gebe
  1. gökçe

gökçe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0

elleriniz kırılsın

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında gökçe tarafından paylaşıldı.

Güngören’de iki ayrı noktada peş peşe bombalar patladı. Ortalık savaş alanına döndü. 19 ölü, 150 yaralı var İstanbul Güngören’de hain saldırı. Güngören Menderes caddesinde, trafiğe kapalı alanda dün akşam saat 21.45’te iki ayrı noktaada patlama oldu. Görgü tanıklarına göre ilk patlama bir telefon kulübesinde meydana geldi. Hafif çaplı bu patlamadan sonra vatandaşların olay yerine koştuğu anda çok daha şiddetli ikinci bir patlama oldu. Asıl faciaya da ikinci patlama neden oldu. Polis gelen son bilgilere göre şu ana kadar 19 ölü 150’yi aşkın yaralı var. Yaralılar arasında durumları ağır olanların olduğu bildiriliyor. Emniyet yetkilileri ise olayın bir terör saldırısı olduğunu açıkladı. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor.
    Patlamanın nedeni olarak ortaya atılan canlı bomba iddiası doğru çıkmadı. İstanbul Valisi Muammer Güler olayın bir terör olayı olduğunu söyledi. Bir görgü tanığı ise, ikinci bombanın yakınlarında patlamasına rağmen sadece ayaklarının yerden kesildiğini ancak ölülerin uzakta olanlar arasında olduğunu söyledi. Görgü tanığının ifadesi ikinci bombanın parça tesirli olduğu şüphesini gündeme getirdi. Ankara’da güvenlik kaynakları ise ilk bilgilere göre eylemin PKK tarafından yapıldığı görüşünde. PKK daha önce de küçük bir bomba ile halkın dikkatini bir noktaya çektikten sonra ikinci ve daha büyük bombayı patlatarak daha büyük hasar yaratma yöntemini kullanmıştı. İkinci patlamanın 500 metre uzakta bile hasar yarattığını belirten bir başka görgü tanığı “Çevrede kopmuş bacak ve kafalar gördüğünü” söyledi. Patlamanın gerçekleştiği sokağın 13 metre genişliğinde olduğunu hatırlatan bir yetkili ise bombanın havayı sıkıştırarak hasar etkisini artırdığını açıkladı. Edinilen bilgilere göre ilk bombanın patlamasının ardından diğer sokaklardan pek çok vatandaşın bölgeye geldiğini ve ikinci bombanın bu kişileri etkilediği sanılıyor.
    İstanbul Valisi Muammer Güler, olay yerinde yaptığı açıklamada örgüt ismi vermezken, “Üzücü olan 19 vatandaşın ölmesi. Yaralılar hastanede tedavi görüyor. Plastik patlayıcı olmadığı sanılıyor. İki bomba 12 dakika arayla patladı. Canlı bomba olduğuna dair bir emare yok” derken, televizyonlarda kötü görüntülerin gösterilmemesini rica etti.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ile İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı olay yerine geldi. Yazıcı, basın mensuplarına yaptığını açıklamada ikinci bombanın öldürücü etkisi olduğunu, ilk bombanın ses bombası olduğunu söyledi. Yazıcı “Bu bir terörist saldırıdır. Ancak hangi örgüt tarafından yapıldığını söylemek için erken” dedi. Yazıcı, olayın Başbakan tarafından da dakika dakika takip edildiğini açıkladı.

İstanbul Valisi Muammer Güler, olay yerinde yaptığı açıklamada örgüt ismi vermezken, “Üzücü olan 19 vatandaşın ölmesi. Yaralılar hastanede tedavi görüyor. Plastik patlayıcı olmadığı sanılıyor. İki bomba 12 dakika arayla patladı. Canlı bomba olduğuna dair bir emare yok” derken, televizyonlarda kötü görüntülerin gösterilmemesini rica etti.
    ÖLÜ VE YARALILAR

Aleyna Çelik, Dursun Ali Aydemir, Murat Ağca (14) Macide Aydın, Fadime Başkum, Yavuz Öztürk, Servet Aşan, Halit Öge, Abdullah Güler ve Alim Makaracı hayatını kaybetti.

Hastanedeki yaralılar

Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi: Semih Maden, Tuğba Gök, Sümeyye Bilgi, Abdullah Dinleyici, Himmet Ali Erinç, Mehmet Durak, Kamuran Altıkardeş, Emine Gök, Elmas Ercan, Fatma Kaboğlu.

İÜ Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi: Süleyman Özdemir, İrfan Özyalçın, Ali Osman Yiğit.

İÜ İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi: Şaban Sakarya, Asım Balkan, Bekir Uslu, Saffet Kaya, Onur Bozkurt, Ali Osman Aydemir, Bekir Dağdeviren, Perihan Özkul, Umut Aydın, Onur Aydın, Songül Demirpolat, Yunus Emre Azizoğlu, Nilgün Yücel, Abdullah Dinleyici, Yakup Geridönmez, Mehmet Demirpolat, Feyat Yasak, Sadık Kılıç, Remzi Tanrıkulu ve 3 yaşında ismi belirlenemeyen bir çocuk.

İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi: Mehmet Koç, Ahmet Yıldız, Oya Kuş, Aslıhan Korkmaz.

Vakıf Gureba Eğitim ve Araştırma Hastanesi: Yeşim Azali, Zeynep Atakol, Sanem Gelve, Hanife Kağızmanlı, Tahsin Kalkanoğlu, Şengül Yıldızlı, Gülsüm Gazi.
    iNSANLIK DISI VAHSET

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül: Terörün acımasızlığını, kadın-erkek, genç-yaşlı ve çocuk ayrımı yapmaksızın insanlık dışı vahşet ve şiddet isteğini ortaya koyan bu saldırıyı gerçekleştirenleri lanetliyorum.

Başbakan Tayyip Erdoğan: İşlek bir caddede ve yoğunluğun bulunduğu bir saatte kadın, erkek, çocuk, yaşlı ayırt etmeden hunharca masum vatandaşlarımızı hedef alan terör saldırısını nefretle lanetliyorum. Bu vahşetin sorumluları, nerede olurlarsa olsunlar hiç bir şekilde kendilerini bekleyen sondan kurtulamayacaktır.

TBMM Başkanı Köksal Toptan: Kaynağı, amacı, hedefi ve iletmek istediği mesaj ne olursa olsun, sivillere yönelik terör eylemlerini nefretle kınıyorum. Bu hain saldırıda bir kez daha görüldü ki, terörün masum ve savunulabilir bir tarafı yoktur
    Akşam.com

2. ρємвє_мєℓєк

ρємвє_мєℓєк Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: elleriniz kırılsın
    o kadar insan mahvoldu içim acıdı haberleri izlerken lanet olsun hepsine

3. Vijdan

Vijdan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: elleriniz kırılsın

Lanet olsun bunu yapanlara..Ölen vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet,yaralı vatandaşlarımıza acil şifalar diliyorum.Ulusça başımız sağolsun.

elleriniz kırılsın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadına kalkan eller kırılsın!

Kadına kalkan eller kırılsın!

Türkiye'de her 3 dakikada bir kadın şiddete uğruyor... Emniyet Genel Müdürlüğü 2005 ve 2006'yı kapsayan suç istatistiklerini açıkladı: Kadınlara karşı şiddet içerikli 333 bin 237 suç işlendi. 113 bin 724 kadın suç mağduru oldu. Bu olaylarda toplam 1985 kadın öldü. Türkiye'de son 2 yılda kadınlara karşı şiddet içerikli 333 bin 237 suç işlendiği ve toplam 113 bin 724 bin kadının suç mağduru...
  2. Araçları Yakanlar Elleriniz Kırılsın

Araçları Yakanlar Elleriniz Kırılsın

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde, uzman çavuşa ait bir araç, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kundaklandı. Cengiz Topel Caddesi Kasaplar Sokağı’nda bulunan ve kimliği henüz belirlenemeyen bir uzman çavuşa ait olduğu tespit edilen otomobil, saat 21.30 sıralarında, kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce, üzerine molotofkokteyl atılarak kundaklandı. Araçta maddi hasar meydana...
  3. gülmekten kırıl

gülmekten kırıl

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Elleriniz kırılsın

Elleriniz kırılsın

istanbul da kalleşçe yapılan bombalı saldırıyı şiddetle kınıyorum.Bu hainlikleri yapanları lanetliyorum.Şehitlerimizi saygıyla anıyor ailelerine sabır yaralılarımıza da Allahtan şifa diliyorum Tüm Türk milletinin başı sağolsun ... HER GÜNÜM CENAZE HER GÜNÜM ŞEHİT BUNLARIN SEBEBİ BİR İT OĞLU İT . UYAN TÜRK EVLADI UYUMA UYAN 30 KUPONA ALINMADI BU VATAN . ŞUNUDA SAKIN UNUTMA ; ŞEHİTLER ÖLMEZ...
  5. Kırılmışım dökülmüşüm…

Kırılmışım dökülmüşüm…

Kapıyı vurup gidişinin ardından bende "gitmelerin" üzerine kapadım tüm kapıları… Benden gittiğini sandın ya hani kitledim umutlarımı sanmaların üzerine… Gitmemişsin gibi hiç bitmemişsin gibi uyudum sana dün… Uykumda içim ürperdi… Rüyamda bile sen yoktun… Gerçekliğini yaşattığın her ne varsa alıp düşlerime kattın ve öylece gittin… Beni karmaşıklığının içine hapsedip ellerini...

Sayfayı Paylaş