gebe
  1. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    970
    Ödül Puanları:
    113

Emmek

Konu, 'E-F' kısmında SadmiN tarafından paylaşıldı.

Birini emmek ondan mal almaya delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Süt.)Rüyada emmek, mal sahibi olmaya yorumlanir. Rüyada bir kadinin memesini emdigini görmek onun malindan faydalanmaya, bir kimsenin her hangi bir yerini emdigini görmek, o kimsenin malindan ve parasindan pay almaya, bir çocugun me-me emdigini görmek, onun rizkinin bol olacagina, emdigi meme-den süt yerine kan çiktigini görmek, haram mal kazanacagina delalet eder. Abdulgani Nablusî'ye göre; rüyasinda baska birinin kendi-sini emdigini görmek o kimsenin kendi malindan istifade edecegi-ne delildir. Rüyada birinin memelerini emdigini gören onun karisinin veya esinin malindan, burnunu emdigini gören cebinden, oylugunu emdigini gören milletin malindan faydalanir. Bir baska rivayete görede: Rüyada birisinin kendisini emdigini görse, emen insan o kimseden mal alir. Iki memesini emse, o insan o kimsenin hanimindan mal alir. Eger onun burnunu emse, o insan o kimsenin sevdigi birisinden mal alir. Oylugunu emse, o kimsenin milletinden mal alir.

Emmek konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebeğiniz Emmek İstemiyorsa

Bebeğiniz Emmek İstemiyorsa

Daha önce rahatlıkla emen bebeğiniz birden emmek istemiyorsa sakın telaşa kapılmayın.Bebeğinizin sütten kesildiğini düşünerek, ek gıdalara geçmeyi ya da daha miktarını arttırmayı düşünmeyin.Çünkü sütten kesilme zamanı gelmiş bebek, birden bire emmeyi bırakmaz.Üstelik emmenin tadına varmış bir bebeğin annelerin uzun uğraşları sonunda emmeyi bıraktığını aklınızdan çıkarmayın.Bebeğinizin bu...
  2. Bebeğinizin Emmek İstemediğinimi Düşünüyorsunuz?

Bebeğinizin Emmek İstemediğinimi Düşünüyorsunuz?

Bebeğiniz ilk doğduğunda nasıl emdiğini hatırlayın. Tamamen memeye odaklanmış, gözler kapalı, yumruklar sıkılı kendinden geçmiş bir şekilde meme emerler. Sanırsınız ki top patlasa duymayacaklar. Ancak bir süre sonra bu resim tamamen ya da kısmen değişebilir. 4. ayda bebekler artık emmede ustalaşmıştırlar ve beslenirken o kadar da dikkat kesilmeye ihtiyaçları yoktur. Artık daha fazla şeyle...
  3. Süt emmek

Süt emmek

Bir erkek rüyasinda çocuk emzirdigini görse, hüzne düser. Birinin memesinden süt emdigini gören hapse girer. Bir çok tabirciler, bu rüyada süt veren ve emen için hayir yoktur, diyorlar. Ebu Sait El-Vaiz'e göre, bir kadinin memesini emdigini gören hasta olur. Rüya sahibi büyük veya küçük, kadin veya kiz ne olursa olsun, geçimleri zor olur. Bir kadin kendi memesinden süt içtigini görse, kizinin...
  4. Parmak Emmek

Parmak Emmek

parmak emmek, bir sorun mudur, ne yapılmalı, öneriler, tavsiyeler, ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz Sevgili melekler, Bebeklerin anne karnından gelen bir alışkanlığı olan parmak emmek,doğduktan sonra da devam edebilir.Peki bu davranış ne zamandan sonra bir sorun teşkil etmeye başlar?Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Demet Matben'in makalesine bir göz atalım......
  5. Bebeğim hep emmek istiyor biberon almıyor.

Bebeğim hep emmek istiyor biberon almıyor.

Kızlar benim sorunum bebeğimin sürekli emmek istemesi 2 aylık bir kızım var adı tuğçe. İstiyor ki sürekli meme ağzında olsun bir türlü durduramıyorum. Aslında meme ağzında ama emmiyorda acıkınca emiyor ama dediğim gibi meme hep ağzımda olsun istiyor. Biberon veriyorum onuda almıyor. Şaşırdım kaldım ya ne uyku ne bişey bana lütfen destek olun lütfen ama fikirlerinize ihtiyacım var

Sayfayı Paylaş