 30 metreye kadar çıkarılabileceği ifade ediliyor.

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Iıımmm teşekkürler

Elektrik kabloları ortadan kalkıyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Elektrik..

Elektrik..

rüyada elektrik çarpması rüyada elektrik çarpması ne demek çarpmak Hayatınızda birtakım ani değişiklikler sizin aleyhinize olacak. Eğer sizi rüyada elektrik çarpıyorsa, hayatınızın tehlikede olduğu anlamına gelir.Büyük bir güç olarak yorumlanır
  2. Ortanca

Ortanca

İyi niyetli, kimseye ilişmeyen, hoş, duygulu, beğenilen,nazik, zeki kadın veya erkektir. Rüyada bahçesinde ortanca çiçekleri bulundugunu görmek, büyük bir haberle karsilasip sevinecegine delalet eder. Bir rivayete göre, ortanca görmek, yakin bir yere yolculuk yapacagina da isarettir.
  3. Elektrİk

Elektrİk

-senden elektrik alamiyorum -ben pil degilim! -senden elektrik alamiyorum kamil -yok oyle bele$e! -senden elektrik alamıyorum ilhan -başka birsey vereyim? -senden elektrik alamiyorum -kac gundur ugrasiyoruz burda, fisi prize bi taktirmadinki yavrum - senden elektrik alamıyorum... - çok zorlama, carpılacaksın... -senden elektrik alamiyorum -bi saniye izin ver? ben simdi duygularimi...
  4. Kablodan sanat..

Kablodan sanat..

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Artık Sperme Bağlı Kısırlık Ortadan Kalkıyor...

Artık Sperme Bağlı Kısırlık Ortadan Kalkıyor...

Kısırlık Tedavisi Sperme Bağlı Kısırlık Kısır olduğunu düşünen erkekler artık sperme bağlı kısırlık diye bişey kalmayacak...Üstelik 15 dklık bir tedavi sonucu erkeklere baba olma şanslarını artıracakları bir tedavi olanağı sunuluyor....İşte bu 15 dklık kısırlık tedavisi hakkında bazı bilgiler... Sperme Bağlı Kısırlık Ortadan Kalkıyor Mikro TESE isimli mikroskopik operasyon ile...

Sayfayı Paylaş