gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Elmalı Turta Tarifi resimli

Konu, 'Yemek Tarifleri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

elmalı turta yapılışı elmalı turta yapımı resimli

Hafif ve lezzetli bir tat oaln yine çocuklarımızın vazgeçemediği elmalı turta nasıl yapılır merak mı ediyor sunuz? O halde size bu yazımızda elmalı turta tarifini sunuyoruz. Hem bu sayede 5 çayları ve çay davetleriniz daha şık bir menüye sahip olabilir Melek'lerim :)

Elmalı Turta Tarifi

Malzemeleri

1 yumurta
    1 çay bardağı ayçiçek yağı
    5 kaşık pudra şekeri
    150 gr margarin
    Aldığı kadar un
    4 elma
    2 kaşık toz şeker
    Ceviz
    Tarçın

Tarifin Yapılışı

Şeker, margarin, Sıvı yağ, yumurta ve Un ile kulak memesi kıvamında bir Hamur yapılır. Hamurdan iri bir mandalina kadar parça ayrılıp geri kalan hamur yağlanmış tepsiye elle bastırılarak düzgünce yayılır. Pişirilen elma rendesi tarçın ve cevizle karıştırılarak Hamurun üzerine döşenir. Üzerine ayırdığımız hamur parçası irice rendelenerek orta ısılı fırında kızartılmadan pişirilir.

Elmalı Turta Tarifi resimli konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. elmalı turta

elmalı turta

yumuşak elmalı turta tepside elmalı turta Hamur malzemeleri: 1 su b. şeker 1 paket margarin (çok yumuşak olması lazım-önemli) 1 vanilya, 1 kabartma tozu 1 kaşık yoğurt (olsada olur olmasada, bu benim eklemem) Aldığı kadar un 2 adet yumurta İç Malzemeleri: 3 Adet büyük elma Varsa iri dövülmüş ceviz ya da fındık 1,5 çay kaşığı tarçın Yapılışı: Hamur malzemeleri güzelce karıştırıp ikiye...
  2. Elmalı turta

Elmalı turta

elmalı turta sıvı yağlı elmalı turta sıvıyağlı tarifi video video Bunuda devamlı yapıyorum meleklerim tutmayacak korkusu olmasın :laugh: MALZEMELER 1 su bardağı şeker 1 çay bardağı sıvı yağ 3 yemek kaşığı yoğurt 1 yumurta 2 kabartma tozu aldığı kadar un 5 tane tatlı elma 2 tatlı kaşığı tarçın YAPILIŞI elmalarımızı rendeleyip tarçınımızı ekliyoruz karıştırıp fazla olan suyunu çok hafifçe...
  3. Elmali kurabiye tarifi resimli

Elmali kurabiye tarifi resimli

elmali kurabiye tarifi resimli elmali kurabiye elmali kurabiye nasil yapilir elmali kurabiye resimli anlatim Sevgili Melekler, Haftasonu evde miskin miskin otururken, esim bir arkasinin ailecek bize aksam cayina gelmek istedigini soyledi, ilk defa tanisacagimiz icin, kalktim hemen cayin yanina birseyler hazirlamaya basladim, ne yapayim diye dusunurken, aklima uzun zamandir yapmadigim elmali...
  4. elmalı turta

elmalı turta

malzemeler .oda sıcaklığında yumuşamış bir paket margarin yada teregağı.1çorba kaşığı yoğurt 1 paket kabartma tozu.1 paket vanilya.bir limon kabuğu rendesi.1 kahve fincanı pudra şekeri.yarım çay bardağı sıvı yağ. harçı için.ekşi elmaları alıyoruz göz karar kabuklarını soyup bi tavaya rendeliyoruz.içine biraz ceviz içi ve ya fındık 1 çay bardağı da şeker koyuyoruz.bi tatlı kaşığından biraz...
  5. Elmalı Milföy Tarifi Resimli yapılışı

Elmalı Milföy Tarifi Resimli yapılışı

Resimli Elmalı Milföy Tarifi Elmalı Milföy Nasıl Yapılır Daha önce sizler ile paylaştığımız elmalı bonbon tarifi konumuzu güncelliyor ve bu kez de sizlere elmalı milföy tarifi veriyoruz Melek'ler. İşte size lezzi mi leziz ve hafif elmalı milföy yapılışı hakkında bilgiler hanımlar:) Elmalı Milföy İçin Malzemeler: 1 paket milföy hamuru 4 adet ekşi elma 4 çorba kaşığı şeker yarım paket...

Sayfayı Paylaş