gebe
  1. birtutamanne

birtutamanne Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    33
    Ödül Puanları:
    0

emzirirken nelere dikkat edilmesi gereklidir

Konu, 'Gebelik' kısmında birtutamanne tarafından paylaşıldı.

Emzirme teknikleri Emzirmenin faydaları

merhaba kızlar
    herseyı arastırdıgımız bu donemde bu bilgilerin çok faydalı olucagına inanıyorum

Emzirirken dikkat edilmesi gerekenler

• Emziren kadının süt verdiği sürece her gün 500-600 kalorilik ek enerji alması gerekir.

• Günlük en az iki litre sıvı ve protein gereksinimini karşılamak için et, tavuk, balık ya da kuru baklagillere her öğün yer verilmelidir. Sebze ve meyve bol bol tüketilmelidir.

• Yemeklerde iyotlu tuz kullanmak uygundur.

• Aşırı ödem sütün memelerden zor salgılanmasına neden olur. Ödemli annelerde süt 2-3 gün gecikerek gelir, ödem azaldıkça süt artar. Ödemi söktürmek için annelerin salatalık, karpuz, lahana yemesi önerilir.

• Bazı bitki çaylarının da anne sütünü artırıcı özellikleri vardır. Örneğin; keçisedefi, çemen otu, mine çiçeği, amber çiçeği ve özellikle rezenenin günde iki büyük bardak (400 ml) içilmesi gerekir.

• Fazla nane yemek, nane çayı ve sigara içmek sütü azaltır.

• Memelerden birinin daha az emilmesi, o memenin süt üretimini giderek azaltır ve sonunda durdurur.
    kaynak hürriyet

emzirirken nelere dikkat edilmesi gereklidir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bebek emzirirken nelere dikkat etmeliyiz

Bebek emzirirken nelere dikkat etmeliyiz

3 aylık bebişim var bebeğimi emzirirken tam olarak nelere dikkat etmeliyiz, dikkat edilmesi gerekenler ve hususlar neler arkadaşlar. Zaten zor bela emiyor bebişim, birde bu benim ilk çocuğum bu bilgilerle daha iyi bir anne olacağıma inanıyorum. Çok evhamlıyım. Bilgi verin lütfen.
  2. Emzirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Emzirirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

emzirirken dikkat edilmesi gerekenler, emzirme, emzirme dönemi, emzirirken beslenme, anne bebek ilişkisi, merak ettiğiniz herşey burda meleklerim... Allah'ın kadına verdiği en kutsal görevdir annelik melekler :) Bizden bir parça ,bir can olan bebeklerimize en iyi şekilde bakmak, onları en iyi şekilde büyütebilmek için elimizden gelen herşeyi yaparız. Şimdi okuyacağınız makalede...
  3. Kızlar Denize Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir

Kızlar Denize Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler nelerdir

Merhaba arkadaşlar deniz sezonu başladı ve biz daha gitmedik Allah izin verirse bu hafta sonu bizde gidiyoruz sezonu başlatıyoruz yani. Sizden Denize Girerken Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında öneri rica ediyorum bunun için...
  4. Bebek beslenmesinde dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?

Bebek beslenmesinde dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?

bebek alerisi bebek neler yemeli Selam kızlar bebek dendimi akan sular durur bence her ince ayrıntının bile önemi varDikkat edilmesi gerekenler Yeni ve farklı tatlara teker teker ve en az 3-5 gün ara ile başlayın. Yeni verilmeye başlanan gıdaların bebeğinizde alerji ya da sindirim güçlüğü yaratmadığının anlaşılabilmesi için aynı anda birden fazla çeşitle başlamayın. Yeni besinleri önce az...
  5. Bebeğinizi Emzirirken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Bebeğinizi Emzirirken Nelere Dikkat Etmelisiniz ?

Bu konu; bebek emzirirken dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, taze annelerin tecrübesizlikleri sebebiyle çekindikleri konulardan biri de bebek emzirmedir. Nasıl yapacağım, bebeğim memeyi tutacak mı, sütüm yetecek mi düşünceleriyle bebeklerini emzirmeye çalışan anneler daha sonra bunun içgüdüsel olarak kolay bir hale geldiğini farkedip...

Sayfayı Paylaş