gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113

Ella kullanıp adet gecikmesi yaşayan varmı ?

Konu, 'Gebelik' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Korunmasız ilişkilerde istenmeyen gebelikleri önlemek için bayanlar tarafından en çok tercih edilen ilaçlardan biridir ella.Bu ilacın kesinlikle hekimler tarafından önerildiği taktirde kullanılmasını uygun buluyoruz.Ella ilaç sık ve bilinçsiz kullanıldığı taktirde mens döngüsünü ve hormonları bozabilir.Şayet ilişkiden gebelik elde etmek istemiyorsanız size tavisyemiz uygun bir korunma yöntemi kullanarak gebe kalmanıza engel olabilirsiniz.Ella adet gecikmesi yaparmı,ella gebeliği önlermi hakkında bize sık yöneltilen bu sorular hakkında tüm detayları konumuzda bulabilirsiniz...

Ella Ve Adet Gecikmesi.jpg

GEBELİKLE İLGİLİ TÜM KONULAR BU LİNKTE

Ella hapı ertesi gün hapı olarak kullanılmaktadır. Korunmasız ilişkiden sonra alındığında gebelik riskini ortadan kaldıracaktır. Ella ertesi gün hapı asla kurtaj amaçlı kullanılamaz. Ella diğer ertesi gün hapları gibi sadece yumurtanın döllenmesini engelleyerek gebelik oluşmasını engeller. Varolan bir gebeliği sonlandırmaz.

Ella Yaygın Görülen Yan Etkileri

Kusma, karında rahatsızlık hissi, üst karın ağrısı ve bulantı
    Baş dönmesi ve baş ağrısı
    Meme hassasiyeti, alt karın ve kalçada ağrı ve ağrılı adet kanaması
    Yorgunluk
    Duygu durumunda ani değişiklikler
    Sırt ve kas ağrısı
    Üstte sıralamış olunan yan etkiler genelde yaygın olarak görülen yan etkilerdir. Genelde bu yan etkiler bir kaç günde ortadan kalkar. Hormonal denge tekrar sağlandığında normale döner.

Ella Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bir haftaya kadar kullanılabilmektedir.

Eğer kanama varsa ve bir haftadan uzun sürdüyse, alt karın ağrısı veya lekelenma varsa doktorunuza başvurun.

Hapı ertesi sabah aldıktan sonra iki saat içinde kusma olursa hemen doktorunuza başvurun. Aksi takdirde sağlık açısından olumsuzluk yaşayabilirsiniz.

Korunmasız cinsel ilişki sonrası ertesi gün hapı kullanan her 100 kadından tahminen 1-2 si hamile kalabilmektedir.

Elle cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlara karşı koruma sağlamaz.

Ella adet gecikmesi yapmaz ancak bazı durumlarda bir kaç gün adet döngüsünde şaşmalar olabilir. Adet düzensizliği görülebilir.

Ella türü hapların etkenliği %92-%98 aralığındadır.

Ertesi gün hapı kullanımı sonrası adet görememe pek beklenen bir etki değildir. Hemen kanda gebelik testi yaptırmanız tavsiye edilir.

Ne iş Yapar ?

Gebelik Oluşması için gerekli spermlerin yumurtalara ulaştığında döllenmesi lazımdır. Ella ise Yumurtaların Döllenmesini engeller ve böylece hamilelik oluşmaz.

Nasıl Kullanılır. ?
    ilişkiden Sonra 1 Dk sonrada olabilir 5 gün Sonrada ama %99’luk bir sonuç olmak istiyorsak 24 saat içerisinde almamız gerekir.

Bunlara Başlıca Yan Etkileri. Birde Adet Gecikmesi Yapabilir yazıyor yan etkilerinde ama dikkate alınmayacak gibi görünse de bu ilaçı kullanan bir bir kişi gününde adet olama isteği ile bekleyişe geçiyor ama ortalama 15-20 gün adet günü geçiyor.

Yani Ella Adet Gecikmesine Sebep Olabilir.

İlacı içtikkten sonra 2-3 saat içerisinde kusma olursa doktorunuza başvurun.

Yapılan Testler sonucunda 100 kadından tahmini 1 veya 2 si hamile kalabilir.

Son düzenleme: 18 Kasım 2016
  2. gülce faruk

gülce faruk Forum Okuru

slm 1 ay önce ilişkimiz korunmasız oldu ertesi gün ella kullandım bu ay adetim tam zamanında oldu ama 2 gün sürdü sonraki iki gün de kahverengi olarak azar azar geldi aynı zamanda rahatsizlandigim için kullandığım ağrı kesiciler kesmiş olabilir mi adetimi ve yumurtaliklarimda polikistik over var . Ya da hamile olabilir miyim şimdiden teşekkürler

3. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba pko mens düzensizliği yapabilir.Ella kaynaklıda mens miktarında ve döngüsünde değişim olabilir.İçinizin rahat etmesi açısından test yapabilirsiniz..

4. caner  pkwy

caner pkwy Forum Okuru

İyi günler kız arkadaşımla ilişkiye girdik sonra kız arkadaşım hamile kalmamak için ella yuttu ilişkiden 3 saat sonra hamile kalabilrimi?

5. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba ,
    Korunmasız birliktelik sonrası istenmeyen gebelikleri önleme amaçlı ella kullanılır. Ellanın güvenirliği %85-90 dır .%100 korumaz . Partnerinizin mensin de gecikme olursa tedbiren test yapsın..

6. Tbadgru

Tbadgru Forum Okuru

3 gün sonra ella kullandım ve reglim 10 gün geçti 3 kez idrar testi yaptım negatif bu kadar gecikme yaşanabilir mi ve regl olucakmış gibi de hissetmiyorum. Kist vb şeyler de mevcut değil fakat genel kontrol dışında bu durum için doktora danışmadım.ayrıca kasıklarda,yumurtalıklarda ve belde de ağrı mevcut . ihtimal var mı sizce

7. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba Ella mens döngüsünü bozabilir.Gecikmeniz uzun süre ilaç kaynaklı olabilir. Hekime gecikmeniz için görünmenizde fayda var. 2 defa test yapmışsınız negatif gebelik söz konusu değil.

8. Tbadgru

Tbadgru Forum Okuru

Teşekkürler cevaplandırdığınız için. Hekime gecikme için gittim fakat hamilelikten şüphelendiğim hakkında hiçbirşey söylemedim ultrasonla kontrol etti ve kist benzeri şeylerin olmadığını söyledi. Hcg testi yaptırmamı gerektirmiyor o zaman değil mi. Gecikme daha önce hiç olmadığından bu kadar şüphemi mazur görün. Tekrar teşekkürler.

9. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Rica ederim .Test yapmanıza gerek yok hekimede görünmüşsünüz..Gebelik söz konusu değil.

10. duygu drc

duygu drc Forum Okuru

bu sabah ilişkim odu ardından ella aldım 1 saat kadar sonra kustum ve hala midem bulanıyor ilac yinede etkili olurmu acaba?

11. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba , kustuğunuz için ilaç etkisini kaybetmiştir. Ayrıca uyarılar da yer alan tavsiyeye de dikkat edin.(İlacı içtikten sonra 2-3 saat içerisinde kusma olursa doktorunuza başvurun )

12. Didemmmk

Didemmmk Forum Okuru

İyi günler 7 ekimde son adetim bitti kan testi yaptırdım ve 2 çıktı ihtimal var mı?daha sonraki zamanlarda artar mı bu değer? Sonuçta azda olsa bi değer var sıfır değil yani değil mi

13. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Merhaba ,

Sorunuza doğru yanıt vermemiz için lütfen eksiksiz bilgi verin. 7 ekim son mens tarihiniz mi ? Kasım da mensiniz gerçekleşmedi mi ? Ve hcg testini ne zaman yaptınız ?

14. Didemmmk

Didemmmk Forum Okuru

3 ekim son mens tarihi başlangıcım 7 ekim bitişi. Kasımda mens olmadım. Dün kan testi yaptırdım ve 2 değeri çıktı. Sonuçta bir değer var oluşu açısından değerlendirirmisiniz ve sonradan artabilir mi bu değer

15. BEYZA21

Beğenilen Mesajlar:
    1.516
    Ödül Puanları:
    113
    Bu kadar gecikmeyle gebelik mutlaka testte görülürdü. Demekki gebelik kaynaklı bir gecikme yaşamıyorsunuz. Gebelik söz konusu olduğu zaman tabiki değer artar.Ben gebe olduğunuzu düşünmüyorum .Bu yüz den gecikmeniz için hekime görünmenizi tavsiye ediyorum..

Ella kullanıp adet gecikmesi yaşayan varmı ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tüplerini bağlatıp adet düzensizliği yaşayan varmı?

Tüplerini bağlatıp adet düzensizliği yaşayan varmı?

tüplerin bağlanması adet düzensizliği yaparmı,tüplerimi bağlattım adettim düzenleşti,tüp bağlatma adet döngüsünü değiştirirmi,tüplerin bağlanması ve adet düzensizliği hakkında bilgiler Tüplerin ameliyat ile bağlanması (tüp ligasyonu) adet görmeyi engellemez veya adet düzensizliğine sebep olmaz. Bu uygulamanın adet düzenine herhangi bir katkısı ya da zararı bulunmamaktadır. Sadece kişilerin...
  2. adet  gecikmesi

adet gecikmesi

Arkadaslar Merhaba. Bilen biri varsa ve bana cevap yazarsa çok sevinirim. Ben her ay en gec 30 günde bir adet olurdum. Hatta son 3-4 aydir 28 günü gecmedi hic. Bu ay 33 gün geçti olamadım adet. Kan tahlili yaptırdım 1.20 çıktı sonucu yani negatif. :-( hamile olma ihtimalim var mıdır ? Kimisi daha küçüktür kanda çıkmaz diyor kafam allak bullak oldu. Lütfen yardım edin
  3. Ella yuttum adet olmadım hamilemiyim?

Ella yuttum adet olmadım hamilemiyim?

Ella hapı ertesi gün hapı olarak kullanılmaktadır. Korunmasız ilişkiden sonra alındığında gebelik riskini ortadan kaldıracaktır. Ella ertesi gün hapı asla kurtaj amaçlı kullanılamaz. Ella diğer ertesi gün hapları gibi sadece yumurtanın döllenmesini engelleyerek gebelik oluşmasını engeller. Varolan bir gebeliği sonlandırmaz. Ella Yaygın Görülen Yan Etkileri Kusma, karında rahatsızlık hissi,...
  4. adet gecikmesi!!!!

adet gecikmesi!!!!

merhaba kızlar , benim sorum şu ; ağustos-eylül-ekim ayları 36 günde bir adet gordum.son ayımda (ekım ve kasım ayı arası) 32 günde yanı normal duzenınde geldı .yalnız bu ay daha adet görmedm.32 gun uzerınden hesaplarsam gecikmem var ama 36 gun uzerınden olma ıhtımalı kafamı karıstryo .acaba duzenım gene mı degıstı,bide adet gecıkmesı halınde adet belırtılerı devam eder mı
  5. adet gecikmesi

adet gecikmesi

merhaba. En son 30/08/2016 da adet oldum. Normalde adet donemim 32-34 gun arasinda degisir ama temmuz ayindada adetimden 5 gunluk bi gecikme yasamistim ve adetim 30/07/2016 da gelmisti. Bu ay cinsel illiski yasamadim sadece 4 eylulde perina bolgesine zevk suyu gelmisti ve ben hemen silmistim baskada hic bir iliskim olmadi. 1 bucuk hafta once kadar grip oldum. Dun 7/10/2016 da idrar testi...

Sayfayı Paylaş