gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Elektrikte 'şaka gibi' indirim

Konu, 'Ekonomi-Finans-Borsa' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Elektrik fiyatlarında yüzde 1.5 ile yüzde 1.89 arasında değişen oranlarda yapılan indirim yarın yürürlükte. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu’nun (EPDK) onayladığı, elektrik fiyatlarını abone gruplarına göre yüzde 1.5 ile yüzde 1.89 arasında değişen oranlarda indirim yarından itibaren yürürlüğe giriyor.
    Üç ayda bir yapılan otomatik fiyat ayarlaması sistemi çerçevesinde, 20 elektrik dağıtım şirketinin yeni perakende elektrik satış tarifeleri yarından itibaren geçerli olacak. Dağıtım şirketlerinin sattıkları sanayi elektriğinin fiyatında yüzde 1.66, konut elektriğinin fiyatında ise yüzde 1.58 oranında indirime gidilecek.

Buna göre, “dağıtım şirketlerinden enerji alan sistem kullanıcıları”nın, fon ve vergiler hariç olmak üzere, tek terimli tarifelerde, orta gerilim sanayi elektriğinin kilovatsaat fiyatı 17,137 kuruştan 16,852 Kuruşa, mesken elektrik fiyatı da 19,803 kuruştan 19,489 kuruşa gerileyecek.

Aynı kapsamda, ticarethane elektrik fiyatı da yüzde 1.63 oranında azaltılarak 23,133 kuruştan 22,755 kuruşa düşecek. Düşüş doğrudan dağıtım şirketinden enerji alan iletim sistemi kullanıcısı tüketicileri ise yüzde 1.89 oranında yansıyacak.

Dağıtım şirketlerinin elektrik satış fiyatları Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim aylarında dörder aylık periyotlar halinde EÜAŞ, portföy üretim grupları, TETAŞ ve PMUM maliyetleri dikkate alınarak belirleniyor.

Elektrikte 'şaka gibi' indirim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Şaka Gibi Medyadan!!!

Şaka Gibi Medyadan!!!

Metin Uca: Mevlana'nın tarikatından olup dönenlere ne denir, s1, s2...? Yarışmacı: Semaver!.. Muhabir: Hangi dalda ödül vereceksiniz? Mustafa Topaloğlu: Hangi dal bilmiyorum, dallar iyidir,ağacın dalları yere eğilir... VJ Bülent: Evet şu an yanımızda Alparslan Bey var, biraz kendinizi tanıtır mısınız Alparslan Bey? Alparslan Bey(!): Ben Özhan Canaydın, GS Başkanıyım... Ntv spikeri:...
  2. Petek Dinçöz - Şaka Gibi

Petek Dinçöz - Şaka Gibi

ok sevmiştim güvenmiştim çekti gitti şaka gibi hep ağlattı hep aldattı güldü geçti şaka gibi aldatıldım şaka gibi şaka gibi şaka gibi her şey bitti şaka gibi hayallerim rüyalarım birden bitti şaka gibi şimdi gelse döndüm dese çok gülerim şaka gibi
  3. Elektrik fiyatlarında indirim

Elektrik fiyatlarında indirim

Elektrik fiyatları konutta yüzde 1.58, sanayide 1.66 indirildi. Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK), elektrik fiyatlarını, abone gruplarına göre yüzde 1,5 ile yüzde 1,89 arasında değişen oranlarda ucuzlattı. EPDK Başkanı Hasan Köktaş, Kurulun dün yapılan toplantısında, 20 elektrik dağıtım şirketinin yeni perakende elektrik satış tarifelerinin görüşülerek karara bağlandığını ve bu...
  4. Doğalgaz ve elektrikte indirim

Doğalgaz ve elektrikte indirim

1 Mayıs'tan itibaren yeni tarife geçerli olacak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müsteşarı Selahattin Çimen, ''Hem doğal gazda hem elektrikte fiyatların yukarı doğru değil, aşağı doğru gideceğini söyleyebilirim'' dedi. Çimen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, doğal gaz indirimi konusunu şeffaf bir şekilde yürüttüklerini belirterek, doğal gazda 2008 yılının Temmuz ayından itibaren maliyet...
  5. Şaka Gibi Saç Modelleri

Şaka Gibi Saç Modelleri

Dikkat çekmek isteyen tiplerin birbirinden orjinal saç modelleri görenleri güldürüyor. Avrupa'da başlayan şekilli saç modası büyük bir hızla yayıldı. Yeni tür saçlara ilgiyi gören berberler artık bir ressam gibi çalışmaya başladı. Saçlarını bir numaraya vurduran gençler belli bölümlerini kazıtarak ortaya şaka gibi modeller çıkarıyor.. Bu modellere gülmemek elde değil... :piha:

Sayfayı Paylaş