Emina Sandal'dan Güzellik Sırları

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Emina Sandal'dan Güzellik Sırları
emina sandal emina sandal biyografi sandalın saç rengi saç rengi nereli
Ünlü popçu Mustafa Sandal'ın eşi basketbolcu Mirsad Türkcan'ın kardeşi Emina Sandal şimdilerde Lale Devri isimli dizide başrol oynamaya hazırlanıyor...

Güzelliği ile göz kamaştıran Emine Türkcan'ın güzellik sırları neymiş kızlar hep birlikte öğrenelim :tik:

EVLENMEDEN ÖNCE ŞIMARIKTIM
'Women's Health' dergisinden Hande Tokmak'a röportaj veren Emina Sandal, 'genetik yapısı nedeniyle' ince bir kadın olduğunu hatırlatarak, güzellik ve beslenme sırlarını anlattı. Ben üç çocuklu bir ailenin en küçük çocuğuyum. Her zaman şımarık ve bebektim. Hep başkaları benim için düşünürdü. Bazen Mustafa'ya "Bana bunu yapar mısın, şunu getirir misin" gibi şımarıklıklar yapıyorum. Bazen tartışıyoruz bunun için... "Sen önce kendin biraz bir şey yap da öyle iste" diyor bana. Eskiden sadece kendim için kafa yorardım ama şimdi öncelik oğlum Yaman'da. Yaman doğduktan sonra eskisinden çok daha duygusal bir insan oldum. Eskiden önce hep kendimi düşünürdüm. Şimdi artık Yaman ve Mustafa için yaşıyorum. Çocuktan önce kendi hayatını yaşıyorsun, çocuktan sonraysa onunkini yaşamaya başlıyorsun. Bugünkü Emina daha olgun ve sorumluluk sahibi. Her ne kadar istemesem de büyümek durumunda kaldım. Kendimi bazen Yaman'ın ablası gibi hissediyorum. Bazen anne rolünden çıkıp, oyun oynamaya başlıyorum. İçimdeki çocuk sanırım hiçbir zaman büyümeyecek ve ben bu şekilde çok mutluyum.

DETOKSTAN HOŞLANMIYORUM
Ben her zamah inceydim. Hamilelik döneminden sonra enteresan bir şekilde daha da inceldim. Hamilelik vücudu bozuyor sözüne kesinlikle inanmıyorum. Ben sadece hamilelikte değil, normalde de çok sağlıklı beslenirim... Tatlı yemeyi çok sevmiyorum ama çikolata görünce dayanamam. Üzgün ya da yorgunken hemen bir çikolata yiyorum ve ihtiyacım olan enerjiyi bana sağlıyor. Et yemeyi çok seviyorum. Ekmeği ise sadece kahvaltıda bir dilim yerim. Detoks gibi şeyler yapmıyorum. Bunlar, bana hayatı sınırlamak gibi geliyor ve bunu doğru bulmuyorum. Mutlu olmak önemli... Yani canın çikolata çekerse yemelisin diye düşünüyorum. Ne olur yani? Tabii sonra koşarsın, biraz spor yaparsın. O zaman bu hiç problem olmaz. Yemek, hayata güzellik katan bir şey... İştahlı değilimdir ama yemekten korkan bir yapım da yok. Bazen yeşil çay içiyorum, bol biber ve bir kase içinde üzerine limon sıkarak maydanoz yiyorum. Hem selülit, hem cilt için çok iyi. İçinde bolca C Vitamini var. Meyveleri de çok severim. Her gün muhakkak bir elma yerim.

emina_mustafa-sandal-1992.jpg

DÖRT YILDIR KICK-BOX YAPIYORUM
Boşnak kadınlarının güzellik sırlarına gelince... Biz bütün sebzeleri yüzümüze süreriz. Mesela salatalık yedikten sonra hemen yüzüme koyarım ve yaklaşık yarım saat orada tutarım. Bu çilek de olabilir. Oradaki insanlar genetik olarak çok güzel ve güzelliğe aslında hiç dikkat etmiyorlar. Bu konuda Türkiye'ye bayılıyorum. Burada hamamlar, bakımlar ve masajlar çok başarılı. Mesela ben bütün günümü hamamda oturarak geçirebilirim. Keseyi de çok severim. Spor olarak, dört senedir kick-box yapıyorum. Vücudumu gerçekten çok değiştirdi. Bunun dışında koşuyorum ve düzenli olarak ağırlık çalışıyorum. Ayrıca dans ediyorum... Çünkü sahnede dans etmek gerekiyor. Önceden çok dansçı değildim ama artık dans ediyorum. İki senedir dans dersleri alıyorum. Oryantali de seviyorum.

EMİNA'NIN OLMAZSA OLMAZLARI
Güneş gözlüğü: "Hem gözlerimi o zararlı UV ışınlarından koruyorum hem de kendimi daha şık hissediyorum."
Nivea Lip Balm: "Dudaklarımın kurumasını önlüyor. Sürekli renkli dudaklarla gezmektense doğal bir parlaklığı günlük yaşantımda daha çok tercih ediyorum."
Cep telefonu: "Özellikle evde olmadığım zamanlarda aklım Yaman'da kaldığı için sürekli evi arayıp ne yaptığını öğrenmek istiyorum. Sizce de cep telefonları hayatı çok kolaylaştırmıyor mu?"
Ajanda: "Yapmam gereken şeyleri aklımda tutmak yerine not alıyorum. Her ne kadar hatırlasan da bazı şeyler yoğun hayat temposu içinde unutulabiliyor."
Cüzdan: "Günümüzde nerde olursan ol yanında nakit para bulundurmalısın. Kredi kartları da cabası."

Moderatör tarafında düzenlendi:
göz kenarında bulunan kaz ayağı bölgesi çok çabuk ince çizgilerin oluşup kırıştığı bölüm olduğu için mümkün mertebe güneş gözlüğü olmadan dışarı çıkmıyorum ve özellikle de kaz ayağını koruması adına kalın çerçeveli güneş gözlüklerini tercih ediyorum güneş gözlüğünde çok modaya falan bakmam zaten bakacak olsam hayatta bütçemde buna yetmez çünkü biliyorsunuz şu malum markaların güneş gözlükleri bir dünya para benim baktığım özellikle ultraviyole olacak bide dediğim yanları kalın çerçeve olacak. bide benden tavsiye asla yaz kış demeden güneş kremi sürmeden dışarı çıkmayın her 4 saatte mümkünse güneş kreminizi yenileyin iyi korumalı bir güneş kremi ve nemlendirici kullandığınız da zaten cildiniz de sağlıklı olacaktır.

Ya şu ünlüler güzellik sırrını paylaşmadan önce estetikli olup olmadıklarını da belirtseler daha samimi olucak. Bildiğim kadarıyla emina sandalda da estetik var. Burnunun eski halini görünce ben şok oldum. Bir burun estetiği bir insanı bu kadar değiiştirebilir. Yeni burnu müthiş ona çok yakışmış Ayrıca güzellik ya doğuştan yada sonradan estetikle olan bir şey. Öyle çiçekle otla kremle sağlanacak bir şey değil.

Geri