gebe
  1. Cennet-ul Meva

Cennet-ul Meva Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    159
    Ödül Puanları:
    63

eller

Konu, 'Resimli Aşk Şiirleri' kısmında Cennet-ul Meva tarafından paylaşıldı.

El...vereni var; alanı var.Kimisi karıştırır; kimisi düzeltir.
    Duaya duranı var; bedduaya duranı...
    Yumruk olanı var; baş okşayanı...

Her işe koşanı var; her işten kaçanı...
    Hep bana! diyeni var; al sana diyeni...
    Elleriniz hangi ellerden?

Hayırlı bir kişinin eli olmaktır her elin istediği; ama...
    sahibi "el" olup gidince... eller ne yapsın!

2. frezyaa

frezyaa Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzelmiş teşekkürler...

eller konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ellerimiz ellerinizdedir efendim...

ellerimiz ellerinizdedir efendim...

Bildik ki, siz insanların en lütufkârısınız… Bir köleyi, bir çocuğu dahi geri çevirmezdiniz. Birnin elini tuttuğunuzda,, elinizi tutan kimse bırakmadıkça elini bırakmazdınız. Çölün aziz misafiri. Suskunların kutlu sözcüsü. Hüzünlerin sabırlı bekçisi. Teselli yağmuru. Huzur pınarı. Efendimiz.. Kokunuz duyuldu önce. Saçları rüzgârın yakasına tutuşmuş çocuklardan biri ellerini kumlardan çekip...
  2. El...

El...

Kardeş, ortak, evlad, hizmetçi, fayda, memuriyet, velayet (Allah dostu olma), mal, servet, delil, iş, amel, sanat ve beceri ile tabir edilir Uzun el cömertliğe, güç ve kuvvete; kısa el cimrilik ve acizliğe, Elin kesilip vücuttan ayrılması dost ve yakınlaardan birinin vefatına; akraba ile münaesebeti kesmeye yahut işlerin bozulmasına, Elin kesilmesi takva ehli için hata sonucu yapılan yalancı...
  3. Eller

Eller

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Türkçe için el ele!

Türkçe için el ele!

Türkçe için el ele Türkçe için el ele! Mehmet Akşit 1988 yılında New York’tan Minneapolis’e uçuyorum. Yanımdaki koltuğa boynuna bir portatif teyp, başına da kulaklıklar takmış genç bir adam oturdu. Teybin sesi oldukça açık. Dım tıs, dım tıs, dım tıs, kulaklıklardan dışarı taşıyor. Genç de aynı zamanda kendini müziğe kaptırmış, elleri ile bacaklarına vurarak tempo tutuyor: “tik...

Sayfayı Paylaş