gebe
  1. TİTAN

TİTAN Forum Okuru

Elma Kabuğu Mucizesi

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

Elma Kabuğundaki Mucize Elma Kabuğu Mucizesi Elma Kabuğundaki Sağlık

Elmanın saymakla bitmeyen faydalarını siz de bilirsiniz melekler :) Bu makalemizin konusu ise elmanın kabuğu. Bakın elma kabuğu nelere iyi geliyormuş :tik:

Sağlığımızı olumlu yönde etkileyen elmanın faydalarını az çok biliyoruz ama soyarak attığımız kabuğunun büyük önem taşıdığını daha önce duymuş muydunuz? Diyetisyen Adil Taldemir, elma kabuğunun yararlarını tek tek sıraladı.

Elma kabuğu elmanın içine nazaran daha çok antioksidana sahip. Şeker hastalığına karşı hem bir koruyucu hem de içindeki pektin sayesinde şekeri düşürücü etkisi bulunuyor ayrıca kolesterolü de düşürücü bir etkiye sahip.

Bol posa içeriği sayesinde iştahı düşürür.

Obeziteyle mücadelede önemli bir kaynaktır.

Hareketsiz olan yaşam tarzımızdan dolayı kas erimesini engellediği için vücudumuzun daha iyi gözükmesini sağlar.

Kanser hücrelerinin üremesini engellemeye yardımcı olan elma kabuğu, bu yönüyle de cilde sürüldüğünde deriyi gerginleştirmede ve kırışmaya karşı birebir etkili.

Diş sağlığı için de elma kabuğu çok faydalı. Dişleri temizler ve diş etlerini güçlendirir.

Yalnız tarım ilaçları ve diğer zararlı etkenlere karşı elmayı çok iyi yıkamanız gerektiğini unutmayın!

Elma Kabuğu Mucizesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Elma Kabuğunun mucizesi

Elma Kabuğunun mucizesi

Elma Kabuğu Elma kabuğunda bulunan ’triterpenoids’in kanser hücrelerinin çoğalmasını engellediği ortaya çıktı. Mucize maddenin ismi ´Triterpenoids´ Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Deneysel Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, ABD’de elma kabuğundaki ´triterpenoids´ adlı maddenin, laboratuvar ortamında kanser hücrelerinin çoğalmasını engellediği veya öldürdüğünün...
  2. limon, elma ve maydonoz mucizesi...

limon, elma ve maydonoz mucizesi...

elma limon maydanoz maydonoz elma limon maydonoz merhaba melekler...geçen gün bir zayıflama tarifi duydum ve ne kaybederimki diyerekten denedim.ben faydasını gördüm umarım sizlerde faydasını görürsünüz. tarif şöyle - 4 elma - 4 limon - 2 demet maydonoz - 4 litre su elmaları, limonları 4'e bölerek düdüklüye koyuyorsunuz.maydonozları ve 4 litre suyuda ilave edip 15-20 dakika...
  3. Elma sirkesi mucizesi

Elma sirkesi mucizesi

elma sirkesi,elma sirkesinin faydaları,elma sirkesi ile zayıflama,elma sirke yapımı,elma sirke diyeti Akne tedavisi: Su ile seyreltilmiş elma sirkesi ile yüzünüzü temizleyin ve su ile durulayın. Elma sirkesi cildinizi yumuşattığı gibi, antiseptik özelliği ile akneye neden olan mikropları öldürecektir. Ciltteki lekelere: Dörtte bir litre suya, üç çorba kaşığı elma sirkesi ekleyip,...
  4. Elma kabuğunun cilde yararları nelerdir

Elma kabuğunun cilde yararları nelerdir

Elma yemenin önemini hepimiz biliyoruz artık ama ben birşey duydum elma kabuklarını ciltte tutmak ta fayda ediyormuş. Var mı bunun doğruluk payı, elma kabuğu cilde faydalı mı ?
  5. Elma Kabuğu Birçok Derde Deva!

Elma Kabuğu Birçok Derde Deva!

elma kabuğunun faydaları, elma kabugu faydaları, elma kabuğu neye iyi gelir. En sevilen meyvelerden biri olan elmanın kendi kadar kabuğu da şifa dağıtıyor. Elma kabuğunun faydalarını merak edenlere gereken bilgileri paylaşıyoruz.

Sayfayı Paylaş