gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Elleriniz yıpranmadan önleminizi alın

Konu, 'El ve Ayak Bakımı' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

En çok kulladığımız organlarımızdır ellerimiz kışın soğuktan yazın aşırı sıcaktan korumalıyız...Ellerimize gereken özeni göstermek için neler yapmalıyız diyorsanız :tik: [​IMG]

Ellere ne zarar verir?
    . Fazla sıcak ve fazla soğuk su
    . Deterjanlar, evde kullanılan temizlik ürünleri
    . Güneş, soğuk, yağmur, deniz ve toprak da elleri hırpalar.
    Elleri nasıl korumalısınız?
    . Suyla yapılacak işlerde lastik eldiven giyin.
    . Ev işlerinde ise pamuklu eldiven kullanın.

Elleriniz için küçük yardımcılar
    . Ellerinizi ıslattıktan sonra iyice kurulayın. El kremi ya da losyon sürün.
    . Ellerinizi günde iki, üç kere yumuşak sabunla yıkayıp bol suyla durulayın. Günde bir kere parmakları, tırnakları fırçalayın.
    . Sert olmayan bir ponza taşı da elleriniz için yararlıdır. Sert derileri aldığı lekeleri de çıkarır.
    . Haftada bir kere ellere çok yağlı kremle masaj yapın. Her parmağın ucundan başlayarak dibine kadar iyice sıvazlayın. Avuç ve el üstüne masaj yapmayı unutmayın. Bunun için en uygun zaman gece yatmadan öncedir.
    . Arada bir ellerinize kalın tabaka krem, vazelin sürün pamuklu eldiven takıp yatın. Uyumakta biraz zorlanabilirsiniz. Ama sabah kalktığınızda elleriniz çok bakımlı olacaktır.
    . El üstlerine sürülecek parafin tabakası gözenekleri açmak için çok yararlıdır.
    . Limon da eller için yararlıdır. Elin rengine iyi gelir.

Özel bakım gerektiren durumlar

1. Esmer lekeler: Bunlara yaşlılık lekeleri denir. Ellerde kahverengimsi lekeler oluşur. Bu lekelerin çıkmasını geciktirmek, hatta önlemek mümkündür. Bunun için filtreli güneş ilacı kullanabilirsiniz. Eldeki benekler için de pigmen renklerini açan bir krem yararlı olur. En kötü ihtimalde suda çıkmayan fondotenle kapatabilirsiniz. Bu yöntem aynı zamanda damarların gözükmesini engeller.

2. Soğuk kabarcıkları: Parmakların yeteri kadar hareket etmemesi, soğuk ve nemden yeterince korunmaması neden olur. En iyi yol, egzersiz yapmaktır. Çünkü bu egzersizler kan dolaşımını hızlandırır.

3. Sert deri ve çatlaklar: Bunlara soğuk hava, elleri fazla zorlayan işler yol açar. Çatlaklara kir dolabilir. Bu kirleri limonla çıkarabilirsiniz. Sonra da bir parça pamuk yardımıyla zeytinyağı sürün. Bir süre bekledikten sonra ellerinizi sabunlu suyla yıkayıp iyice durulayın. Tabii ki sonra krem sürmeyi unutmayın. Bunun her gün yaparsanız elleriniz düzelir

2. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
    Bilgiler için teşekkürler adminim

Elleriniz yıpranmadan önleminizi alın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Önlemİnİzİ Alin Grİp Olmayin

Önlemİnİzİ Alin Grİp Olmayin

Ne giyeceğimize bir türlü karar veremediğimiz şu günlerde grip riski de kapımızda. Daha kış başlamadan yorgan döşek yatmak istemiyorsanız şimdiden birkaç küçük önlem almanızda fayda var: Dengeli beslenin, mutlaka spor yapın. Özellikle mevsim geçişlerinde neredeyse bir salgın gibi herkesi kırıp geçiren grip ve soğuk algınlığı, sonbahara girdiğimiz şu günlerde pusuya yatmış durumda. Grip...
  2. Hüseyin Turan - Alaydım Elin Elime

Hüseyin Turan - Alaydım Elin Elime

Alaydım elin elime Alaydım elin elime Varaydım baban evine Kurbanam dudu diline Kurbanın olam yar senin Hayranın olam yar senin Başına örtmüş valalar Yüreğim başı paralar Korkaram seni alalar Kurbanın olam yar senin Hayranın olam yar senin
  3. Deniz Arcak - Eller Aldatır

Deniz Arcak - Eller Aldatır

Geceler hain düşman Peşimde yalnızlığım Sarıldım yokluğuna Çaresiz karanlığa Nefretim yalan Unuttuğum yalan Seni aldatmadım inan Hiç yoktun yanımda Dostlarım düşman Yalnızım inan Sensizim yağmurda Hiç yoktun yanımda Ah eller aldatır Aşklar yorulur inan Unutur seni eller bir tanem
  4. EL-AL (Israeli Airlines)

EL-AL (Israeli Airlines)

EL-AL (Israeli Airlines) Rumeli Caddesi Nişantaşı İş Mrk.Kat 4 No:1 Nişantaşı Tel: (+90212)2465303 Fax: (+90212)2303705 kaynak:frmpaylas
  5. Ellerinizde ki Kusurları Yıpranmaları Antiaging Manikür İle Gizleyin

Ellerinizde ki Kusurları Yıpranmaları Antiaging Manikür İle Gizleyin

el bakımı ellerde bakım Sevgili melekler, ellerimiz iletişim başta olmak üzere en çok kullandığımız organlarımızdan birisi. Dış etkenlere bu derece açık olan çok kullandığımız ellerimiz doğal olarak ta çabuk yıpranır ve yaşımızı ele verir. Bu yazımızda sizlere İngilterede yapılan bir araştırmadan bahsedeceğiz ve elleimizde ki zamana bağlı olarak gelişen bazı kusurları nasıl...

Sayfayı Paylaş