gebe
  1. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

Elinizdeki Bardaği Yere Birakin

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Angel_tears tarafından paylaşıldı.

Profesör elinde içi dolu bir bardak tutarak dersine başladı Herkesin göreceği bir şekilde tutuyordu ve ardından sordu :

“Bu bardağın ağırlığı sizce ne kadardır?”

'50gm!' .... '100gm!' .....'125gm'

..diye öğrenciler yanıtladı.

“Bardağı tartmadıkça gerçekten ben de bilemem,” dedi profösör, “ama, benim sorum şu ki :

“Bu bardağı böyle birkaç dakikalığına tutsaydım ne olurdu?”

‘Hiçbir şey' …..diye yanıtladı öğrenciler.

“Tamam peki 1 saat boyunca tutsaydım ne olurdu?” diye sordu profesör bu kez…

“Kolunuz ağrımaya başlardı efendim” diye öğrencilerden biri yanıtladı

“Haklısın, peki şimdi ben 1 gün boyunca tutsam ne olurdu?”

“Kolunuz iyice ağrır, kas spazmı, batar vs gibi sorunlar yaşardınız ve hastaneye gitmek zorunda kalırdınız!”….. tüm öğrenciler çeşitli yorumlar yaptı ve gülüştüler

“Çok iyi. Peki tüm bu sorunlar olurken bardağın ağırlığında bir değişme olur muydu?”

diye sordu profesör.

“Hayır….” diye yanıtladı herkes

Peki o zaman kolun ağrımasına ve kas spazmına neden olan neydi?”

Öğrenciler bulmaca çözermişçesine düşünmeye başladılar.

“Acıdan ve ağrıdan kurtulmak için ne yapmam gerekir bu durumda?”diye tekrar profesör sordu.

“Bardağı bırakın düşsün!” diye öğrencilerden biri yanıt verdi.

“Kesinlikle!” dedi, profesör.

“Hayatın problemleri de böyle bir şeydir. Onları kafanda birkaç dakika tutarsın. Bir sorun yokmuş gibi görünür. Uzun bir süre düşünürsün. Başınız ağrımaya başlar.

Daha uzun düşünün. Artık seni bitirmeye ve hiçbir şey yapamamana neden olur.

Hayatınızdaki mücadeleleri ve problemleri düşünmek önemlidir,

Fakat DAHA ÖNEMLİSİ onları her günün sonunda, uyumadan önce yere bırakmaktır (bardak gibi). Bu şekilde strese girmez, ve her gün taze bir beyin ile uyanır ve her konuyla ve yolunuza çıkan her mücadele ile başa çıkabilecek güçte olursunuz!

Bu yüzden bugün ofisten ayrıldığınızda,

Sevdiklerinize şunu hatırlatın :

‘Bardağı yere bırakın bugün!’ ”

2. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Elinizdeki Bardaği Yere Birakin
    Fakat DAHA ÖNEMLİSİ onları her günün sonunda, uyumadan önce yere bırakmaktır (bardak gibi). Bu şekilde strese girmez, ve her gün taze bir beyin ile uyanır ve her konuyla ve yolunuza çıkan her mücadele ile başa çıkabilecek güçte olursunuz!

3. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Elinizdeki Bardaği Yere Birakin

Bu şekilde strese girmez, ve her gün taze bir beyin ile uyanır ve her konuyla ve yolunuza çıkan her mücadele ile başa çıkabilecek güçte olursunuz!

:)

Elinizdeki Bardaği Yere Birakin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kişilikte ellerin yeri!

kişilikte ellerin yeri!

Karşınızdakinin kişiliğini ellerinin duruşuna bakarak anlayabilirsiniz. Açık Eller Karşınızdaki insanın elleri açık duruyorsa yani avuçları gözüküyorsa, onun olduğu gibi görünmekten hoşlanan, pek birşey gizlemeyen, sır saklamasını da bilmeyen biri olduğunu söyleyebiliriz. Bu insan ayrıca cömert sayılabilir. Hele avucu gözüken ellerin parmakları da açıksa yani parmaklar arasında açıklık varsa...
  2. Rafet El Roman - Yerine Kimseyi Koyamam

Rafet El Roman - Yerine Kimseyi Koyamam

Hangi yolda yürüyorsam hep sana gelmek istiyorum Sensiz zaman sandığımdan daha zor daha acı geçti Yok yok şu ömrümde bir seni sevdim sana yandım Kıyılarım dalga dalga ufuklarım uzar gider Belki bugün bugün diye yollarına laleler ektim Bir yanar bir söner içimdeki yangın gın Deli divaneyim aşk seferi oldum Sana doyamadan bahar açtı esti Çok çok zaman geçti yerine kimseti koyamadım Bir...
  3. Her Yerde El Ele Geziyorlar

Her Yerde El Ele Geziyorlar

HALİT ERGENÇ, BERGÜZAR KOREL AŞKI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR. Uzun süre 'arkadaşız, sevgili değiliz aramızda birşey yok' diyerek kamuoyunu yanıltan Korel ve Ergenç önceki gecce Arnavutköy’deki bir mekanda samimi birşekilde eğlendi. Mekandan elele çıkan ikili kendilerine yöneltilen soruları cevaplamazken Halit Ergenç 'Burası sotada kalan bir mekan anlaşılan içeride arkadaşlarınız varmış gidin...
  4. iş yerinde mutlu olmak elinizde

iş yerinde mutlu olmak elinizde

Eğer daha mutlu olacağınız bir işe özlem duyuyorsanız, seçtiğiniz kariyer yolundaki ilk çıkıştan kaçmaya çalışmayın. İşte çalıştığınız işte mutlu olabilmeniz için 10 basit ipucu : 1. Kişisel problemlerinizi kişisel tutmaya özen gösterin : Kişisel meselelerinizle fazlaca ugrastıgınız zaman işinize konsantre olmakta ve işte mutlu olmakta güçlük çekersiniz. Hiç kimsenin kişisel yaşamı...

Sayfayı Paylaş