gebe
  1. $ul€

$ul€ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    424
    Ödül Puanları:
    0

Emziren annelere tavsiyeler

Konu, 'Kadınlar' kısmında $ul€ tarafından paylaşıldı.

Emziren annelere tavsiyeler
    Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF, annelerin bebeklerine en az ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslemeleri gerektiğini, 6. aydan sonra ise anne sütü ile beraber harici gıdaların da verilebileceğini belirtiyor.
    Beslenmenin en doğal yolunun anne sütü olduğunu söyleyen Jin. Op. Dr. Hakan Ünlü, anneleri şöyle uyardı:
    “Anne sütü, birçok hastalığa karşı direnç mekanizmasına sahip olduğundan, beyin ve ağ tabakasının gelişimini olumlu yönde etkiler. Bu nedenle, emzirme döneminin başlangıcında göğüs uçlarının bakımı olağanüstü bir önem taşır. Bebeğinizi anne sütünden mahrum bırakmayın.”
    Anne sütünü etkileyen faktörler
    - Anne sütü, oda sıcaklığında 12 saat, buzdolabında 48 saat, buzlukta 1 ay, derin dondurucuda 3 ay saklanabilir. Çalışan anneler de bebeklerini rahatlıkla emzirebilir.
    - Günde 12 bardak sudan fazlası, süt salgısını azaltabilir.
    - Emzirme döneminde çay, kahve ve alkolden uzak durulmalıdır.
    - Anne, meme ucunu emzirme öncesi hazırlamalıdır. Bitkisel pomadlar, meme ucunu hazırlamada çok etkilidir.
    - Emzirmenin ilk döneminde anne sütü, gebeliği önlüyor. Özellikle loğusa döneminin ardından, ilave korunma yöntemi kullanılmalıdır.

Emziren annelere tavsiyeler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Emziren Annenin Beslenmesi

Emziren Annenin Beslenmesi

bebek ayda kaç kilo almalı bebekler ayda kaç kilo almalı yenidoğan bebek yeni doğan bebekler ne kadar Annenin gebelikte ve emziklilikte yeterli ve dengeli beslenmesi bebeğin sağlıklı doğması ve anne sütü veriminin artmasında büyük rol oynuyor. Annenin gebelikte yeşil yapraklı sebzeler ile su ürünlerini tüketmesi bebeğin beyin gelişimine katkıda bulunuyor.Çocuk Hastalalıkları Uzmanı Dr. Ela...
  2. emziren anneler nasıl zayıflar?

emziren anneler nasıl zayıflar?

emziren anneler nasıl zayıflar emziren anneler nasil zayiflar anne nasıl zayıflar anne nasil zayiflar süt veren hanımlar hep derler emzirirken diyet yapmayın diye ama insanın çok morali bozuluyor yaa.. emzirirken diyet yapan var mı? yada diyet demeyelim de sağlıklı kilo verme diyelim.. ben doğumda baya kilo verdim bebeğim 3 aylık oldu.doğumda verdiğim kilodan başka kilo vermedim almadım da.
  3. Emziren annelerin beslenmesi..

Emziren annelerin beslenmesi..

Meleklerim bebeğinizi emzirdiğiniz dönemlerde ne yemelisiniz,hangi besinlere özen göstermelisiniz öğrenelim ; EMZİREN ANNELERİN BESLENMESİ Emziren anneler hem yeterli süt üretebilmek, hem de gebelik döneminde alınan fazla kilolarından kurtulmak isterler. Genelde kilo vermenin sütü azaltacağına ya da çok süt olması için de çok yemek yemenin gerektiğine inanılır. Oysa bu doğru değildir. Tam...
  4. Emziren Anne hakkında bilgiler

Emziren Anne hakkında bilgiler

Emziren Anne Emziren Anne Emziren Annenin Beslenmesi Emzirirken nasıl besleneceğiniz konusunda merak ettiğiniz noktalar olabilir. Doğum sonrası fazla kilolarınız sizi rahatsız edebilir. Sizlere, emzirme döneminizde...
  5. Emziren anne diyeti

Emziren anne diyeti

Kızlar emziren annelerin uygulayabileceği güzel bir diyet var mı ? Tabiki bebeğim var emziriyorum daha 1,5 aylık ve onada etki etmek istemiyorum açıkçası. Yani ne şiş yanacak nede kebap :) Hem bebeğimi emzirirken sütten kesilmeyeceğim bebeğime yetecek hemde ben kilo vereceğim. Ne diyorsunuz kullandığınız bişi var mı kızlar yada tavsiye bir menü ?

Sayfayı Paylaş