Elifba!..Resimli Anlatım-Kur'an-i Kerim Öğrenme

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye

elif ba öğrenmek istiyorum sesli kuran öğrenmek istiyorum kuran sesli elifba öğren elifba öğreniyorum Kur’an-ı Kerim Elifbası’nda 28 harf vardır!
    Kur’an-ı Kerim alfabesinin birbirinden güzel 28 harfi var.
    Bu harfler, “Elif” harfiyle başlar, “Ye” harfiyle biter. Bu harflerin Türkçede kullandığımız harflerden farklı bir özelliği vardır. Bu harfler sağdan sola doğru yazılır ve yine sağdan sola doğru okunurlar.

[​IMG]LameLif
    Lâm ile Elif’in birleşmesidir
    Lâmelif, Lâm ve Elif harfinin yanyana gelmesiyle oluşur. Bu da bizlere yazarken ve okurken kolaylıklar sağlar. Onun için Lamelif harfini de Kur’an harflerinden biri sayarız.

Kur’an harflerinin okunuşlarını öğrenelim!
    Bütün dünya dilleri içinde, okunması en kolay kitap hiç şüphesiz Kur’an’dır. Kur’an’ın kendine has bir dili ve alfabesi vardır. Biz buna “Kur’an Alfabesi” diyoruz.
    Kur’an harflerini öğrenmek ve yazmak çok kolaydır. Zor olan bu harflerin telaffuzu, ağızdan çıkış şeklidir.
    Kur’an harflerini öğrenmek ve Kur’an’ı okuyabilmek için bu harflerin Türkçe alfabesindeki karşılıklarını ve okunuş şekillerini de bilmemiz gerekmektedir. Çünkü; Kur’an harflerinden bazılarının okunuş şekilleri ve sesleri, Türkçedekinden farklıdır. Hatta bu harfler içinde, Türkçede sesi bulunmayanlar ve Türkçe alfabede olmayan harfler de vardır.
    Onun için biz Kur’an harflerini, mümkün olduğu kadar, ağzımızdan çıkışlarına (mahrece) göre işaret ederek açıklamaya çalışacağız. İşte tek tek Kur’an harflerinin okunuşları:

2. PaSikA

PaSikA Yeni Üye

3. PaSikA

PaSikA Yeni Üye

Cevap: Elifba!..Resimli Anlatım-Kur'an-i Kerim Öğrenme

4. PaSikA

PaSikA Yeni Üye

5. PaSikA

PaSikA Yeni Üye

6. PaSikA

PaSikA Yeni Üye

DUALAR

Elifba!..Resimli Anlatım-Kur'an-i Kerim Öğrenme konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Msn space KuruLumu [ Resimli Anlatım ]

msn kurulumu resimli anlatım çoklu msn kurulumu resimli anlatım çoklu kurma messnger'ı actıgınızda karsınıza cıkan "msn spaces" nasıl kullanılır, nasıl olusturulur... resımler ıle anlatmaya calıstım.... sorularınızı buradan sorabılırsınız.. Burada işlem bitmiştir. Messengerında my spaces olmayan arkadaslar ıse bu lınkı...
  2. Excel Resimli Anlatım

excel formülleri resimli anlatım excel kullanımı resimli anlatım kullanımı excell MICROSOFT EXCEL XP Microsoft Excel XP Nedir? Bir hesap tablosu (spreadsheet) programıdır. Excel, her türlü veriyi (özellikle sayısal verileri) tablolar ya da listeler halinde tutma ve bu verilerle ilgili ihtiyaç duyacağınız tüm hesaplamaları ve analizleri yapma imkanı sunan bir uygulama programıdır. Excel ile,...
  3. Hücrenin Çoğalması resimli anlatım

Hücrenin Çoğalması Vücudumuzdaki her hücre bölünerek çoğalır. Bölünme sırasında hücre çekirdeğindeki DNA'nın da kopyalanması gerekir. DNA'nın kopyalanması işlemi ise, insanı hayrete düşürecek kadar kusursuz bir organizasyon, disiplin ve düzen içinde gerçekleşir. İçinde 3 milyar harften oluşan bir bilgi bankasının bulunduğu DNA molekülü, helezon şeklinde bir merdivene benzer. Kopyalama...
  4. Kur’an-ı Kerim’de adı Geçen Hayvanlar ve Hangi Ayetlerde Geçtikleri (Resimli)

1- Deve [IMG]Resmi Orginal boyutlarda Görüntülemek için Buraya Tıklayınız.. (611x336.)[IMG] “Bizim âyetlerimizi yalanlayıp da onlara karşı kibirlenmek isteyenler var ya, işte onlara gök kapıları açılmayacak ve onlar, deve iğne deliğine girinceye kadar cennete giremiyeceklerdir! Suçluları işte böyle cezalandırırız!” (el-A’raf / 40) 2- Sivrisinek [IMG] “Şüphesiz Allah (hakkı...
  5. Elİfba Resİmlİ Anlatim!

elif ba sesli anlatım kuran elifbası sesli elifbası elifba harfleri elif ba Kur’an-ı Kerim Elifbası’nda 28 harf vardır! Kur’an-ı Kerim alfabesinin birbirinden güzel 28 harfi var. Bu harfler, “Elif” harfiyle başlar, “Ye” harfiyle biter. Bu harflerin Türkçede kullandığımız harflerden farklı bir özelliği vardır. Bu harfler sağdan sola doğru yazılır ve yine sağdan sola doğru okunurlar. Lâmelif:...
  6. Erkek mağazası resimli anlatım

Bizler gerçekten doyumsuzmuyuz... [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] ne dersiniz bayanlar?
  7. Fizyognomi, resimli anlatim

insan tiplerine göre kişilik özellikleri fizyognomi ten rengine göre saç rengi belirleme bebeğin göz rengini belirleme burun tipleri Fizyognomi Nedir? "Fizyognomi" terimi, Yunanca physis-doğa ve gnomon-yorum kelimelerinin birleşimidir. Giovanni Battista Della Porta (1535-1615)´ya göre gnomon, aynı zamanda yasa, kural anlamına gelmektedir; yani, fizyognomi "doğa yasası"...
  8. Buğulu Göz Makyajı Resimli Anlatım

buğulu göz makyajı siyah buğulu göz makyajı video siyah video rengi 2009 makyaj trendlerine bir yenisi daha eklendi:Seksi ve buğulu gözler.Son yıllarda ön planda olan buğulu göz makyajı bu sezonda da kullanılmaya devam edecek.Bu konudan 2009 makyaj trendlerinde de bahsetmiştim. Londra’da gerçekleşmekte olan Moda Haftası’nda mankenlerin makyajlarında siyah göz kalemi ve eye-linerlarla buğulu...
  9. Facebook Dürtme Resimli Anlatım

Facebook Dürtme Resimli Anlatım Facebook Dürtme Tıpkı msn de ki titreşim gönderme gibi bir nevi selam verme yöntemi olan Facebook arkadaş dürtme konusunda mwerak ettiklerinizi bu yazımızda resimli anlatımla sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler. Facebook Dürtme Facebook da Dürtme : Bir nevi selam vermek anlamınada gelir... Peki bu dürtme işlemi nasıl yapılır : dürtmek istediğiniz arkadaşınızı...
  10. Cuma Namazı Resimli Anlatım

Cuma namazının resimli olarak anlatımı, Cuma namazı nasıl kılınır ? İslam aleminde Erkeklere Farz olarak kılınan namazdır Cuma Namazı... Peki bu namaz nasıl kılınıyor resimli olarak anlatabilirmisiniz derseniz. Bunu sizler için anlatmaya çalışalım sevgili melekler. Bu iş aslında erkeklerin görevi olsa da, hayat şartları ve sürekli para kaygısı yüzünden erkekler pek fazla bu olaya malesef...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. kuran-i kerim öğrenmek istiyorum