gebe
  1. melike gunduzalp

melike gunduzalp Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28

Elmanın faydaları

Konu, 'Tüm Sağlık Konuları' kısmında melike gunduzalp tarafından paylaşıldı.

Bitki ozellikleri dunyamizda 5000 den fazla turu olan elma hakkinda her hangi bir tanimlamaya hic gerek yok.Damak tadiniza uygun elma urununu sece bilirsiniz.Bilesim;Su orani 85% Seker 12% Petkin Organik asitler Soda Fosfor tanen vitamin A B1 B2 C E PP. Kullanim alanlari ve bicimleri.Elma icerdiyi organik asitler soda ve fosforun yardimi ile beyni karaciyeri mideyi cok olumlu etkiler.Kullanim bicimleri taze meyve taze meyve suyu gibi siralanabilir.Cig elma kabugunu yenerek bedendeki urik asit azaltilabilir.Pismis elma ile yapila bilicek kompiresler yumusaltici ve rahatlicidir.Taze elma suyu ile yikanan kirisik ve porsuk deri canlilik ve tazelik kazanir.Yatmadan once yenen bir elma rahat uyumaya yardimci olur.Gut bobrek mesane hastaliklarina ve hemoroite karsi uygulanacak elma kurunden yararli sonuclar alina bilir. Elma sirkesi dogal yasam iksiridir..
    Bilsem:Kalsiyum fluor potasyum magnezyum fosfor sisliyum A vitamini B1 B2 ve B6 vitaminleri dogal aroma maddeleri..
    Yasliligimizda da salikli ola bilmek icin haraketli bir yasam ve salikli beslenme bicimi oluturmaya ozen gostermeliyiz...Iste burda elma sirkesi secminin degeri ile karsilasiyoruz.Icerdigi cok degerli ve cesitli maddeler nedeniyle en salikli sivilardan biridir.......
    Kullanim bicimleri:Dogal elma sirkesinin en etkli kullanim bicimi cicek bali ile karistirilarak olusturulur.
    * Bir bardak su
    *Bir tatli kasigi dolusu elma sirkesi
    *Bir tatli kasi dolusu cicek bali..
    Hepsi karistirili sabah ac karnina icilir..AFIYET OLSUN MELEKLER........:ar4fd:

CeMoŞ ve asiruki bunu beğendi.
  2. asiruki

asiruki Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    145
    Ödül Puanları:
    43
    elmaaaaa çok seviyorum elmayııı :D:D emeğine sağlık canım

melike gunduzalp ve CeMoŞ bunu beğendi.
  3. CeMoŞ

CeMoŞ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.110
    Ödül Puanları:
    113
    elmacııı rukiii :D:D elma elma diye başım etini yidinnnn aldım yiyemedinde hahahaha

melikee paylaşım için teşekkürlerr:)

asiruki ve melike gunduzalp bunu beğendi.
  4. melike gunduzalp

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    tesekkur ederim cnm.bende seviyorum elmayi....

asiruki bunu beğendi.
  5. melike gunduzalp

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    28
    tesekkur cemosum..

Elmanın faydaları konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. elmanın cildimize faydaları

elmanın cildimize faydaları

elma yıen güzel olur Sözü nerden GelmştR sabah kalktınızda bi adet elma yerseniz bi fincan kahveden daha cok uykunuzu acar ve daha dinç olursunuz ayrıca karnınızı tok tutar en önemliside elma cildimizdeki toksınlerı atabilmemiz için harıka bi bensındr elma yıen bi insann yüzü daha bakmlı duru ve kırıshma oranı Azalır
  2. Amasya Elmasının Faydaları

Amasya Elmasının Faydaları

cennet elmasının faydaları geyik elmasının faydaları geyik elması elması amasya özellikleri Lezzetiyle ün yapan Amasya elmasının içerdiği zengin potasyum sayesinde kan basıncını düzenlediği, adalelerin kasılmasını önlediği, sinirsel uyaranların iletimini kolaylaştırdığı, kalp ve böbrek gibi hayati organların çalışmasına yardımcı olduğu ve ayrıca kolesterol düşürücü etkisi de...
  3. Elma suyu faydaları

Elma suyu faydaları

elma suyunun faydaları bebeklerde elma suyunun faydaları bebeklere suyu katı meyve sıkacağı ile yapılan içecekler faydalari Özellikle domuz gribi salgınından dolayı evlerde katı meyve sıkacağı alımıyla ilgili bir patlama yaşanıyor.Uzmanların bağışıklık sistemini güçlendirici taze meyve sularının mutlaka tüketilmesi konusunda uyarıları sonucunda bilinçli her kişi bu konuda akıllıca davranıp...
  4. Tatlı elma yağının faydaları

Tatlı elma yağının faydaları

tatlı elma yağı tatlı elma yağı faydaları yağının faydaları yağının bebeklerde kullanımı Tatlı elma yağının sağlığa birçok faydası vardır.Bakalım hangi rahatsızlıklar ve hastalıklar için tatlı elma yağı öneriliyor Gaz söktürücü, ter kesici, idrar arttırıcı etkilerinin olduğu özelliklere sahiptir. Bebeklerde gaz sıkıntılarında hafifleticidir.Bronşit,astım, adet düzensizliğinde yardımcı....
  5. Elma Kurusunun Faydaları

Elma Kurusunun Faydaları

elma kurusu faydaları elma kurusunun faydaları kurusu Elmanın faydaları saymakla bitmez uzmanlar özellikle meyve olarak elmayı sıksık tüketmemiz konusunda bizleri uyarıyor.Ben sizlere elmanın kurusu hakkında bazı bilgileri aktarmak istiyorum.Elma kurusu ve faydalarını merak edenler için gerekli bilgileri aktarıyorum. Besin değeri dışında nefes darlığı ve kalp hastalıklarına karşı koruyucudur....

Sayfayı Paylaş