gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Elektrik kesilince mum ışığında doğum yaptılar

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

İzmir Ege Doğum Evi ve Kadın Hastalıkları Hastanesi'nde elektrik trafosu ile jeneratör yanınca, iki kadına el feneri ve mum ışığı altında doğum yaptırıldı.. İzmir'de, bölgenin en büyük doğum hastanelerden biri olan Ege Doğum Evi ve Kadın Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin trafosu ve jeneratörünün de bulunduğu, yan taraftaki Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin bahçesinde yer alan kulübede, önceki gece saat 23.30 sıralarında henüz belirlenemeyen bir nedenle yangın çıktı. Yangınla birlikte elektrik trafosu patlarken, kullanılmaz hale gelen jeneratör de devreye girmeyince, Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yatakhane bölümüyle, 200 hastanın bulunduğu Ege Doğum Evi ve Kadın Hastalıkları Eğitim Araştırma Hastanesi'nin tamamı karanlığa gömüldü.

BÜYÜK PANİK YAŞANDI
    Elektrikler kesilince doğum yapmış olan ve doğum için bekleyen çok sayıda hasta panik yaşadı. Bu sırada doğuma alınmış 2 kadın ise mum ve el fenerleri ışığında doğum yaptı. Sancısı bulunan ve doğum yapmak üzere bekleyen 11 kadın ile yeni doğan ve durumları riskli olan 12 bebek, İl Sağlık Müdürlüğü'nden gönderilen 15 ambulansla kentteki çeşitli hastanelere sevk edildi. Olayı öğrenince hemen hastaneye gelen Başhekim Vekili Sefa Öztamur, öncelikli olarak durumu riskli olan hastaları gönderdiklerini söyleyerek, "Doğum sancısı bulunan hastalarımızdan 4'ünü Konak Kadın Doğum Hastanesi'ne, 4'ünü Yeşilyurt Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne, 2'sini Ege Üniversitesi'ne, birini de Buca Seyfi Demirsoy Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gönderdik. Yeni doğan bebekleri ise Konak Doğum Hastanesi, Behçet Uz Çocuk Hastanesi ve Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yenidoğan servislerine sevk ettik" dedi.

sabah.com

2. BöğüRTLen

BöğüRTLen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Elektrik kesilince mum ışığında doğum yaptılar
    şansa bak:)
    teşekkür.

3. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Elektrik kesilince mum ışığında doğum yaptılar

kısmete bak ya kimin aklınna gelirki doğuma giderken böyle birşey:) mum ışığında doğan bebişler belki çok romantik olurlar:)
    emeğine sağlık canım

Elektrik kesilince mum ışığında doğum yaptılar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Mum ışığının büyüsü

Mum ışığının büyüsü

Işıklandırma, kutlama anlarının başrolünü kimseye kaptırmaz. Hele mum ışığı, tek başına bir köşede bile dursa, bir odanın anlamını baştan sona yeniden yazabilir. Mum, sadece ışık değildir çünkü. Sadece onu görürseniz, parlaklığı, fitili, ışığın içinde bulunan siyahi gölge ve çevresine verdiği haleyle mutlu olabilirsiniz. Ama ötesini de görebilirseniz, orada saklı duran...
  2. Mum Yapımı

Mum Yapımı

MUM YAPMA EKİPMANLARI İki Katlı Tencere İki katlı tencere kullanarak mumunuzun çok yüksek ısılara ulaşmasını engelleyebilirsiniz Kullandıktan sonra, mum artığı kurumadan önce kuru bir havlu ile silerek iki katlı tencerenin üst kısmını temizleyiniz Mutfak Folyosu Bir parça folyo veya bir fırın tepsisi, çok yararlı bir mum yapma ekipmanı olabilir Bu ekipmanı, hazırlanmış fitilleri koymak,...
  3. Aşkın Tadı Mum Işığında Çıkar

Aşkın Tadı Mum Işığında Çıkar

Yaşam alanlarınızda zevkinize uygun yerleştirdiğiniz mumlar sizi teknolojinin çılgınlığından uzaklaştıracak küçücük anları yakalayabilmenizi sağlayacaktır. İşte romantizmin çağrıştıran dekorasyonda şık mum örnekleri…
  4. Dekoratif Mum Yapımı

Dekoratif Mum Yapımı

Dekoratif Mum Yapımı nasıl oluyor bilen varsa bana da yazarsa çok yardımcı olur.
  5. Mum Işığı Renkli Dekorasyon Ortamları

Mum Işığı Renkli Dekorasyon Ortamları

Mum Işığı Rengi İle Gelen Dekorasyon Farklı Mum Işığı Dekorasyon Ortamları En Yeni Mum Işığı Dekorasyonları Daha dinlendirici ve sakin dekor ortamları yakalamak istiyorsanız mum ışığı renginden yararlanarak istediğiniz odada bu renk ile aradığınız huzura kavuşabilirsiniz. Dekorasyonlarda bu senenin renkleri arasında yer alan mum ışığı dekor ortamları her türlü eşya modeli ve dekor çeşidi ile...

Sayfayı Paylaş