gebe
  1. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

En batmaz denilen gemiler bile batar biliyorum ki Pollyannalarda ağlar

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında zuzu65 tarafından paylaşıldı.

.

Hep kandırdılar bizi çocukken...
    Pollyanna varmış hep gülermiş bir oyun oynarmış.Pollyanna hiç ağlamazmış!
    Herşeyden bir mutluluk çıkartır en berbat şeylere de kötünün de kötüsü var dermiş.

Masallarla yaşar hayallerle coşarmış.
    Masum bir gülüşü varmış Pollyanna nın... Hiç birşey eskitemezmiş o çocuk gülüşünü...

Bir gün gelmiş ki hayat türlü türlü oyunlarına bir yenisini eklemiş .
    Derken bir yenisi derken ...
    Hayat çekilmez , günlerse hiç bitmez olmuş bu dünyanın karmaşalı dolantılarında.
    Çözdükçe bir yenisi eklenmiş düğüme...
    Bir yeni ilmek bir yeni düğüm derken... Kocaman bir halat olmuş dertler...
    Uzamış boylu boyunca uzaklara.Her bir kaybedişte bir tel düşmüş saçlarından...

Hergün biraz daha eksilmiş Pollyanna nın çocuk gülüşü...
    İnanmaz olmuş masallara , ihtişamlı bulutlara, gökyüzüne , insanlara...
    Umut diye birşey kalmamış ki içinde! Vazgeçmiş Pollyanna artık birşeylere körü körüne bağlanmaktan
    Vazgeçmiş birşeyleri daha iyi kılmaktan ve vazgeçmiş Pollyanna bir gün iyiliğe koşmaktan.Kötü olmamış ama
    Tüm iyi dileklerini de kaybetmiş hayata karşı ...
    Kuşların uçması , kelebeğin kanat çırpması, bir kedinin yumağıyla
    oynaması artık onu sevindirebilecek kadar değerli değilmiş.
    Anlamını kaybetmiş herşey
    tamam gülüyormuş Pollyanna ama evinin dış duvarlarını görmüş birgün...
    Karşılaşmış işte hayatın bitmek bilmeyen bitirişleriyle!Kum saattinin kumları dökülüyormuş birer birer...

Tarihe aldırmadan.Ne çabukda geçiyormuş hayat denen koca boşluk ...
    Bu güne kadar ne kadar dolu doluymuş oysa günler ne kadar anlamlı.Ya da mutluluk muydu neydi bu oyunun adı?

Nasıl olmuşta balonlar sönmüş ? Ya da her önüne gelen bir iğne mi dürtmüş Pollyannanın balonlarına da patlamış
    hepsi ? Kırmızı olan...
    Evet kırmızı olan onun sevdiğiymiş oysa ki ... Adı : Gülümsemek ...
    Sonra Mor olan geliyormuş sırada Adı : İyilik , birde siyah olan varmış tüm karanlığa inat adını aydınlık koymuş

Her siyahta bir aydınlık vardır.Siyahın adına leke sürülmesin diye... Ve turuncu varmış kocaman en sevdiklerindenmiş
    o da ... Adı : ümit etmek ...
    Ve bugün olmuş kalmamış uçacak bir balon... Bir renk ne de bir ahenk ...
    Artık büyümüş Pollyanna ...

Anlıyor insan aslında o bir hayal kahramanı ve nasıl ki "Do" ile "Re" nin arasına giremez ise
    "La" ve "Do" ne kadar kalın ise "Si" den ve diyezler ne kadar aykırı geliyor ise kulağa,Su nasıl akıyor , güneş nasıl doğudan
    başlayıpda batıdan batıyorsa her gün.Bu kadar gerçekmiş herşey ve bu kadar hayalmiş dünya.Oldukça masalmış düşler...
    Ve şarkılar anlatmazmış gerçeği oysa...

En batmaz denilen gemiler bile batar biliyorum ki Pollyannalarda ağlar ! "

2. Cangülüm

Cangülüm Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: En batmaz denilen gemiler bile batar biliyorum ki Pollyannalarda ağlar
    harika bir anlatım teşekkürler.

3. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0

saol canım teşekkürler

4. necla

necla Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2
    Ödül Puanları:
    0

emegine saglik canim

5. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    saol nejlam iyi bir yazılarımın takipcisisin teşekkürler tekrardan canım

6. Angel_tears

Angel_tears Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    11
    Ödül Puanları:
    0

En batmaz denilen gemiler bile batar biliyorum ki Pollyannalarda ağlar ! "

Süper annem emeğine sağlık

7. zuzu65

zuzu65 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    19
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzel bir cümle dimi kızım içinde kendini bulduğun

En batmaz denilen gemiler bile batar biliyorum ki Pollyannalarda ağlar konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bil ki....

bil ki....

Yağmurlarla birlikte ağlıyorum sana, bana... Yüreğime katıyorum seni katabildiğim kadar. Ruhum bembeyaz perdenin arasından sıyrılıp senin karmakarışık hayalinle dolaşiyor sensiz gecelerimde. O zifiri karanlıkta dualar ediyorum. Kendime bile dilemediğim dileklerle sürüyorum seni aydınlığa. Tükenmiyecektik... Tükenmiyecektim... Boğazım düğüm düğüm. Bu öyle birşey ki; acılarin en kahırlısı....
  2. Bimeyenler Bilsin ki İlahisi

Bimeyenler Bilsin ki İlahisi

Bilmeyenler bilsin ki aşk bir güneşe benzer Aşkı olmayan gönül sanki taşa benzer Taş gönülden ne biter dilinde ağı tüter Çok yumuşak söylese sözü savaşa benzer Aşk dolu gönül yanar yumuşar muma döner Kararır taş gönüller sarp katı kışa benzer *** Senin aşkının oku demirden taştan geçer Aşkına düşen kişi can ile baştan geçer Gece gündüz eder zâr aşkın ile olur yâr Endişesi sen olan yemekten...
  3. Şunu Biliniz ki...

Şunu Biliniz ki...

Fakat şunu biliniz ki hepiniz, herkes öldürür sevdiği şeyi... Kimi bir acı bakışla, kimi fısıldayarak sevgi sözlerini... Korkak öperek öldürür, yüreklisi kılıçla kırpmadan gözlerini... ~ Oscar Wilde ~
  4. Bil ki Allah(cc) biliyor..

Bil ki Allah(cc) biliyor..

Denemekten , Çabalamaktan Yorulup Cesaretin Kırıldığında, Bil Ki.... . Allah Ne Kadar Uğrastığını Görüyor... Kalbin Taş Kesilecek Kadar Ağladığında.. Bil Ki.... . Allah Döktüğün Gözyaşlarını Sayıyor... Hayatın Durduğunu, Zamanın Aleyhi ne işlediğini Düşündüğünde Bil Ki.... . Allah Seni izliyor... Hayallerin Yıkılmış, Umudun Kalmamış Ve Kendi Kendin e Neden Böyle Diye...
  5. Dünyada ki en zeki insanlar kim biliyor musunuz?

Dünyada ki en zeki insanlar kim biliyor musunuz?

en zeki insanlar listesi Dünyada ne kadar zeki insan var hiç merak ettiniz mi:DŞahsen ben merak ettim ve arşatırdım buldum.Meğer dünyada zeki ne çok insan varmış:DAma nedense hepside yabancı:D .Dünyanın En Zekileri The Daily Beast gazetesine göre dünyayının son 10 yıldaki en zeki insanları 1 - Google'ı kuran Larry Page ve Sergey Brin 2 - Apple'ın kurucu ortaklarından Steve Jobs 3 -...

Sayfayı Paylaş