gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Emzirme dönemi ilk kanamayı geciktiriyor

Konu, 'Gebelik' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

emzirme döneminde hamilelik belirtileri emzirirken hamilelik belirtileri emzirirken hamile kalmanın gebelik kanama Doğum yapan kadınların bazıları aylar sonra adet görmeye başlarlar bu yine kişiden kişiye değişeceği gibi halk arasında şu inanışta vardır emzirdiğin sürece süt seni korur hamile kalmazsın ben şahsen artık buna inanmayan bir kişiyim çünkü 6 aylık bebeğimi emzirirken hamile kaldım o yüzden sizlerde sakın bu söylenenlere inanıpta korunmayı bırakıp nasıl olsa sütüm beni korur demeyin arkadaşlar:) [​IMG]
    Şimdi sizlere doğum sonrası neden geç regl olunur hakkında bazı bilgileri aktarıcam

Bebeklerini emziren kadınların regl kanamaları, emzirmeyenlere oranla daha uzun süre gecikiyor. Bunun nedeni ise, bebek anneyi emdikçe göğüs uçlarının etkilenmesi ve süt yapımını sağlayan prolaktin hormonu düzeyinin yükselmesi. Bu da folikül gelişimini sağlayan hormonların salgılanmasını önlüyor. Eğer bebek düzenli bir şekilde emziriliyorsa, emzirme süresince foliküller dinlenmeye çekildiğinden, gebe kalma riski yüksek olmuyor. Yani, eğer bebek düzenli bir şekilde günde 5 defa yaklaşık 10 dakika kadar emziriliyorsa, yumurtlama bastırılıyor ve regl kanaması gecikiyor. Bilim adamları, prolaktin hormonunun emzirirken serpildiğini ve bu nedenle de reglin geciktiğini düşünüyorlar.

2. TaçSız PrenSeS

TaçSız PrenSeS Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    Aydınlatıcı bilgi için teşekkürler..Herkes söylüyor süt korur die inanmıyordum ama sebebini de bilmiyordum =))

3. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

peki nasıl anladın hamile kaldıgını????

Emzirme dönemi ilk kanamayı geciktiriyor konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. kanamalar dıstan kanamalar ilk yardım

kanamalar dıstan kanamalar ilk yardım

ilk yardım kanamalar kanamalar ve ilk yardım kanamalarda video kanamalarda resimli anlatım Kanın damardan vücut dışına çıkmasına dış kanama denir. Dış kanama genellikle yaralanmalar sonucu olur ve atardamar, toplardamar, kılcal damar kanamaları şeklinde görülür. Dış Kanamaları Durdurucu Yöntemler a. Parmakla Basınç Yapma Yara ufak ve kanama az ise; Yara üzerine temiz bir bez ya da pansumanla...
  2. Son Dönemde Oluşan Kanamalar

Son Dönemde Oluşan Kanamalar

Gebeliğin hangi döneminde görülürse görülsün, miktarı ne olursa olsun kanama mutlaka doktor kontrolünü gerektiren acil bir durumdur. Kendi kendine bekleyelim belki geçer kararını vermek hayati tehlikeler doğurabilir. Gebeliğin erken ve geç dönemlerinde görülen kanamalar farklı nedenlerle ortaya çıkarlar.Erken dönem kanamalarının en önemli sebepleri düşük tehdidi ve dış gebelik iken geç dönem...
  3. Erken dönemde emzirmenin anne için faydaları

Erken dönemde emzirmenin anne için faydaları

Emzirmenin, anne sütünün bebek için ne kadar faydalı olduğu tartışılmaz bir gerçek. Ancak emzirmenin bebek için olduğu kadar anne için de faydalı olduğu unutulmamalıdır. Anne için emzirmenin faydalı erken dönem faydalar ve uzun dönem faydalar olmak üzere 2’ye ayrılır Emzirme sayesinde beyinden oksitosin hormonun salgılanma oranı artar. Bu sebeple de doğum yaptıktan sonra rahmin kasılır ve...
  4. Emziren Annelerde Gaz Yapan Yiyecekler

Emziren Annelerde Gaz Yapan Yiyecekler

Anne sütünün bebeğiniz için ne kadar faydalı olduğunu biliyorsunuzdur. Bu sebeple doktorlar bebeğinizi ne kadar fazla emzirebilirseniz o kadar iyi olduğunu savunurlar. Ancak burada dikkat etmeniz gereken tükettiğiniz yiyeceklerin anne sütüne geçeceği ve dolayısıyla bebeğinizi de etkileyebileceğidir. Dolayısıyla emzirme döneminde annenin nasıl beslendiği, neleri yiyip neleri yemediği oldukça...
  5. Emzirme döneminde kilo kaybı normalmidir?

Emzirme döneminde kilo kaybı normalmidir?

Bebeğinizin sağlığı için kuşkusuz anne sütü en iyi besindir. Süt veriminizin iyi olması emzirme dönemindeki yeterli ve dengeli beslenmenize bağlıdır. Emzirme sırasında enerji ve besin öğeleri ihtiyacı, gebelikte olduğundan biraz daha fazladır. Gebelikte yeterli ve dengeli bir beslenme uygulamışsanız süt üretimi için gerekecek enerji depolarınızdan kullanılır. Böylece süt vererek, gebelikte...

Sayfayı Paylaş