gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Elini yıka hasta olma

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

hasta olma oyunları Uzmanlar; el yıkamanın kuralını adım adım şöyle sıralıyor:
    Sağlık ve hijyen açısından, enfeksiyonlardan korunma ve yayılmasını önlemek için en etkili yöntemin 'elleri doğru yıkamak' olduğunu belirten uzmanlar; el yıkamanın kuralını adım adım şöyle sıralıyor:

* Ellerinizi yıkamadan önce takıları çıkarın.

* Ellerinizi ıslatın, varsa sıvı sabun veya temiz bir kalıp sabun kullanın. Topluma açık yerlerdeki kullanılmış kalıp sabunları asla kullanmayın.

* Parmak aralarınıza ve tırnaklarınızın içine özen gösterin. En az 40 saniye ellerinizi sabunlayın.

* Ellerinizi iyice durulayın, parmak aralarınızda sabun artığı kalmamasına özen gösterin.

* Ellerinizi kağıt havluyla kurulayın. Özellikle, bir başkasının havlusunu kullanmayın.

( Kaynak : ensonhaber.com )

Elini yıka hasta olma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ellerini yıka kilo alma ...

ellerini yıka kilo alma ...

Ellerini Yıka, Kilo Alma Bilim adamları kirli ellerden bulaşan Ad-36 adlı bir virüsün, hücreleri yağ dokusuna dönüştürerek obeziteye yol açtığını belirledi.. ABD'li bilim adamları, gribal enfeksiyonlara neden olan ve kirli ellerden bulaşan Ad-36 adlı bir virüsün, hücreleri yağ dokusuna dönüştürerek obeziteye yol açtığını belirledi.. Amerikalı bilim adamları, solunum yolu hastalıkları,...
  2. Orhan Gencebay - Gurbet Elde Hasta Düştüm

Orhan Gencebay - Gurbet Elde Hasta Düştüm

Gurbet elde hasta düştüm ağlarım Bu gönül kahrını çekemez oldum Açılmış yarama ateş bağlarım Derd ile sevinci seçemez oldum Bir güzelin mecnunuyum efendim Sel bastı ovamı yıkıldı bendim Derdimi bilmiyom ben kendi kendim Aşk sırrını yare açamaz oldum Kaşların kemandır kirpiğin oktur Bilinmez dertlerin sayısı çoktur Bilirim sevdiğim ettiğin haktır Gönül sana bağlı kaçamaz oldu
  3. Hasta Kuşunuzu ve Yavru Kuşları Elle Besleme

Hasta Kuşunuzu ve Yavru Kuşları Elle Besleme

yavru kuş besleme yavru kuş bakımı bakımı oyunları muhabbet kuşu besleme oyunu muhabbet kuşu elle Hasta Kuşları ve Yavruları Elle Besleme Hasta kuşların bir çoğu hastalandıklarında yem yiyemez hale gelirler, göğüs kemikleri zayıfladıkları için belirginleşir, yem yiyememe sonucunda kuş açlıktan ölebilir. Benzer şekilde annesi tarafından beslenmeyen yavrular da açlıktan ölebilir. Eğer...
  4. Süper Kadın Olma çabası Hasta Ediyor

Süper Kadın Olma çabası Hasta Ediyor

Süper kadınların hastalığı olarak adlandırılan 'fibromiyalji'de hastalar en çok, yaygın kas ağrıları, çarpıntı, migren, ellerde uyuşma, bağırsak spazmları, gaz şikâyetlerinden yakınıyor. Fibromiyalji, 'Her yerim ağrıyor'', ''dayak yemiş gibiyim'', ''Sabah bitkin kalkıyorum" diyerek soluğu doktorda alanların ortak hastalığı. Nedeni tam olarak bilinmeyen bu hastalık, daha çok süper...
  5. Bir kaşık ye hasta olma!

Bir kaşık ye hasta olma!

Keten tohumunun sadece bir kaşığı bile birçok hastalığa iyi geliyor. Salata, hamur işleri ve yemeklerde kullanılan keten tohumu, insan sağlığını etkileyen birçok hastalığa engel oluyor. Oda sıcaklığında 1 yıl tazeliğini koruyan keten tohumu öğütülmesi halinde hava geçirmez kapaklı bir kavanozda 30 gün boyunca saklanabiliyor. Keten tohumunun mide-bağırsak sorunlarına iyi geldiğini söyleyen...

Sayfayı Paylaş