gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Emzirme korur mu?

Konu, 'Doğum Kontrolü & Aile Planlaması' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

süt korurmu anne sütü hamileliği korurmu anne sütü süt korur mu hamileliği KADINLAR genellikle emzirme sırasında daha az döllenmektedirler. Fakat kesinlikle döllenmenin olmayacağı anlamına gelmez. Yumurtlamanın başlangıcının geciktirilmesi esasına dayanmaktadır. Çünkü sütün salgılanmasını sağlayan hormonların bir oranda yumurtanın salınmasını engelleyici etkileri vardır. Bu uygulamanın güvenilir bir şekilde gebeliği önleyebilmesi mümkün değildir. Etki kişiden kişiye değişmektedir. Süt korumasına güvenilerek istenmeyen gebeliklerin ortaya çıkması mümkündür. Emzirme devresinde de prezervatif, rahim içi araç veya diyaframların kullanılması önerilmektedir.

Emzirme korur mu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. allah mazlumlari zorbadan korur

allah mazlumlari zorbadan korur

Allah Mazlumları Zorbalardan Korur İbrahim Aleyhisselam'ın bir kıssası vardı. Bir zaman İbrahim Aleyhisselam, eşi Sare validemizle birlikte Mısır'a gider. O devirde Mısır'da Firavunlar hüküm sürmektedir. Firavun zulümde en zirveye çıkmıştır. Şehrin giriş ve çıkışları kontrol altındadır. Gelen gidenlerin haberleri anında Firavuna bildirilmektedir. Özellikle kadınlara karşı zaafı olan Firavun,...
  2. seni benim dualarım korur...

seni benim dualarım korur...

Ben galiba gidiyorum sevgili, içimde bir garip hüzün var. Sanki ne yapsam olmuyor gibi hissediyorum. Seni severken, üstelik senin de sevdiğine inanırken, nasıl beceremedik bu işi bilemiyorum ama sanırım ben gidiyorum. Ellerimin sana dokunmadığı bir dünyada yaşamaktan, yalnız sesini duyarak kısıtlı vakitlerde mutlu olmaya çalışmaktan, bedenini ve aklını yanımda hissedememekten yorgun...
  3. Emzirme

Emzirme

Merhaba, önceden kullanmış arkadaşların fikirlerini almak istiyorum. Süt pompalarının manuel olanlarını mı elektrikli olanlarını mı tavsiye edersiniz?Teşekkürler.
  4. Emzirmenin Faydalarını Biliyor musunuz?

Emzirmenin Faydalarını Biliyor musunuz?

Bu konu; Emzirmenin Faydalarını Biliyor musunuz hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, Allah'ın kadınlara bir lütfu olan annelikte emzirmenin ve bebeğini doyurmanın verdiği manevi doyumu ancak anne olanlar bilebilir. Bu maneviyatı tüm meleklerimizin yaşamasını diliyor ve emzirmenin tıbbi açıdan emzirmenin faydalarından bahsetmek istiyoruz sizlere... Acıbadem Fulya Hastanesi...
  5. Mavi Boncuk Kişiyi Nazardan Korur mu?

Mavi Boncuk Kişiyi Nazardan Korur mu?

mavi boncuk nazardan korurmu, nazardan korunmanın yolları, nazardan korunmanın yolları Nazara ne kadar inanıyorsunuz bilemiyorum ama birçok kişi nazara inanıyor ve yaşadığı bazı olaylarla bunu doğruluyor. Nazar illaki güzel olan şeylere değecek diye birşey yoktur. Bazı kişilerin kötü nefsi karşısındakini ve sahip olduklarını olumsuz derecede etkileyebiliyor. Birçok kişi özellikle çocuklar ve...

Sayfayı Paylaş