gebe
  1. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113

Elmalı Tatlı....

Konu, 'Tatlılar' kısmında LaViNYaM tarafından paylaşıldı.

Elmalı tatlı

Malzemeler:

9 adet elma
    toz şeker
    su
    1 su bardağı ceviz içi, dövülmüş
    2 tatlı kaşığı tarçın
    yarım su bardağı kuru üzüm

kreması:

2 yemek kaşığı buğday nişastası
    1 yemek kaşığı un
    1 su bardağı toz şeker
    2 paket vanilya
    1 kg süt
    ocaktan indirince 1 yemek kaşığı margarin / tereyağı

Hazırlanması:

Elmaları soyup (kesmeden) içlerini oyun. Tencereye alıp her birinin üzerine 2 yemek kaşığı şeker serpin. Yarı boylarına gelecek kadar su ekleyip haşlayın.
    Ayrı bir yerde ceviz, tarçın ve üzümü karıştırın.Haşladığınız elmaların içini bu karışımla doldurun.
    Kremayı pişirin, ocaktan alınca yağını ekleyip karıştırın.
    Elmalarınızın üzerine bu kremadan döküp servis yapın.

Elmalı Tatlı.... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. TatlılaR

TatlılaR

FIRINDA SÜTLAÇ Malzemeler: 1 lt süt 1 çay bardağı pirinç unu veya nişasta 250 gr tozşeker 100 gr pirinç Bir miktar su 1 yumurta sarısıYapılışı: Pirinçleri ayıklayıp yıkayın ve tencereye alın. Pirinçleri 4 parmak geçecek şekilde su ilave edip karıştırmadan kaynatın. Pirinçler suyunu çektikten sonra tencereyi ateşten alın ve pirinçleri süzün. Sütü ve pirinçleri tekrar tencereye ilave...
  2. Tatlılar

Tatlılar

Her çeşit tatlı güzel geçime, sevinç ve mutluluğa, cimrilikten kurtulup cömertlik sıfatını kazanmaya, ilim ve iman lezzetine, günahkar için dünyanın geçici ve aldatıcı hazlarına, hastalıktan şifaya, mahkumun kurtulmasına, yolcunun dönmesine, tövbe ve isttiğfara, güzel ve etkili söze, insana dünyayı zehir eden her türlü durum ve olayın zıddı olan şeylere, Tatlıcı görmek nikaha, insanlara iyilik...
  3. elmalı sütlü tatlı tarifleri arıyorum yardım edermisiniz

elmalı sütlü tatlı tarifleri arıyorum yardım edermisiniz

Tam elma zamanı ve ben elmalı tatlılara bayılırım. Şöyle hafif sütlü ve elmalı tatlı tarifleri arıyorum. Var mı sizde tarif hanımlar ?
  4. Bebekler İçin Vitaminli Elmalı Tatlı

Bebekler İçin Vitaminli Elmalı Tatlı

bebekler için tatlı tarifleri, bebek menüleri, bebek tatlıları Bebekler için en vitaminli besin kaynagı ilk 6 ay sadece anne sütüdür. Ek besine geçiş döneminden sonra bebekler için özel çorba ve tatlı tarifleri ile bebeğinizin beslenmesine takviye yapabilirsiniz. 8 ay ve üstü bebekler için vitaminli elmalı tatlı tarifi ile bebeğinizin de çok seveceği bir besini hazırlamış oluyorsunuz. Elmalı...
  5. Gece gece elmalı bisküvili tatlı yaptım

Gece gece elmalı bisküvili tatlı yaptım

elmalı bisküvili tatlı nasıl yapılır,elmalı bisküvili tatlı tarifi,kolay elmalı bisküvili tatlı yapımı resimli anlatım,pratik elmalı bisküvili tatlı yapılışı, Hanımlar aniden gelenler geldi ve bir anda kendimi mutfağa attım .Elmalı ,bisküvili tatlı yapmaya karar verdim ve yaparken sizide unutmadım birkaç resimle daha kolay ve görsel bir anlatım olsun istedim. Hazır kış mevsimi yaklaşırken...

Sayfayı Paylaş