gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

emziren anneyim nelere dikkat etmeliyim

Konu, 'Bebeğimiz ve biz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

süt yapıcı besinler süt yapıcı çaylar gaz yiyecek ve içecekler gıdalar çay -Emziren annelerin diğer kadınlara göre besin gereksinimi daha fazladır. -Emziren annelerin günde en az 4 litre sıvı almaları gerekir. Bu sıvı, su, süt veya evde yapılmış komposto ve çorbalar şeklinde olabilir. Emziren anneler öğün atlamadan yemek yemeli, mümkün olduğunca ara öğünlere yer verilmelidir.
    -Emziren anne bebeğinin ve kendi sağlığı için sigara içmemeli, çay ve kahve gibi içecekler tüketmemelidir.
    -Gaz yapıcı yiyecekler yememelidir.
    -Sıkıntı, stres ve kaygı gibi durumlar süt salınımını azaltacağından, anne bu gibi ortamlardan uzak durmalıdır.

-Dengeli beslenmeye dikkat etmelisiniz.
    -Emzirirken taze meyve suyu veya süt gibi besleyici bir içecek alabilirsiniz.
    -Hamilelik sırasında aldığınız prenatal vitaminlere emzirdiğiniz sürece devam edin.
    -Bebeğinizi bir emzirme rutinine koymayı beklemeyin. Bebeler genellikle 6-8 haftada kendi rutinlerini oturturlar. Unutmayın ki bebek emdikçe, süt yapımı da artmaktadır.
    -Bebekler hızlı büyüme dönemlerinde daha çok emmek isterler (genellikle 2-3 hafta, 6 hafta ve 3. ayda)
    -Doktorunuz önermediği sürece bebeğe su, şekerli su veya mama vermeye hiç gerek yoktur. İlk 6 ay anne sütü bebeğin tüm ihtiyaçlarını karşılamaya yeter.
    -Bebeğinizin veya sizin hasta olduğunuzu hissettiğinizde ilaç kullanmadan önce mutlaka doktorunuzu arayın.

emziren anneyim nelere dikkat etmeliyim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. emziren anne neden ilaç kullanamaz

emziren anne neden ilaç kullanamaz

emziren anne grip olursa ne yapmalı emziren annelerde grip anne olursa annelerde tedavisi Ağrılar Emzirme döneminde hafif baş ağrısı, genel vücut ağrısı ya da adet sancıları için en uygun ağrı kesiciler paracetamol ya da paracetamol/kodein karışımı ilaçlardır. Daha şiddetli ağrılar için anti-inflamatuvar ilaçların gerekmesi...
  2. Anne-baba kurallar koyarken nelere dikkat etmeli ?

Anne-baba kurallar koyarken nelere dikkat etmeli ?

temizlik yaparken nelere dikkat etmeliyiz Her anne baba çocuğuna kızar ve ceza verir peki çocuklara ceza verirken nelere dikkat etmek gerekir.. Bebekliğinden itibaren çocuklara sınırları ve kuralları öğretin; uyku, yemek, tuvalet, temizlik, özbakım gibi konularda bir düzen oluşturun. Çocuğunuzun her türlü ihtiyacını karşılayabileceği şekilde büyümesine özen gösterin. Becerileri geliştikçe...
  3. Emziren Anneler nelere dikkat etmeli

Emziren Anneler nelere dikkat etmeli

Emziren Annenin Beslenmesi Emzirirken nasıl besleneceğiniz konusunda merak ettiğiniz noktalar olabilir. Doğum sonrası fazla...
  4. Sizce Emziren Anneler Neler Yemeli?

Sizce Emziren Anneler Neler Yemeli?

Merhaba ben yeni bir anneyim ve aranızda ki tecrübeli annelerden bir konuda öneri ve yardım istiyorum. Bebeğimi emziriyorum ve sütüm çoğalsın ve bebeğimi de beslesin diye neler yemeliyim?
  5. ANNE ADAYLARI EGZERSİZ YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

ANNE ADAYLARI EGZERSİZ YAPARKEN NELERE DİKKAT ETMELİ?

hamilelikte egzersiz gebelikte egzersiz,hamilelikte hangi egzersizler yapılmalı,gebelikte hangi egzersizler sakıncalı,hamilelik döneminde yapılan egzersizler hakkında bilgiler Egzersiz, sağlıklı yaşamın önemli bir parçasıdır ve gebelikte de belli kurallara uyularak uygulanabilir. Gebelikte yapacağınız egzersiz dolaşım ve solunum sisteminizin daha iyi çalışmasına katkıda bulunması yanında...

Sayfayı Paylaş