gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Elmalı Bezelye Salatası

Konu, 'Salatalar' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER 1 elma 1 tatlı kaşığı limon suyu
    1 demet taze soğan
    150 gram haşlanmış bezelye
    150 gram haşlanmış tane mısır
    100 gram diyet yoğurt
    köri
    karabiber
    50 gram soğuk et
    tuz

YAPILIŞI
    Elmayı küp şeklinde doğrayın kararmaması için limon suyuyla karıştırın.
    Taze soğanları halka şeklinde doğrayın.
    Elmaları,soğanları,mısırları ve bezelyeleri çukur bir kapta karıştırın.
    Yoğurt,köri,karabiber ve tuzu karıştırıp bir sos hazırlayın ve salataya dökün
    Servis yapmadan önce şerit şerit kestiğiniz et parçalarını üzerine serpiştirin.

2. mislinay

mislinay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    39
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Elmalı Bezelye Salatası
    hıımm ilginç ilk defa duydum bu salata çeşidini lezzeti nasıl acaba:D
    saol canım

Elmalı Bezelye Salatası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Körili ve elmalı karides salatası

Körili ve elmalı karides salatası

KAÇ KİŞİLİK: 4 HAZIRLAMA SÜRESİ: 5 dk PİŞME SÜRESİ: 10 dk Malzemeler: 200 gr karides 2 yeşil elma 1 soğan 1 küçük salçalık kırmızıbiber 120 gr konserve mısır tanesi 2 çay bardağı su 2 çay kaşığı köri Tuz, karabiber Hazırlanışı: * Soğanı soyup piyazlık doğrayın. Elmaları soyup küp küp doğrayın. Salçalık kırmızıbiberi temizleyip ince şeritler halinde doğrayın. *...
  2. Pirinçli Bezelye Salatası

Pirinçli Bezelye Salatası

MALZEMELER 400 gr taze iç bezelye 1 adet dolmalık biber 2 çorba kaşığı sirke 1 demet maydanoz 400 gr pirinç zeytinyağ tuz HAZIRLANIŞI Pirinç ve bezelyeyi farklı kaplarda tuzlu suda haşlayın. Yeteri kadar haşladıktan sonra soğuk suda yıkayıp, süzün ve servis tabağına koyun. Maydanoz ve biberi ince kıyın, buna pirinç ve bezelyeyi katıp, karıştırın. Tuz, sirke, zeytinyağ karıştırıp,...
  3. Etimekli bezelye salatası

Etimekli bezelye salatası

Etimek salataya ayrı bir hava katmış..Afiyetler olsun melekler.:f060: Malzemeler 1 patlıcan 1 su bardağı haşlanmış bezelye 1 kabak 1 havuç 1 çorba kaşığı mayonez 2 su bardağı sarmısaklı yoğurt 8 etimek Yapılışı Patlıcan, havuç ve kabakların kabuklarını temízleyip, yıkayın. Sebzeleri ufak ufak doğrayıp, kızartın. Mayonez ve sarmısaklı yoğurdu iyice karıştırın.Kızarmış sebzeleri...
  4. bezelye çorbası

bezelye çorbası

bebeklere bezelye çorbası sütlü bezelye çorbası bebekler için çocuklar için sütlü Malzemeler: 10 bardak et suyu 1 bardak kuru bezelye 2 orta boy soğan 1 küçük havuç 2 yemek kaşığı un 2 yemek kaşığı margarin veya terayağı 1/2 kaşığı tuz Terbiyesi: 1 bardak süt 2 yumurta sarısı Garnitürü: 125 gr un 1/2 küçük paket margarin 1 yumurta 1 çay kaşığı tuz Yapılışı: Bezelyeyi 4-5 saat suda bekletin...
  5. Zeytinyağle Bezelye

Zeytinyağle Bezelye

zeytinyağlı bezelye, nasıl yapılır, nasıl pişirilir, malzemeleri nelerdir, resimleri, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Ben küçükken ağzıma bezelye koymazdım nedense.Tabi şimdi nedense diyorum,o zaman hiç sevmezdim.Ne zaman ki okulun yemekhanesinde bezelye yemeye başşladım,yiyiş o yiyiş,artık çok seviyorum ve sevmeyenlere de tavsiye ediyorum.. Malzemeler, 1...

Sayfayı Paylaş