gebe
  1. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48

elma ye kansere yakalanma

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

Wroclaw Tarımcılık Üniversitesi uzmanları, hücre yıpranmasını engelleyerek kalp ve kansere karşı koruyan �polifenol� adlı antioksidanların, elma suları içindeki yoğunluğunu inceledi. Çeşitli firmalar tarafından üretilmiş elma sularından numuneler alan profesörler, dışarından bakıldığında �bulanık� görünen, yani daha fazla posa içeren ürünlerdeki polifenol miktarının, berraklara oranla iki kat fazla olduğunu tespit etti.
    Bilim adamları elmanın kendisinde bol miktarda bulunan polifenolün bir bölümünün, meyve suyu çıkarma işlemi sırasında yok olduğunu belirtirken, bulanık görünümlü ürünlerde bu kaybın çok daha az gerçekleştiğini belirtti. Uzmanlar ayrıca, antioksidanlardan tam olarak faydalanabilmek için, suyunu içmektense elma yemenin daha doğru olduğunu vurguladı.

alıntıdır

elma ye kansere yakalanma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kanser tedavisinde yeni mucize!!

Kanser tedavisinde yeni mucize!!

Cerrahi ve kemoterapi gibi tedavi yöntemlerinden sonuç alınamayacak durumda ve karaciğere yayılmış olan (metastaz) tümörlerin küçültülerek zaman içinde yok olmasını sağlayan “Radyonüklit tedavi” yöntemi Türkiye'de de uygulanmaya başladı. Alanında uzman radyoloji, cerrahi, nükleer tıp ve onkoloji uzmanlarının bulunduğu bir heyet tarafından yapılan operasyon, Türkiye'de ilk defa geçen hafta...
  2. Prostat kanserinde yeni umut

Prostat kanserinde yeni umut

İngiltere'nin başkenti Londra'daki Royal Marsden Hastanesi bilim adamlarının, tedavisi mümkün olmayan ve çok saldırgan bir prostat kanseri türüne karşı etkili ilaç geliştirdikleri açıklandı. Kanser tedavisi alanında 70 yılın en önemli gelişmelerinden biri olduğu belirtilen “Abiraterone” adlı ilaçla hastalığın halen uygulanan kemoterapilere karşı dirençli ve öldürücü türünde yüzde 80'e varan...
  3. Kanseri sezen'in desteğiyle yendim!

Kanseri sezen'in desteğiyle yendim!

Sesine hayran olduğum bi sanatçıdır kayahan daha önce hiç duymamıştım kansere yakanadığını çok şükür atlatmış başka sanatçılr gibi hastalığınıda reklam malzemesi yapmamış tebrikler.. USTA BESTECİ VE YORUMCU KAYAHAN, İKİ KEZ YENDİĞİ KANSERLE MÜCADELESİNDE SEZEN AKSU'DAN ÇOK DESTEK GÖRDÜĞÜNÜ SÖYLEDİ. 1990'da kansere yakalandınız ve 10 yıl sonra da tekrarladı. O süreçte, hayatımı kaybederim...
  4. Murat Göğebakan kanseri yendi

Murat Göğebakan kanseri yendi

Allahım Tüm hastalara şifa versin diyorum öncelikle. Hastalığına teşhis ve tedavi aşamasında hayranlarını üzmemek için görüntü vermekten kaçınan Göğebakan, bugün doktoru Hematoloji Uzmanı Dr. Hüseyin Saffet Beköz tedavi süreci ve sağlık durumu hakkında bilgi verdi. Beköz, yaptığı açıklamada sanatçının kan ve kemik iliğinde hiçbir problem kalmadığını, artık hayatını normal insanlar gibi...
  5. Uzun Boylu Kadınların Kansere Yakalanma Riski Daha Fazla!

Uzun Boylu Kadınların Kansere Yakalanma Riski Daha Fazla!

kanser riski, kadınlarda kanser, kanser hakkında Sevgili melekler, yapılan bir araştırma uzun boylu kadınların kısa boylu kadınlara oranla kansere yakalanma riskinin daha fazla olduğunu ortaya çıkardı. ABD'deki Albert-Einstein Üniversitesinden Geoffrey Kabat ve ekibinin yaptigi arastirmada her 10 santim için kadinlarin meme, kolon, yumurtalik, böbrek, deri, tiroid ve rektum kanserine...

Sayfayı Paylaş