gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

Elektronik Menkul Kıymet Transferi (EMKT)

Konu, 'DEFG Melek Sözlük' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Elektronik Menkul Kıymet Transferi (EMKT) : Menkul kıymetlerin elektronik ortamda hesaplararası aktarımının yapıldığı sistemdir. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası bünyesinde bu tür bir sistem Ekim 2000' de faaliyete geçmiştir. Sistemin açılış saati 8:00 olup, katılımcıların en geç saat 9:00' da kendi sistemlerini açması gerekmektedir. Resmi kapanış saati 17:30 olup, bu saat Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası tarafından gerek görülmesi haline uzatılabilir

Elektronik Menkul Kıymet Transferi (EMKT) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. elektronik takılar

elektronik takılar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. VUK göre “Menkul kıymetlerin” değerlemesini anlatınız

VUK göre “Menkul kıymetlerin” değerlemesini anlatınız

menkul kıymetlerin değerlemesi 1-VUK göre “Menkul kıymetlerin” değerlemesini anlatınız? Menkul Kıymetler Madde 279 - Hisse senetleri ile fon portföyünün en az yüzde 51'i Türkiye'de kurulmuş bulunan şirketlerin hisse senetlerinden oluşan yatırım fonu katılma belgeleri alış bedeliyle, bunlar dışında kalan her türlü menkul kıymet borsa rayici ile değerlenir. Borsa rayici yoksa veya borsa...
  3. bilmedin kıymetimi....

bilmedin kıymetimi....

kıymetimi bilmedin kiymetimi bilmedin sevgimin kıymetini sevgimin değerini degerimi siir Çok sevmiştim ama çok Bilmedin kıymetini Kaybedince mi anladın Değerini sevgimin Çok değiştin ama çok Bende senden eser yok Yok artık inan yok Benden sana fayda yok Anılarımı valizime doldurdum Sıraladım onları üst üste Aşkıma da bir çizgi çektim Gidiyorum şimdi sıra bende Şimdi...
  4. Elektronik Takılar

Elektronik Takılar

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  5. Yabancı Menkul Kıymetler Piyasası

Yabancı Menkul Kıymetler Piyasası

Yabancı Menkul Kıymetler Piyasası bünyesinde Uluslararası Tahvil Pazarı (Pazar) faaliyet göstermektedir. Pazar 16.04.2007 tarihinde faaliyete geçmiş olup, Türkiye Cumhuriyeti Hazinesi tarafından ihraç edilen ve Borsa kotunda bulunan dış borçlanma araçları (“Eurotahvil”) işlem görmektedir. Uluslararası Tahvil Pazarı Kesin Alım Satım İşlemleri İşlem Esasları Pazar’da...

Sayfayı Paylaş