emziren anneler nasıl zayıflar?

mehmu08

Yeni Üye
Üye
emziren anneler nasıl zayıflar?
emziren anneler nasıl zayıflar emziren anneler nasil zayiflar anne nasıl zayıflar anne nasil zayiflar süt veren
hanımlar hep derler emzirirken diyet yapmayın diye ama insanın çok morali bozuluyor yaa.. emzirirken diyet yapan var mı? yada diyet demeyelim de sağlıklı kilo verme diyelim.. ben doğumda baya kilo verdim bebeğim 3 aylık oldu.doğumda verdiğim kilodan başka kilo vermedim almadım da.

Canım yardımcı olurmu bilmem ama 2 doğum yapmış arkadasım var o kilolarını emzirme döneminde fazlaca sıvı tükettip katı yiyceklerden uzak durarak verdi... Örneğin meyve sıkacagı aldı (katı) ve devamlı onların sularını içti vitamin olsun süt olsun diye..... Ekmek yememeye özen gözterdi azcıkta havalar ısınınca yürüyüş yaptı bebeği ile hafiften... maşallah şimdi benden zayıf.. kimse 2 cocuk anesi demezki birde en son dogumuna 82kg la gitti!!!!

bende emziriyorum emdigi için zayıflıyorum iş emmeyi bırakınca almamak ozamana bakarız saol paylaşım için

kilolar

benim 2.5 aylık bir bebeğim var dğumda aldığım kiloların birazını verdim başkada kilo vermedim göbeğim hala hamileymişim gibi gitmedi çok rahatsızım bu durumdan bebeğim maaşallah emiyor ama kilo veremiyorum rejim falan yapmıyorum ama emzirirsen verirsin diyorlar verdiğim yok. veren oldumu nasıl verdi bilgi verirlerse sevinirim

zayıflamam lazım...

arkadaşlar 4 aylık bebeyim var emziriyorum ve devamlı kilo alıyorum ne yapmam lazım bana yardımcı olursanız sevinirim..diyet yapamıyorum spordaa çünkü 4 yaşında başka çocugumda var vardımcın yok rejim yapınca halsız kalıyorum çocuklarımın sorumluluklarıyla ilgilenemiyorum çok mutsusum...

Emziren Anneler İçin Örnek Diyet
1.Gün
Kahvaltı: 1 yumurta, 1 bardak şekersiz süt, 1 dilim kepekli ekmek ve küçük bir parça beyaz peynir
Öğlen: 1 dilim kepek ekmek, 1 porsiyon yağsız etli sebze, 1 küçük porsiyon yağsız makarna, yoğurt
Akşam: 1 kase domates çorbası, 1 ortaboy balık ızgara, bolca salata ve meyve
2.Gün
Kahvaltı: 1 yumurta, 1 bardak şekersiz süt, 1 dilim kepekli ekmek, 1 kaşık bal ve domates
Öğlen: 1 porsiyon yağsız etli fasülye, 1 tabak yağsız pilav, 1 kase komposto, 1 dilim kepek ekmek
Akşam: 1 kase tarhana çorbası, 4-5 adet ızgara köfte, 1 kase yoğurt, 1 tabak kayısı.
3.Gün:
Kahvaltı: 1 bardak taze portakal suyu, 1 yumurta, küçük bir parça beyaz peynir, 1 dilim kepek ekmek
Öğlen: 1 porsiyon etli bezelye, 1 kase cacık, 1 parça börek, komposto ve 1 dilim kepek ekmek
Akşam: 1 kase yayla çorbası, 1 porsiyon haşlanmış tavuk but, 1 porsiyon salata. (yeşillik)
4.Gün
Kahvaltı: 1 yumurta, 1 dilim beyaz peynir, domates, 1 bardak çay, 1 dilim kepek ekmek
Öğlen: 1 porsiyon barbunya pilaki, 1 dilim kepek ekmek, bolca salata ve 1 kase kaymaksız yoğurt
Akşam: 1 porsiyon bonfile ve patates haşlama, 1 porsiyon taze fasülye, 1 dilim ekmek ve cacık
5.Gün
Kahvaltı: 1 yumurta, 1 bardak şekersiz süt, 1 dilim kepek ekmek, biraz beyaz peynir ve şekersiz çay
Öğlen: 5-6 adet yağsız köfte, 1 kase kaymaksız yoğurt, sütle hazırlanmış püre ve portakal
Akşam: 1 kase mercimek çorbası, 1 parça tavuk göğüs haşlama, 1 tabak taze fasülye, cacık ve elma
6.Gün
Kahvaltı: 1 bardak süt, 7-8 adet siyah zeytin, 1 dilim beyaz peynir, 1 dilim kepeksiz ekmek ve çay
Öğlen: 1 tabak yağsız etli türlü, 1 küçük kase pilav, 1 kase cacık, yağsız pilav ve 2 portakal
Akşam: 1 adet haşlanmış alabalık, 1 dilim kepekli ekmek, salata ve biraz yağsız makarna
7.Gün
Kahvaltı: 1 bardak şekersiz süt, 1 dilim kepek ekmek, domates, beyaz peynir ve şekersiz çay
Öğlen: 1 tabak taze bezelye, 1 dilim kepek ekmek, cacık, salata ve haşlanmış patates
Akşam: 1 kase domates çorbası, 1 parça bonfile, 1 dilim kepek ekmek, salata ve meyve

Ara Öğünler
Gün içerisinde acıktığınızda meyve, 1 bardak süt veya salata yiyebilirsiniz.

çok mutsuzum

ben 74 kilo ile doğuma gittim doğumdan sonra 64 kiloydum ama şimdi 68 kilo oldum çok mutsuzum şimdi basen bölgesi için egzersiz yapıyorum bakalım ne olacak ne yapmalıyım sizce

slm benimde 6 aylık oğlum var ve lohusayken nerdeyse kilom hiç kalmamıştı ama şimdi çok alıyorum ne olur banada bi öneri offf canımı sıkıyo kilolar yaa

Geri