gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Em- Kız İsimleri

Konu, 'e-Kız İsimleri' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

eski kız isimleri osmanlıca kız isimleri osmanli kiz eski osmanlı osmanlı Emanet: emniyet edilen kimseye bırakılan şey, eşya veya kimse
    osmanlı devletinde bazı devlet dairelerine verilen isim
    Emeç: amaç, gaye

Emek: bir işin yapılmasında harcanan kafa yada beden gücü, uzun ve özenli çalışma, çaba harcama

Emel: arzu, özlem

güçlü istek
    umulan ve beklenen şey
    Emen: zahmet, eziyet

Emet: bereket, bolluk

mesafe, nihayet
    Emeti: bereket, bolluk

hala
    Emoş: eminenin halk dilinde bozulmuş hali

Emriye: emire ait

Emsal: benzer, eş

Emine: güvenilir, inanılır kimse

Emire: kadın hükümdar
    büyük bir ülkeden, soydan olan

Em- Kız İsimleri konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Em- Erkek İsimleri

Em- Erkek İsimleri

em ile başlayan isimler sonu em ile biten isimler başlayan erkek isimleri biten erkek isimleri Eman: emniyet himaye, masuniyet güvence müslüman her ferda eman verebilir Emanetullah: Allah' ın emaneti Emanullah: Allah' ın emaneti devletin tebası, halk, millet Emced: çok şerefli Emci: hekimlik yapmak Emciata: en yaşlı hekim Emetullah: Allah' ın bereketi Emrah: saz çalıp, oynayan bir halk...
  2. Kızılötesi'nin köşesi kızlar beklerim yanlız bırakmayın emi :)

Kızılötesi'nin köşesi kızlar beklerim yanlız bırakmayın emi :)

Baktım herkesin bi köşesi var benimde olsun dedim. Şimdiden uğrayan herkese teşekkürler. Ehh ilk ikramım türk kahvesi buyrun hanımlar AFİYET OLSUN... Her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her dostluk için bir melek ağlarmış.
  3. kız isimleri arıyorum kızlar

kız isimleri arıyorum kızlar

Yeni doğan kızım için kız isimleri arıyorum a dan z ye nerede bulabilirim ?
  4. kız isimleri

kız isimleri

kuranda geçen kız isimler
  5. Dini Kız Bebek İsimleri

Dini Kız Bebek İsimleri

kuranda geçen kız bebek isimleri, kuranda geçen isimler, kız bebek isimleri ve anlamları Bebeğinize vereceğiniz ismin Kuran da geçmesini ve anlamlarını istiyorsanız sizlere en beğenilen dini kız bebek isimlerini alfabetik olarak anlamları ile birlikte paylaşıyoruz. Adalet : Doğruluk, zulmetmeme, haksızları terbiye. Adniye : Salih, Cennetlik. Afet : İnsanların önleyemediği büyük felaket....

Sayfayı Paylaş