gebe
  1. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

En Büyük Stres Kaynağı İş mi Para mı?

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

EN BÜYÜK STRES KAYNAĞI İŞ Mİ? PARA MI?

Associated Press (AP) ajansı, uluslararası araştırma şirketi Ipsos’un desteğiyle 10 ülkede, insanların en çok neleri kendileri için gerginlik kaynağı olarak gördüğüne ilişkin kamuoyu araştırması yaptı.

AP’nin haberine göre; araştırma, Avustralya, Kanada, Fransa, İtalya, Almanya, Meksika, Güney Kore, İspanya, İngiltere ve ABD’de 13-26 Kasım günleri arasında 1000’er kişiyle yapıldı.

En büyük stres kaynağı olarak iş ve mali durumun orta çıktığı araştırmanın sonuçları ülkelere göre şöyle:

Avustralya’da halkın üçte birinden fazlası (yüzde 35), işi en büyük stres kaynağı olarak görüyor. Avustralyalılar için ikinci büyük stres kaynağı yüzde 27 oranla mali durum, üçüncüsü de yüzde 24 oranla aile hayatı çıktı ve halkın yüzde 77’si günlük hayatında sık sık ya da zaman zaman stres yaşadığını belirtti.

Kanada’da da halkın yüzde 76’sı günlük hayatında sık sık ya da zaman zaman gerginlik yaşadığını söylerken, en büyük stres kaynağı olarak yüzde 32’si işlerini, yüzde 28’i mali durumu gösterdi.

Fransa’da da katılımcıların yaklaşık yarısı (yüzde 45), zaman zaman ya da sık sık hayatlarının kontrolleri dışına çıktığını hissettiğini söyledi. Fransızlar da yüzde 30’ar oranla işi ve maddi durumu en önemli stres kaynakları olarak gösterdi.

Almanların da yüzde 51’i günlük hayatlarında sık sık ya da zaman zaman stres hissettiklerini söylerken, hayatlarının zaman zaman kontrollerinin dışına çıktığını düşündüklerini söyleyenlerin oranı ise yüzde 28 çıktı.

İtalyanların da yüzde 34’ü işlerini, yüzde 20’si mali durumu en büyük stres kaynağı olarak gösterirken, yüzde 73’ü günlük hayatlarında zaman zaman ya da sık sık stres hissettiklerini söyledi.

Meksika’da günlük hayatlarında stres hissedenlerin oranı yüzde 45. Meksikalıların yüzde 38’i en büyük stres kaynağı olarak mali durumu, yüzde 20’si işlerini gösterdi.

İspanyolların da yüzde 61’i günlük hayatlarında stres yaşadıklarını belirtti ve yüzde 34’ü kendileri için en önemli stres kaynağının işleri olduğunu ifade etti.

Araştırma yapılan ülkelerden, günlük hayatta stres yaşadıklarını söyleyenlerin oranının yüzde 81 ile en yüksek çıktığı yer olan Güney Kore’de de yüzde 33 oranla iş, yüzde 28 oranla da mali durum en önemli stres kaynağı olarak ortaya kondu.

İngiltere de halkın yüzde 51’si sık sık ya da zaman zaman hayatlarının kontrollerinin dışına çıktığını hissettiklerini belirtirken, yüzde 32’si mali durumu, yüzde 26’sı işi en önemli stres kaynağı olarak işaret etti.

ABD’de de katılımcıların dörtte üçü günlük hayatlarında sık sık ya da zaman zaman stres hissettiklerini ifade ederken, yüzde 34’ü mali durumu, yüzde 26’sı işi en önemli stres kaynağı olarak gösterdi.

En Büyük Stres Kaynağı İş mi Para mı? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Aile sorunları en büyük stres kaynağı

Aile sorunları en büyük stres kaynağı

Eskişehir - Anadolu Üniversitesi (AÜ) Fen Fakültesi İstatistik Bölümü öğrencilerinin araştırmasına göre, stresle başa çıkmak isteyen öğrencilerin yüzde 42’si arkadaşlarına, yüzde 28’i sevgilisine, yüzde 15’i ailesine, yüzde 7’si de uzmana danışıyor. Doç. Dr. Zerrin Aşan yönetiminde bu yıl gerçekleştirilen anket çalışması 8 fakültenin hazırlıktan 4. sınıfa kadar 52’si erkek 100 öğrenci...
  2. Para mı kopya mı?

Para mı kopya mı?

geçen yıl fizik dersinden kalmam nedeniyle sene sonu kurtarma sınavına giricem sınava girerken para vermemiz gerekio...bende bozuk yok kağıt para almşm yanıma,bir elimdede kopay kağıdım.. sanırım elleri karıştırmış olmalıyım hoca para ister gbi elini uzattığında kopya kağıdını vermiştim:D napıcaımı bilemedim:D adam bi kahkaha attı önce parayı aldı sonra kağıdı inceledi:D ama kağıdı bana geri...
  3. En Büyük Stres Kaynağı İş Ve Para

En Büyük Stres Kaynağı İş Ve Para

insanların en çok neleri gerginlik kaynağı olarak gördüğüne ilişkin 10 ülkede yapılan araştırmada, en büyük stres kaynağının iş ve mali durum olduğu orta çıktı. Associated Press (AP) ajansı, uluslararası araştırma şirketi Ipsosun desteğiyle 10 ülkede, insanların en çok neleri kendileri için gerginlik kaynağı olarak gördüğüne ilişkin kamuoyu araştırması yaptı. APnin haberine göre;...
  4. çıtçıt mı kaynak mı ?

çıtçıt mı kaynak mı ?

kaynak mı çıtçıt mı çıtçıt kaynak çıt çıt kaynakmı Melişlerim ne yazıkki kuaför kurbanı oldum 7 ay önce..kadına kırık aldırıcam makasla yarım santim kes dedim belimdeki saçı kulağıma çıkarttı.size yemin eerim resmen garez etti...hala içimdeki öfke geçmedi hala sinirliyim...tabiki biraz uzadı uzadı ama ben aşırı uzun seviyorum..tabi hemende upuzun olmaz... karar verdim çıtçıt yada kaynak...
  5. İşte Acun Ilıcalı'nın En Büyük Hayali!

İşte Acun Ilıcalı'nın En Büyük Hayali!

acun ılıcalı acun ılıcalı haberleri Sevgili melekler, belki yaptığı işlere bakıp, adamın artık yapacak neyi kaldıki diye düşünebilirsiniz ama hayal biterse hayat da bitmiş demektir. İşte yaptığı olağanüstü başarılı işlerle takip ettiğimiz başarılı yapımcının en büyük hayali... Acun Ilıcalı, Milliyet gazetesinden Senem Aydın'ın sorularını yanıtladı. Ilıclaı en büyük hayalinin bir...

Sayfayı Paylaş